logo

Özel öğrencilerin kalplerine dokundular

Muğla‘nın Fethiye ilçesinde lise öğrencileri, özel öğrencilerle bere, boyunluk, atkı, tozluk ördü ve taşla yüz boyayıp uçurtma uçurdu.

Ömer Özyer Anadolu Lisesi’nde kurulan Sıradışı Sporlar Kulübü desteğiyle hazırlanan “Kalbime Dokun Yeter” kapsamında, lise öğrencileriyle özel öğrenciler İnlice Plajı’nda kamp yaptı.

İlk gününde kurulan çadırlarla yaşam alanı oluşturulan projenin ikinci gününde, Fethiye Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri örgüden bere, boyunluk, atkı, kazak kolu ve tozluk ördü.

Projenin üçüncü gününde ise Silkar Günlükbaşı Ortaokulu özel öğrencileriyle Ömer Özyer Anadolu Lisesi öğrencileri, taşla yüz boyayıp uçurtma uçurdu.

Okul Müdür Yardımcısı Onur Akay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sıradışı Sporlar Kulübü’nün rehber öğretmenleri Ufuk Ünlusoy ve Funda Özçelik önderliğinde hazırladıkları projeyi başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Öğrencilerin karşılıklı iletişimle empati yeteneklerini geliştirdiğini vurgulayan Akay, “Öğrenciler, özel insanların bizlerden farklı olmadıklarını herkese kanıtladılar. Bu ve bunun gibi projelerle toplumumuzdaki her bireyin daha özgüvenli yaşamlar sürebileceğine inanıyoruz. Ömer Özyer Anadolu Lisesi farkındalık projelerine devam edecek.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

gaziantep escort