logo

Muğla Tabip Odası,direnen işçileri ziyaret etti.

Muğla Tabip Odası, TÜVTÜRK araç muayene istasyonunda sendika hakkı için direnen işçileri ziyaret etti.

Neyse O adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Kötü çalışma koşullarına, sefalet ücretine isyan ederek sendikalaşma kararı alan TÜVTÜRK işçileri DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasına üye oldular. Nakliyat-İş sendikasının çoğunluğu sağlamasının ardından işveren işçileri silahlı tehdit ve baskıyla sendikadan istifaya zorlandı. 18 işçi üyeliklerinden vazgeçmeyince işten atıldı.

Bunun üzerine işçiler anayasal hak olan sendikaya üye olma haklarına sahip çıkmak, haksız bir şekilde atıldıkları işlerine geri dönmek ve insanca yaşayabilecekleri ücret ve çalışma koşullarını sağlamak için iş yerlerinin önünde direnişe başladılar. 50 gündür direnen Naliyat-İş üyesi TÜVTÜRK işçilerine dün Muğla Tabip Odası yöneticileri dayanışma ziyaretinde bulundular.

Muğla Tabip Odası yöneticileri, hem direniş hakkında hem de kurulacak olan dayanışma platformu hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Tabip Odası yöneticileri bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de, Direnen TÜVTÜRK işçilerinin işlerine iade edilene kadar yanlarında olacaklarını ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

gaziantep escort