logo

Monte


Nasfet İristay
nasfet@bodrumhaber.com

Muğlada bağımsızlar hariç 8 parti seçime katıldı.CHP % 36,01 oy aldı.AKP %28,42 ile ikinci parti oldu.Muğla da Adayı olmayan partiler ise HDP ve İYİ parti .

Muğla da aday göstermeyen partilerin oyları CHP’ yemi gitti.Bilinmez.

2014 senesi yerel seçimlerinde ise sadece CHP % 49,1 oy almış iken, CHP Yandaşları ile 2019 Muğla yerel seçiminde % 36,01 oy alabildi.AKP ise 2014 ve 2019 seçimlerinde yüzde oranını muhafaza etti.

Demekki CHP bu yerel seçimlerde millet ittifakına  rağmen Oy kaybına uğradı.

Bodrum da ise durum değişik değil.9 parti yarıştı,CHP % 45.69 İYİ parti % 34,57 AKP % 15,95 oy aldılar.AKP 2014 senesinde  %8,5 oy almış iken bu seçimde oyunu yükseltti.2014 senesinde tek başına CHP % 50,8 oy almış,HDP Bodrum da % 3,1 oy ile seçime katılmıştı.HDP 2019 da seçime katılmadı.Oylar kime gitti Allah bilir.Ama rakamlara göre ittifaklara rağmen hem Bodrum da hemde Muğla da CHP  oy kaybetmiştir.

Bu yerel seçimlerde CHP  Millet ittifakı ile 11 büyük şehir belediyesini kazanmıştır.

Detaya girmeden, CHP bu ittifakı yapmasa. bu şehirleri tek başına kazanabilir miydi ? Zannetmiyorum.Ve şimdi soruyorum, kazanan diğer şehirlerle beraber , Muğla ya ve Bodrum a kimleri monte ettiniz.

CHP hala cumhurun  partisi olamamıştır.

Bu kadar zorluk çeken halk,iş yok,güç yok,açız,derken,halkın partisi olan bu partiyi niye iktidara taşımaz da insan gibi varlık ve refah içinde yaşamaz.

Bu partiyi,Atatürk ün partisi olmasına rağmen,Atatürk ü sevdiği gibi partisini sevmez.

Bu partinin bu kadar zamandır tek başına iktidar olamamasının sebepleri nelerdir.

Bu partinin başkanları,çalmaz çırpmaz .Hep doğrunun,hakkın hukukun, halkının yanında,milliyetçi,Atatürkçü,vatan sever,cumhurun refahını isteyen bir parti değil midir.Ben öyle biliyorum.Altı okta bunları söylemiyor mu.Peki bu halk niye bu partiye bir sefer tek başına bu memleketi yönetmesi için,iktidarı teslim etmiyor.

Halka bir sordun mu, bin ah işitiyor,soğan patates,et,süt hak getire,tarım hayvancılık,Yerlerde,enerji yoksunu,satın alınmasa kışın donacak.ithalatta,hayvan otuna bile muhtaç,yani neyi saysam bilemiyorum ki.
Bütün bunlara rağmen,Her yeni kurulan partiye oy veren,onları iktidara taşıyan sonrada kuyruklardan kurtulamayan,çocuğuna, evine bakamayan,intihar eden bu millet niye bir sefer doğruyu yapmaz da hala,bu dertleri çeker.

Çeker, çünkü CHP Atatürk ten sonra kendisini milletin efendisi olarak görmüştür.Köylü ve halk devletin efendisi şiarını unutmuştur.Cumhur olmasına rağmen halka inememiştir.

Atatürk ün doğrularını devam ettirememiş,zamansız, yapılmaması gereken hatalar yapmış.Altı okun Temelini sağlamlaştıramamış,laikliği tam kavrayamamış.eğitime yeteri kadar eğilmemiş,dış devletlerin ne yapmak istediklerini tam irdeleyememiş İrticayı görmemezlikten gelmiş,hükümeti yetersiz kişilere teslim ederek,İhtilale sebep olmuş,genelde hiç istemediği duruma parti olarak düşmüş ve hala amip gibi bölünüp,kendine bir türlü çeki düzen verememiştir.

Cumhur kendisine verilen değeri hiç bir zaman unutmaz.Onun için CHP, Atatürk ten kalan ve onu anlayan bir halk tabanının sahibidir.Her şeye rağmen,Yıkılmaz.Halk partisi demek halkla beraber olmak demektir.İşte bunu hala

CHP becerememiştir.Sadece CHP mi becerememiştir,hayır.

CHP ve onun ilkelerini anlayamayan halkta becerememiştir.

Halka doğruları göstermezseniz oda, doğruları görmezden gelir,bana dokunmayan yılan bin yaşasın derse,o yılan ağzını açar,çocuğumuza ,çoluğumuza, milletimize doğru gelir, gelmektedir.Ve her dişi bir dış mihraktır. Ellerini oğuşturarak beklemektedir.Kılıç zoru ile müslüman yapılmış,Türk milleti,asil müslümanlığını  kaybedip,Arapların,tarikatların,şeyhlerin,sahte müslümanların,utanmadan din kisvesi altında bademlenmekten bahseden,sübyanların ırzına geçen,kadınlarımızı öldüren,senden olmayanları barındıran,hala bunları besleyen,duyduğu,gördüğü halde,görmeyen duymayan,hareket etmeyen,afyon yutmuş,halde acınacak,kendi halini seyreden aslını,özünü kaybetmiş bir ülke midir. Bunu asla kabul etmiyorum.

Nerede O  Asil Türk milleti.Nerede Türk gibi doğru,sözü.Nerede Türk gibi kuvvetli Ve bunun gibi daha niceleri.
Gelinen bu durumda,CHP den tut, gelmiş geçmiş ,bütün iktidarların ayrı ayrı suçu vardır.

Ve bu suç toplamda bu günkü Türkiye nin bu halidir.

Yılan bekliyor.Bizden sonra,dönüp,kuyruğundan kendi kendini yutmaya başlayacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Vesaik.

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Türkiye S400 leri satın aldı ve ilk parti geldi,ve gelmeye devam ediyor.Bu bütün Dünya ya hükmetmek için uğraşan  USA ya ve nato ya ciddi bir tokattır.Erdoğan a nasip oldu. Ecevit te Kıbrıs' a çıktı kara oğlan oldu. Erbakan olmasa idi çıkacakmıydı,buda soru işaretidir.O zamandan bu zamana bizi seven allahın hiç bir memleketi bunu tanımadı.Pakistan ve bengladeş tanımıştı onlarda baskılardan dolayı vaz geçtiler.Orada haklarımızı koruyor ve enerji arıyoruz.Yılmayacağız. Şimdi ne olacak.Hep beraber göreceğiz.Şunu Devlet olarak kavramak zorun...
 • Helal olsun Başkan Aras…

  13 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz günlerde, Bodrum Antik Tiyatro'da Belediye meclisi toplantısı yapıldı. "Bodrum’da bir ilk" olarak duyuruldu. Çok sevindik elbette, nede olsa demokrasinin çıktığı bu topraklarda eskiden halk meclisi olarak kullanılan bu yapının, birazda gerçek anlamda kullanılması gerekiyordu. Bu toplantıyı akıl eden, üstün yetenekli kişilere teşekkür etmemiz gerekir. İyiki varlar, yoksa nasıl yaşayacaktık böyle bir nostaljiyi. Her başkana nasip olmuyor bu duyguları yaşamak. Belediye Başkanımız Ahmet Aras, bu duyguları yaşadı ve yaşattı bizlere...
 • Bodrum İşgal Altında…

  11 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Sapla samanı karıştırmamak lazım. Bazen yazılarıma sosyal medyadan dokundurma yapıp, pozitif olmam konusunda öneride bulunanlar oluyor. Ne yapalım yani, tecavüz kaçınılmazsa zevk mi alalım? Tecavüz ister bedeninize olsun, ister hak ve özgürlüklerinize olsun karşı durmak gerekiyor ki, bu ister aile içinden gelsin, ister dışından. Tecavüzcünüze kendinizi bırakıp "ne var canım ihtiyaçtan yapıyor, aslında kötü bir niyeti yok" demek, tecavüzcüyü teşvik etmek anlamına gelir. Diğer yandan; kendi dışınızda kişilerin haksızlığa maruz kalmasına...
 • Muğlalı Dolmuşa-Dolduruşa Gelmez…

  07 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  31 Mart yerel seçimlerinde Muğla özel bir önem ve hedef olmuştu. Çok yönlü siyasi manevra, Osman Gürün'e kaybettirme üzerinden ince ince hayata geçirildi. Seçim bu yönüyle Muğla özelinde Osman Gürün ve diğerleri arasında geçti gibi... "Bu defa kesin" beklentisi içersinde olan diğerleri cephesinde ciddi bir siyasi hazım sorunu yaratmıştır 31 Mart sonuçları. Hazımsızlığın yarattığı sendrom 31 Mart sonrasına katmerlenerek sarktı. , Büyük Şehir yönetemiyor feryat figanı esasen Karabağlar Yaylası'nın rüzgarlarının boşluğunda sallanmaktaydı. Bu y...

gaziantep escort