logo

Ortakent’in Bazı Bölgeleri 5 Gündür Susuz!

Bodrum’un Ortakent Mahallesi’nde yaşamını sürdüren kimi vatandaşlar, Ramazan Bayramı’nın ilk gününden bu yana sularının akmadığını ifade ediyor. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Midtown AVM çevresi, Kapuz Caddesi ve Üniversite Caddesi civarındaki mahalle sakinleri, bayramın ilk gününden bu yana sularının akmadığını ve buna bağlı sorunlar yaşadıklarını ifade ediyor.

Mahalle sakinlerinden Tahsin Kulum, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ramazan Bayramı’nın birinci gününden beri suyumuz yok. MUSKİ’yi arıyoruz, ‘Acıbadem’in orada arıza var, arızayı tespit edemiyoruz, onun için su veremiyoruz’ diyorlar. 3 gün depoyla idare ettik ama depo bitince su kalmadı. Ne olacak bilmiyorum. Ortakent komple böyle. Bodrum’u bilmiyorum ama şu an Ortakent’in durumu bu. Ne yaparız, ne ederiz bilmiyorum.”

Ahmet Baltaş adlı diğer bir mahalle sakini de bayramdan bu yana suların kesik olduğunu aktararak, “Mağduriyetimizi MUSKİ’ye bildiriyoruz, bize kesin, net bir şey söyleyemiyorlar. Günde 5-6 defa arıyorum, suların ne zaman geleceğini öğrenemiyorum. Ne zaman çözülecek belli değil. Ortakent’in yarısında su var. Ana caddenin alt kısmında sular akıyormuş, yüksek yerlerde akmıyor. Burada çift şebeke varmış” ifadelerini kullandı.

Öte yandan MUSKİ’den bugün (Pazar) gönderilen bilgilendirme mesajında ise “Ortakent Yahşi mahallesinde meydana gelen ana boru hattı arızası nedeniyle Kapuz Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nde bugün saat 17.00’ye kadar su kesintisi yaşanacaktır. Bilgilerinize sunarız” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

gaziantep escort