logo

Özmen ; “Bodrum ve B.Belediyesi,İlgisiz, duyarsız, beceriksiz”

Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, Bodrum basını ile iftar yemeğinde buluştu. İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile İlçe Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarının da katıldığı iftar yemeği öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen İlçe Başkanı Ömer Özmen, seçim çalışmalarına ve Bodrum gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

24 Haziran seçimlerinin yeni bir dönemin başlangıcı olacağını söyleyen Ömer Özmen, Ak Parti teşkilatları olarak seçimlere hazır olduklarını, 21 Mayıs tarihinde milletvekili adaylarının belirlenmesinin ardından da adaylarla birlikte seçim çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

BELEDİYE’NİN ÇALIŞMALARI ESNAFI MAĞDUR ETTİ

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, Ortakent’teki bir otelde gerçekleştirilen basın toplantısında son günlerde Bodrum gündemini meşgul eden bazı konularda da düşüncelerini dile getirdi. Bodrum Belediyesi’nin sezonun başlamasına az bir süre olmasına rağmen sürdürdüğü yol yapım çalışmalarını eleştiren Özmen, “Turgutreis, Türkbükü, Gündoğan, Bitez’de ve Gümbet’te bu planlamanın daha önce yapılması gerekiyordu. Bize vatandaşlarımız ve esnaflarımızdan şikayet geliyor. Çok zamansız bir planlama ile esnaflarımızı zor duruma düşürdüler. Esnaf siftah yapamıyor yol çalışması yapılan yerlerde. Şu an hepsi mağdur durumda. Yetkililerin de ilgisiz olduğunu söylüyorlar. İnanılmaz bir mantık.” diye konuştu.

Bazı gazetelerde Bodrum’un sorunları ile ilgili Ankara’nın hedef gösterildiğini söyleyen Özmen, “İlgisiz, duyarsız, beceriksiz siyasetçilere oy vereceğinize bir dönem Ak Parti’ye oy verin. BU sorunların hepsini çözelim.” İfadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin personeline mobbing yaptığı yönünde çok sayıda şikayet aldıklarını ileri süren Özmen, “Çok uzun zamandır kendilerinden olmayan personele mobbing yapılıyor. Bir örnek vereyim. Bitez’de oturuyor, büyükşehir olduğu için uzak bir alana görevlendirilmesi yapılıyor. Coğrafya geniş. Bu insanların belli bir aile düzenleri var. Çok uzak yerlere göndermek, özellikle bazılarını bir dağın başındaki kuyunun başına bekçi olarak gönderiyor. Bunun anlamını herkes bilir” dedi. Bitez Sağlık Ocağının Büyükşehir tarafından boşaltılmak istendiğini de söyleyen Özmen, “Sağlık ocağı sözleşme ile o binaya yerleştirildi. Bir büyükşehir belediye başkanının sağlık ocağının yerini bulmadan, gelip de ‘buradan çıkın’ demesi hoş olmadı.” Şeklinde konuştu.

İMAR BARIŞINA BODRUM’UN ÇOK İHTİYACI VARDI

İmar barışı ile ilgili yasayı da değerlendiren Ömer Özmen, torba yasada af ve borçların silinmesi gibi pek çok avantaj yer aldığını belirterek “İmar barışına Bodrum’un çok ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu imar barışına en büyük katkıyı Ak Parti teşkilatları vermiştir. İl başkanımız bizzat Cumhurbaşkanımıza dile getirerek çalışmalar başlatılmıştır. Bodrum’da bundan çok faydalanacak insan olduğunu biliyoruz. İl Başkanımızın büyük katkısı var. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Bodrum’da devam eden yatırımlarla ilgili de konuşan Özmen, “Devlet Hastanesi, Gençlik Merkezi gibi inşaatlar devam ediyor. Devlet hastanesinin kaba inşaatı bu ay bitecekti. Yıl sonuna kadar tefrişat hariç tüm projeyi bitirmeyi planlıyorlar. Gençlik Merkezi de normal süresinden biraz uzadı. Nisan ayı içinde yeni ihalesi yapıldı. Yaz sonunda ekim ya da kasım gibi bitecek. Sosyal Hizmet binamız da seçimlerden hemen sonra faaliyete geçebilir. Çevre yolu ile ilgili de şu anda yer tespit çalışmaları yapılıyor.” Bilgisini verdi.

ÇÖPLÜK KONUSU BÜYÜKŞEHİRDE

Gazetecilerin, Bodrum vahşi depolama tesisinin akıbeti ile ilgili sorusuna da yanıt veren Özmen, “Çöplük sorunu Bodrum için kangren. Gösterilen yerlerden birini Büyükşehir seçti.Biz de onların açıklama yapmasını bekliyoruz. Biz iktidar kanadı olarak yapacağımızı yaptık. Yer tahsisleri de yapıldı sanıyorum. Onların halk açıklamasını bekliyoruz. “ diye konuştu.

Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Yener Çelik de seçim çalışmalarına ilişkin bilgi vererek, “Mahalle ve STK ziyaretlerimiz başlayacak. Yaklaşık bin 500 kişilik bir kadro ile sahada olacağız. Seçim günü de tüm teşkilatımız sandık başında olacak. Seçim Koordinasyon Merkezimiz ile koordineli bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. 24 Haziran’da Bodrum’dan iyi bir oy almak istiyoruz.” Dedi.

Toplantının ardından iftar yemeğine geçildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

gaziantep escort