logo

Ortaya çıkan gerçekler görenleri şaşırttı. 

Gürece Mahallesi 3. sokak sakinlerinin haber merkezimize yaptığı müracaata ortaya çıkan gerçekler görenleri şaşırttı. 

Yeni yapılaşmanın da yoğunlukta olduğu bölge aylardır taşan fosseptikler nedeniyle sokağa çıkılamaz hale geldi. Temiz kullanım suyu altyapısının da olmadığı ve herkesin kendi imkanlarıyla açıktan borularla çektiği kullanım suyunun da taşan fosseptiklerle kirlenmesinin halk sağlığını tehdit edecek duruma gelmesinden korkuluyor. Arabaların bile geçerken temiz su borularına zarar verdiğini, aylarca susuz kaldıklarını belirten mahalle sakinleri, defalarca yaptıkları başvurulara rağmen sorunlarının çözülmediğinden dert yanarak şunları söylediler:

“2017 yılından beri MUSKİ ile görüşüyoruz. Mahalle sakinleri olarak dilekçe yazıp MUSKİ müdürlüğüne verdik. Fakat ne gelen var, ne giden. Bodrum gibi gözde bir İlçenin doğayla iç içe olan Gürece Mahallesi resmen kaderine terk edildi. Ne temiz kullanım suyu altyapısı var, ne de pis su altyapısı. Bir yandan susuzluk çekerken, bir yandan sokaklardan akan pis su ile mücadele etmeye çalışıyoruz. Sokağa çıkamıyoruz, pencerelerimizi bile açamıyoruz. Mahallede yıllar önce ilk yapılan evler altyapılarını fosseptik bile yapılmaksızın Tarihi Leleg Yolunun geçtiği güzergahlardaki derelere yönlendirmiş. Yılın 12 ayı kokudan girilemeyen bir sokak halini almıştır sokağımız. Acilen temiz su ve pis su altyapının yapılmasını ve insani yaşam koşullarının sağlanmasını istiyoruz” dediler.

MUSKİ’nin, zabıtanın ve ilgili tüm birimlerin bilgilendirildiğini belirten mahalle sakinleri çaresiz olduklarını, bu durumun devam etmesi halinde mahallede hastalıkların boy göstereceğini ifade ederek yardım beklediklerini söylediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

gaziantep escort