logo

“NE   OLDİ!!!”


Fikret Karataş
aslanbeg01@hotmail.com

45 günden bu yana herhangi bir konuda basında , tek cümlelik de olsa bir beyan ve yazım yayımlanmadı.  Şimdi sağlık sorunlarımda biraz eksilme olunca mevcut durum hakkında bir şeyler yazmak , şöyle kenarından biraz tık tıklayalım istedim.

Karadeniz uşağının mezar taşında şunlar yazı:

“Hastayım tedum, tedum inanmaduniz…

NE OLDİ?…”

Bizim CHP Bodrum belediye başkan adayının seçilmesi veya atanmasında da aynı şey oldu.Bunca uyarılara karşın üzerinde ısrar edilip partiye alınan sonra da aday yapılıp başkan seçtirilen kişi için de aynı şey söylenebilir.

2009-2014 arasında bileğinin hakkıyla seçilip başkanlık yapan kocadon, beş yıl içinde neler yapacağını kanıtladı. Yaptıkları ile makyaj içerikli projelerin kent için bir anlamı olmadığı açıkça görüldü. Bu tutumun CHP belediyeciliği ile kesinlikle örtüşmediği görüldüğü halde 2014 yılında bu kentin eğitimli, bilgili  6 aday adayı bir kenara itilerek Kocadon tekrar başkan seçtirildi. Buna itiraz edenlerden biri de bu satırların yazanı idi. Başkan kendi partisi ve siyasal görüşü ve uygulamasında haklı olabilirdi ama kesinlikle siyasal anlayış ve doku yönünden CHP ile uyuşmuyordu ve uyuşmayacağı da çok net görünüyordu. Üstelik 2014 yılında partinin oyları da %7 oranında yitmişti. Ne gariptir ki bu başarısızlığın faturası o zamanki yönetime kesildi.

Partide sağ görüşün kesinlikle kabul görmediği halde bu ayrıcalık neden tanındı, kim veya kimler aracı oldu. Tüm aymazlıklar, başarısızlıklar, çok acemice ve bilgisizce kullanılan bütçe tabiri caizse çarçur edildi ve kısa vadeli borçlanmalarla her konuda ödeme zorluğu belediyenin itibar kaybına neden oldu.

Kocadon da işin farkındaydı ama nasıl sıyrılacaktı bu kaostan.?

Her zaman güvendiği sürat ve intikale elverişli  zekasını riske atıp Muğla Büyükşehire aday olacağını açıkladı. Ama sağ elinde Muğla dilekçesi, sol elinin yen içinde de yeniden Bodrum’a dönme talebi…

Yeniden Bodrum’a dönüş tutmayınca Muğla’ya ağırlık verdi. Dr. Gürün aleyhinde uzun rapor hazırladığını onun başarısız olduğunu yaymaya başladı ama oda bir süre sonra fiyaskoya dönüştü.

Sonra gitti Saatçi’nin kapısına : samimi , aynı yolun yolcusu olmanın mutluluğu ile görüntüler derken Saatçi’nin önü nispeten kesildi. Saatçi geç uyandı ”Başka limanlara açtığı yelken tersine işleyip karaya vurdu.

Şimdi her iki aday da kendilerini doyuma ulaştıracağını sandıkları ve umdukları uğraş içindeler. Bize göre her ikisi için de 1 Nisan sabahı:

“Elinde kaldı yazık çiçeklerle mendil” şarkısı geçerli olacağa benziyor.

Hiç kimse yaptığını yadsımasın. DP içinde baş köşelerde oturmanın mutluluğunu yaşayan Kocadon’un  2014 yılında partiye şak şaklarla getirenlerin her biri ayrı ,ayrı bizzat Kocadon eliyle cezalandırıldı. Böylece tu kaka edilen sağ bizzat parti yönetimi aracılığı ile partinin dominant unsurlarından biri haline getirildi. Şimdi ise Kocadon Saatçi işbirliği AKP nin Muğla çanağına su taşıyor.

Geçenlerde bir Sevgili Karahan ‘a atfen bir lafa rastladım internette  : “yarımadayı  sağlaştırmayacağız” demiş. Yanlıştır, çarpıtılmıştır diye düşündüm. Eğer doğruysa hemen karşı çıkılıp reddedilecek bir söylem. Sağ zaten2014 yılında bizzat yöneticilerce kökleştirilmiş. Esas olan bundan, yani partiye hakim olduklarını sananlar, delege ağaları , çıkarları için  Kocadon etrafında çöreklenen veya arkasında kuyruk olanlar arıtılıp partinin gerçek demokrat kimliğine dönüşüne hizmet etmektir Benim tanıdığım Karahan ailesinin hiç şaşmadığı yöneliş ve hedefi bu güne değin bu olmuştur. Süreceğini umut ediyorum.

Zaten seçimden sonra gerçek anlamda bir revizyonun gerektiği de apaçık ortada….

Hadi kolay gelsin!!!!

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Vesaik.

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Türkiye S400 leri satın aldı ve ilk parti geldi,ve gelmeye devam ediyor.Bu bütün Dünya ya hükmetmek için uğraşan  USA ya ve nato ya ciddi bir tokattır.Erdoğan a nasip oldu. Ecevit te Kıbrıs' a çıktı kara oğlan oldu. Erbakan olmasa idi çıkacakmıydı,buda soru işaretidir.O zamandan bu zamana bizi seven allahın hiç bir memleketi bunu tanımadı.Pakistan ve bengladeş tanımıştı onlarda baskılardan dolayı vaz geçtiler.Orada haklarımızı koruyor ve enerji arıyoruz.Yılmayacağız. Şimdi ne olacak.Hep beraber göreceğiz.Şunu Devlet olarak kavramak zorun...
 • Helal olsun Başkan Aras…

  13 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz günlerde, Bodrum Antik Tiyatro'da Belediye meclisi toplantısı yapıldı. "Bodrum’da bir ilk" olarak duyuruldu. Çok sevindik elbette, nede olsa demokrasinin çıktığı bu topraklarda eskiden halk meclisi olarak kullanılan bu yapının, birazda gerçek anlamda kullanılması gerekiyordu. Bu toplantıyı akıl eden, üstün yetenekli kişilere teşekkür etmemiz gerekir. İyiki varlar, yoksa nasıl yaşayacaktık böyle bir nostaljiyi. Her başkana nasip olmuyor bu duyguları yaşamak. Belediye Başkanımız Ahmet Aras, bu duyguları yaşadı ve yaşattı bizlere...
 • Bodrum İşgal Altında…

  11 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Sapla samanı karıştırmamak lazım. Bazen yazılarıma sosyal medyadan dokundurma yapıp, pozitif olmam konusunda öneride bulunanlar oluyor. Ne yapalım yani, tecavüz kaçınılmazsa zevk mi alalım? Tecavüz ister bedeninize olsun, ister hak ve özgürlüklerinize olsun karşı durmak gerekiyor ki, bu ister aile içinden gelsin, ister dışından. Tecavüzcünüze kendinizi bırakıp "ne var canım ihtiyaçtan yapıyor, aslında kötü bir niyeti yok" demek, tecavüzcüyü teşvik etmek anlamına gelir. Diğer yandan; kendi dışınızda kişilerin haksızlığa maruz kalmasına...
 • Muğlalı Dolmuşa-Dolduruşa Gelmez…

  07 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  31 Mart yerel seçimlerinde Muğla özel bir önem ve hedef olmuştu. Çok yönlü siyasi manevra, Osman Gürün'e kaybettirme üzerinden ince ince hayata geçirildi. Seçim bu yönüyle Muğla özelinde Osman Gürün ve diğerleri arasında geçti gibi... "Bu defa kesin" beklentisi içersinde olan diğerleri cephesinde ciddi bir siyasi hazım sorunu yaratmıştır 31 Mart sonuçları. Hazımsızlığın yarattığı sendrom 31 Mart sonrasına katmerlenerek sarktı. , Büyük Şehir yönetemiyor feryat figanı esasen Karabağlar Yaylası'nın rüzgarlarının boşluğunda sallanmaktaydı. Bu y...

gaziantep escort