logo

Monte


Nasfet İristay
nasfet@bodrumhaber.com

Muğlada bağımsızlar hariç 8 parti seçime katıldı.CHP % 36,01 oy aldı.AKP %28,42 ile ikinci parti oldu.Muğla da Adayı olmayan partiler ise HDP ve İYİ parti .

Muğla da aday göstermeyen partilerin oyları CHP’ yemi gitti.Bilinmez.

2014 senesi yerel seçimlerinde ise sadece CHP % 49,1 oy almış iken, CHP Yandaşları ile 2019 Muğla yerel seçiminde % 36,01 oy alabildi.AKP ise 2014 ve 2019 seçimlerinde yüzde oranını muhafaza etti.

Demekki CHP bu yerel seçimlerde millet ittifakına  rağmen Oy kaybına uğradı.

Bodrum da ise durum değişik değil.9 parti yarıştı,CHP % 45.69 İYİ parti % 34,57 AKP % 15,95 oy aldılar.AKP 2014 senesinde  %8,5 oy almış iken bu seçimde oyunu yükseltti.2014 senesinde tek başına CHP % 50,8 oy almış,HDP Bodrum da % 3,1 oy ile seçime katılmıştı.HDP 2019 da seçime katılmadı.Oylar kime gitti Allah bilir.Ama rakamlara göre ittifaklara rağmen hem Bodrum da hemde Muğla da CHP  oy kaybetmiştir.

Bu yerel seçimlerde CHP  Millet ittifakı ile 11 büyük şehir belediyesini kazanmıştır.

Detaya girmeden, CHP bu ittifakı yapmasa. bu şehirleri tek başına kazanabilir miydi ? Zannetmiyorum.Ve şimdi soruyorum, kazanan diğer şehirlerle beraber , Muğla ya ve Bodrum a kimleri monte ettiniz.

CHP hala cumhurun  partisi olamamıştır.

Bu kadar zorluk çeken halk,iş yok,güç yok,açız,derken,halkın partisi olan bu partiyi niye iktidara taşımaz da insan gibi varlık ve refah içinde yaşamaz.

Bu partiyi,Atatürk ün partisi olmasına rağmen,Atatürk ü sevdiği gibi partisini sevmez.

Bu partinin bu kadar zamandır tek başına iktidar olamamasının sebepleri nelerdir.

Bu partinin başkanları,çalmaz çırpmaz .Hep doğrunun,hakkın hukukun, halkının yanında,milliyetçi,Atatürkçü,vatan sever,cumhurun refahını isteyen bir parti değil midir.Ben öyle biliyorum.Altı okta bunları söylemiyor mu.Peki bu halk niye bu partiye bir sefer tek başına bu memleketi yönetmesi için,iktidarı teslim etmiyor.

Halka bir sordun mu, bin ah işitiyor,soğan patates,et,süt hak getire,tarım hayvancılık,Yerlerde,enerji yoksunu,satın alınmasa kışın donacak.ithalatta,hayvan otuna bile muhtaç,yani neyi saysam bilemiyorum ki.
Bütün bunlara rağmen,Her yeni kurulan partiye oy veren,onları iktidara taşıyan sonrada kuyruklardan kurtulamayan,çocuğuna, evine bakamayan,intihar eden bu millet niye bir sefer doğruyu yapmaz da hala,bu dertleri çeker.

Çeker, çünkü CHP Atatürk ten sonra kendisini milletin efendisi olarak görmüştür.Köylü ve halk devletin efendisi şiarını unutmuştur.Cumhur olmasına rağmen halka inememiştir.

Atatürk ün doğrularını devam ettirememiş,zamansız, yapılmaması gereken hatalar yapmış.Altı okun Temelini sağlamlaştıramamış,laikliği tam kavrayamamış.eğitime yeteri kadar eğilmemiş,dış devletlerin ne yapmak istediklerini tam irdeleyememiş İrticayı görmemezlikten gelmiş,hükümeti yetersiz kişilere teslim ederek,İhtilale sebep olmuş,genelde hiç istemediği duruma parti olarak düşmüş ve hala amip gibi bölünüp,kendine bir türlü çeki düzen verememiştir.

Cumhur kendisine verilen değeri hiç bir zaman unutmaz.Onun için CHP, Atatürk ten kalan ve onu anlayan bir halk tabanının sahibidir.Her şeye rağmen,Yıkılmaz.Halk partisi demek halkla beraber olmak demektir.İşte bunu hala

CHP becerememiştir.Sadece CHP mi becerememiştir,hayır.

CHP ve onun ilkelerini anlayamayan halkta becerememiştir.

Halka doğruları göstermezseniz oda, doğruları görmezden gelir,bana dokunmayan yılan bin yaşasın derse,o yılan ağzını açar,çocuğumuza ,çoluğumuza, milletimize doğru gelir, gelmektedir.Ve her dişi bir dış mihraktır. Ellerini oğuşturarak beklemektedir.Kılıç zoru ile müslüman yapılmış,Türk milleti,asil müslümanlığını  kaybedip,Arapların,tarikatların,şeyhlerin,sahte müslümanların,utanmadan din kisvesi altında bademlenmekten bahseden,sübyanların ırzına geçen,kadınlarımızı öldüren,senden olmayanları barındıran,hala bunları besleyen,duyduğu,gördüğü halde,görmeyen duymayan,hareket etmeyen,afyon yutmuş,halde acınacak,kendi halini seyreden aslını,özünü kaybetmiş bir ülke midir. Bunu asla kabul etmiyorum.

Nerede O  Asil Türk milleti.Nerede Türk gibi doğru,sözü.Nerede Türk gibi kuvvetli Ve bunun gibi daha niceleri.
Gelinen bu durumda,CHP den tut, gelmiş geçmiş ,bütün iktidarların ayrı ayrı suçu vardır.

Ve bu suç toplamda bu günkü Türkiye nin bu halidir.

Yılan bekliyor.Bizden sonra,dönüp,kuyruğundan kendi kendini yutmaya başlayacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başkan Aras’tan, Bir Yenilik…

  15 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Toplum yararına yapılan bir işi, yaptıran veya yapan kim olursa olsun desteklemek gerekir. Bodrum Belediyesinin uygulamalarını her eleştirimde, bana göre karşılık verilmemesi gereken eleştirinin de ötesinde, ipe sapa gelmez söylemlere maruz kaldım. Şaşırdım mı, elbetteki HAYIR. Yerel iktidara duygusal, veya tamamen duygusal bağlarla bağlı olanların tepki göstermesini doğal olarak kabul ediyorum. Gereğinden fazla sevinç, üzüntü, kana fazla karışmış alkol etkisi yaratır, insanlar iradesi dışında hareket ederler. İnsanın kimyasında var o...
 • “Sevgi diline ihtiyaç var”

  14 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,30 Büyükşehir Belediye Başkanı’nı Ankara’ya davet etti, haberi “kırık sandalye” olayıyla Ülke gündemimizde yer aldı. Toplantının içeriği ne olursa olsun, sandalyenin kırılmasıyla hep hatırlanacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’de davete katılanlar arasındaydı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan toplantıyı, mugla.bel.tr 'den yayınlattırdığı haber üzerinden yorumladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde yer alan açıklama; “Başkan Gürün; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayy...
 • Sayın Aras, Şimdi Tam Zamanı

  12 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Bir önceki yazım uzun ve sıkıcı gelmiş olabilir, durumun irdelenmesi, sonuçları v.s derken ipin ucu kaçabiliyor. Konu önemliydi, bu yazımda onun devamı gibi lakin, lafı uzatmayacağım. Cennet Koy’da satışı gündeme gelen, Bodrum Belediyesine ait taşınmaz. Yasal bazı gerekçelere dayanarak, "imar planı değişikliğinden kaynaklı bir durum ve önceki sahibine aslen bedelsiz dönmelidir." denilmişti, bende alınan bu karar kaosa yol açar demiştim. Mahkemelerin verdiği hükümler, her zaman adaleti sağlamaz, adalet kamu vicdanıdır. Eğer vicdanımız ...
 • LEZGİNKA

  11 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Gurbette yorgun düştüm be ceylan, Hasret tüketti bittim be ceylan. Ayna Grubu Rock stilinde aplike etmiş bu ve benzer sözleri özgün adı Lezginka olan Şeyh Şamil dedikleri ritme. Peki, o melodi nasıl oluşmuş? Serüvenini okuyalım beraber. Düzce K.K.K. Derneği Tızeğus’undan. Kuzey Kafkasya’nın dağlık bölgelerinden birinde kahraman bir delikanlı vardı, kabile reislerinden birinin kızını gördü. Beğendi, sevdi, evlenme teklifinde bulundu. Genç kız; Seni denemeliyim; bazı arzularım var, onları yaparsan razı olurum. Dedi. Delikanlı...

gaziantep escort