logo

Oyum, Osman Gürün’e


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Bodrum seçmeni, 31 Mart’ta Büyükşehir Belediye Başkanlığında CHP Adayı, namı diğer “Park Osman” yani Osman Gürün’e oy vermelidir. Oy vermek yetmez, oy verilmesi için Muğla ilçelerinde yaşayan tüm eşimizi,  dostumuzu  oy vermeye teşvik etmeliyiz.

Şeyhimiz Osman Gürün…

Ne demişti Osman Gürün “Şeyh uçmazmüridi uçurur” Sandıktan başkaca oy çıkmamalı, geçersiz oy olmamalı, mezardaki ölüleri dahi uyandırmalıyız.

Pir’imiz Osman Gürün…

Bizim için onca yaşına aldırmadan gece gündüz çalışan, çalışmasının karşılığında beklentisi olmayan, Muğla’nın son yüz yılda yetiştirdiği en önemli kişiliği, İhtiyar Delikanlısı Ak Saçlı Osman Gürün’ü , kurda, kuşa yem etmemeliyiz. Onu dosta , düşmana karşı diri tutmalıyız.

Hz Osman Gürün…

Ben Bodrum’dayken başka yere oy çıkmaz, için rahat olsun, Allah seni başımızdan eksik etmesin, nazar değmesin, kem gözlerden uzak durasın. Söyleyeceğim AKP Adayı Nil Hıdır’a, Bağımsız aday Behçet Saatcı’ya, DP Adayı Kocadon’a gölge etmesinler sana, güneşini kesmesinler.

Bunları yazıyorum artık önümüzdeki seçimlerde Mustafa Gündoğ kulunu da görürsün. Bir yerlere koyarsın detay vermeyeyim sen bilirsin, çok bir şey istemem, İl, İlçe Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, Milletvekilliği, Kurultay Delegeliği, Parti Meclisi ve MYK Üyeliği artık hangisini uygun görürsen. Hepsi olursa yemede, yanında yat.

Genel Başkanlık istemem, oraya sen yakışırsın. Nasıl olsa CHP Genel Başkanından çok, Muğla’da senin giderin var.

Sayın Osman Gürün, siz bizi Mazoşist mi sandınız, Türkçe anlamıyla Özezer…

(Aşağılanmaktan, kendisine eziyet edilmesinden, ruhsal yada fiziki acı verilmesinden hoşlanan kişi)

Çözemediğin, katı atık sorununa mı oy vereceğiz?

Yanan çöplüğün dumanını solutmana mı , isine pisine mi oy vereceğiz?

Otoparka çevirdiğin, Bodrum Meydanı’na mı oy vereceğiz?

Sen, ben kavgasına girip, Bodrum’u görmezden gelmene mi oy vereceğiz?

Pis, bakımsız, güvenlikten yoksun, toplu taşıma duraklarına mı oy vereceğiz?

Anladık dereleri ıslah edemedin, sel felaketinde tüm birikimleri ve anıları kaybolan, kullanılmaz hale gelen insanlara, geçmiş olsun demeyişi ne mi oy vereceğiz?

Sel felaketinde evleri barınılamaz hale gelen insanların, can ve mal güvenliğini sağlayamayışı na mı oy vereceğiz? İnsanlar selden, kesilen elektrik yüzünden karanlıkta kaldılar, evlerinde kalamayanların, evleri güvenlikten yoksun bırakıldı, ne zabıtan ne itfaiyen ortada yoktu. Mağdur olan insanların başta sağlık, giyinme, yemek sorunlarınız var mı demedin.

Çok kez yaşanan sel felaketlerinde hep açıklama yaptınız,  “Bir Can Kaybı Olmadan, Sel Tehlikesini Atlattık” diye, hayatının baharında iki genç insanımızı, umutlarıyla kaybettik.

Sular kesilecek diye, telefonlarımıza mesaj attınız kesilmedi, sularımız kesildi, haberimiz olmadı, Muski’ yi aradık, “Evinize su deposu alın.” diye akıl verdiler.

Bodrum’da deprem oldu, halk sokaklarda yattı siz yine yoktunuz…

Toplu taşımayı başarınız gibi gösterip, binlerce taşımacılık yapan insanları mağdur ettiniz, halen durağı olmayan mahallemiz mevcut. Yaşı ilerlemiş insanlara toplu taşıma araçlarında kaba davranılmasına, oralı dahi olmadınız. Yürüme güçlüğü çeken, rahatsızlığı olan insanları dahi, yok o oranın yolcusu, bu buranın yolcusu diye araçlara aldırtmadınız ve eziyet ettiniz.

Bodrum, doğasıyla talan edilirken seyredip, kanundan gelen ilçe belediyesini denetleme yetkisini, kullanmadınız.

Ne zaman vardınız…

İlçe kongrelerinde arka planda vardınız, İl Kongresinde ön saftaydınız, milletvekilliği, belediye ve meclis adaylıklarında arka planda belirleyici oldunuz.

Bodrum CHP Örgütünden, Milletvekili çıkarılmasını engellediniz.

Size boyun eğmeyen, başka partiden olsa dahi, İlçe Belediye Başkanlarına zorluk çıkardınız…

Muğla CHP Örgütünü ilçeleriyle birlikte Gürüncü’ leştirdiniz, size biat etmeyenleri, bertaraf ettiniz.

CHP’nin Muğla Uç Beyi oldunuz, hüküm sizinse sandıkta bizim…

En iyi yaptığınız şey insanların Müslüman olup olmadığına bakılmaksızın kandil mesajları yollamak, öğrenci olup olmadıklarına bakılmaksızın sınavda başarı temennilerinizi mesaj atmak oldu.

Ölümüzde yoksunuz, dirimizde yoksunuz…

Ve siz sandıkta olmayacaksınız…

Bodrum size oy vermeyecek, neden oy verelim ki…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
#

Oyum, Osman Gürün’e” için 7 Yorum

 1. dolmuaculara : diyor ki:

  dolmuscular anca avcunuzu yalarsiniz.halk dolmus siteminden %100 memnun.ayrica kim gelirse gelsin kanunlara gore hicbir degisiklik olmayacak bunuda boyle bilin.

 2. Osman Gürünle ilgili yazınız.Haksızlıklar içeriyor.Siz yine asli göreviniz olan şantiye ziyaretlerine başlasanız iyi olur.O konudaki Kİ ustalığınız daha iyi.Yazılarınızı kastediyorum.

 3. Osman GÜRÜN ‘le ilgili yazınız pek inandırıcı değil ve hırsızlıklar içeriyor.Siz uzman olduğunuz şantiye yazılarına dönseniz nasıl olur.!!!

 4. mehmet gül : diyor ki:

  Vallahi doğru billahi doğru güzel birazda mizahi olmuş ama doğrulara dile getirmiş

 5. Hakan KAPLAN : diyor ki:

  Allah aşkına nasıl böyle yalan dolan yazılar yazarsiniz anlayamıyorum. Yazıyı sayfalarında paylaşanlara bile inanmamislar. Son üç beş günde seçim umuduyla sayfalarınıza ziyaretçi çekip Google adsense uzerinden kazanç sağlamak için yapamayacaginiz yok. İnanın komik durumdasıniz. Size kim bu şekilde yaz dedi kimin yayın organları söyledi açıkça yazin. Bırakın meyve vereni taslamayi. Birde demissiniz ya şoför esnafı şöyle oldu böyle oldu diye; vatandaştan Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya geçirdiği dönüşüm projesinden memnun kalmayan bir kişi bulamazsınız. Alışmış şoförler yaşlı başlı kadınlara adamlara bağırmaya, ne yaptı Osman GURUN buna izin vermeyince kötü mü oldu. Bu kadar kotu davranışlara engel olmaya çalışınca kötü mü oldu. Allah aşkına varsa hata yaziniz ama doğruları yazmaktan çekinmeyin.

 6. Tarık atalay : diyor ki:

  BEN GEÇEN GÜN BİR ARKADAŞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GİTTİM.ON AY ÖNCE KONUT İMARLI ARSASINI OTOPARK YAPMAK İÇİN DİLEKÇE VERMİŞ. HALA İZİN ALAMAMIŞ. BU HIZLA ÇALIŞAN BELEDİYEYE SÖYLEYECEK BİR ŞEY OLAMAZ MUSTAFA. AYIP EDİYORSUN. BENDE MEMURA İŞİN İZNİNİN ÇIKMASI İÇİN BİR YOL ÖNERDİM. PEK AKLI YATMADI. YAZ VAR KIŞ VAR ÖLME ARKADAŞIM ÖLME HADİ GİDİP VERGİ DAİRESİNE GİDİP BİR İŞYERİ AÇILIŞI YAPALIM İŞİMİZE BAŞLAYALIM. BELEDİYE BİZİ BULUNCA İZ DİKEKÇEMİZİ VERMİŞTİK DERİZ. YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ OYUNUNU OYNARIZ

 7. Dolmuş durağında kendi hattının arabası değil ise yağmurda,güneşte araba beklemediniz galiba..
  3 sene önceki taşıma ücretlerini unuttunuz mu?
  Ayrıca araçları kullansın veya kullanmasın aylık 1500 tl yaşlılar için minibüs lerebüyük şehir belediyesi ödeme yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bodrum Kent Konseyi

  23 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Bodrum gibi rantın yüksek olduğunu yerlerde, adınız çıkmadan, iş takip ederek kazanç sağlamanın yollarından bir tanesi belediyeye yakın olmaktan geçiyor. İş takip etmenin iki yolu var. Ya belediyenin dışında olacaksınız, yada içerisinde. Dışında iseniz; belirli dernek ve kuruluşlarda aktif rol alacaksınız. Belediyenin içerisinde olarak iş takip etmenin en etkili yolu, belediye meclis üyesi olmaktan geçmektedir. Bugünkü konumuz belediye meclis üyeliği değil. Diğer bir yöntem ise ne içinde olacaksınız belediyenin, nede dışında. Ne dışın...
 • Penceremin Altındaki Balıkçılar

  22 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  37 yıl önce Kumbahçe Mahallesindeki Cevri Hasan Kaptanın evinde oturmak, bugün ve yarın Bodrum’da ayrıcalıklı yaşamakla eş anlamlıdır. Günümüzde bu değerlendirme geçerliliğini yitirmiş sayılabilir. Evin, yanı-yönü, üstü-altı, önü-akası ticari amaçla kullanılıp değerlendiriliyor da ondan yitirdi. Ev yerinde duruyor. Önemli ölçüde çarpıtılıp yamuklaştırılsa da iskelet sağlam özgün yapı hakkında fikir verecek görüntüler de var. Eski sessizliği, estetiği yok artık. Geride gelmez. Kaptan köşkü gibiydi. Görüş açısı 180 dereceyi aşıyord...
 • Bu gün 19 Mayıs 2019

  19 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Atatürk ün Samsun a çıkışının Yüzüncü yıl dönümü.Çok az insan bu kadar zaman yaşıyor.Bir yüz yıl geçti.Anamla Babamın evlilik resmine bakıyorum ve o zamanla gurur duyuyorum.Bir yüz yıl içinde bana,çeyrek asırdan az bir zaman var. Allah nasip ederse görürüm.Etmese de yine şükür olsun iyisi ile kötüsü ile bu günlere geldim ve Bu üç çeyrek asırda bir kitaba konu olacak kadar çok şeyler yaşadım. Hayatımın son on sekiz senesini Türkiye de Bodrum da yaşıyorum. Bodrum kozmopolit bir sahil şehri. CHP'nin de kalesi gibi. Bu şehri CHP li beled...
 • Kimin Ne Kazancı Olabilir ki !

  18 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Her birey yaşadığı alanda olup bitenleri eleştirme hakkına sahiptir. Yapılan eleştirileri, karalama olarak değerlendirmek, eleştiriyi yapanları baskılamak anlamına gelir. Yazılanları enine boyuna düşünmeden, kanun, yönetmelik bilmeden eleştirinin ötesinde, suçlamak yanlıştır. “Görev süresi henüz iki ayı doldurmamış bir belediye başkanını eleştirmek de neyin nesi oluyor.” diye sitem edenlere; testi kırıldıktan sonra eleştirsek ne olacak, demek doğru olacaktır sanırım. Düşünün ki; bir kuaföre gidiyorsunuz, acemi usta saçınızı, bıyığınız...