logo

Muğla Ak Parti Milletvekili 1.Sıra Adayı Bodrum’dan

Muğla 27. dönem AK Parti ve İYİ Parti’nin Muğla milletvekili aday listeleri de belli oldu. Ak Parti’de listenin birinci sırasında 10 yıldır Bodrum’da ikamet eden Güllük eski belediye başkanı Mehmet Yavuz Demir yer alırken, İYİ Parti’de partinin Kurucular Kurulu üyesi Metin Ergun var.

24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği seçimlerinde AK Parti Muğla milletvekili aday listeleri bugün belli oldu. Buna göre Listenin birinci sırasında 10 yıldır Bodrum’da ikamet eden Güllük eski belediye başkanı Mehmet Yavuz Demir var. İkinci sırada Ak Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Yelda Erol Gökcan yer alırken, 3’üncü sırada Muhittin Kayabaş, 4’üncü sırada Hüseyin Zafer Alkaya, 5’inci sırada Eylem Tan, 6’ıncı sırada Bodrum’un aday olan Av. Kadir Dağlı, 7’inci sırada ise Arif Sert bulunuyor.

İYİ Parti listeleri de bugün belli oldu. Buna göre İYİ Parti’nin Muğla aday listesinde ilk sırada Kurucular Kurulu üyesi Metin Ergun, 2’inci sırada Ertan Küçükay, 3’üncü sırada Koray Hayvacı, 4’üncü sırada Peyami Cinaz, 5’inci sırada Nesrin Aştı, 6’ıncı sırada Cahit Karaöz, 7’inci sırada ise İzel Kuşkun yer alıyor.

Saat 17:00 itirabariyle seçime katılacak partiler listelerini YSK’ya sundular. YSK 26 Mayıs’ta Milletvekili Geçici Aday Listelerini yayınlayacak. Partilerin listelerdeki itiraz ve eksiklikleri gidermesinin ardından YSK 30 Mayıs’ta Milletvekili Kesin Aday Listelerini yayınlayacak.

Listelerde Ak Parti Bodrum’da ikamet eden bir isme 1. sırada yer vererek sürpriz yaparken, CHP, İYİ Parti ve MHP’nin en fazla seçmene sahip Bodrum’dan milletvekili aday listesinin üst sıralarında bir adayın bulunmaması ise tepki çekecek bir ayrıntı olarak görünüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

gaziantep escort