logo

Partinizin Kıymetini Bilin


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Cumhuriyet Halk Partisi, kendisini azınlık görüp ona göre hareket ediyor, bu nedenle de seçimlerde başarılı olamıyor diye düşünüyorum, siz ne dersiniz bilmem ama benim gözlemlerimden çıkardığım sonuç bu.

Demokratik sol bir parti olan CHP, kendisini her ne kadar “Halkçı” olarak tanımlasa da, siyasal davranışları halktan uzak. “Kendin pişir kendin ye” yada “Kendi çalıp kendi oynama” özellikleri gösteren parti diyeceğim ama, parti değil aslında, parti üyeleri veya yetkili olanları demek daha doğru olacak.

Dün, Bodrum ilçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısını yaptı. Kime, ne danıştı pek anlayamadım herkes durumdan şikayetçi, ama suçu kabullenen yok. Başarılı olunca herkes “ben yaptım, ettim” ,tersi olunca “ben söylemiştim zaten” diyerek, bir başkası üzerinden kendini haklı çıkarma sevdasında.

Kendi içine kapanık kaplumbağa misali, arada kabuğundan kafasını dışarı çıkarınca hayatın var olduğunu gören, kafasını içine çektiğinde dünyada kendinden başkasının olmadığını sanan bu yapı, elbette başarılı olamaz.

Başlama  çizgisine topu getiren yok. Futbol maçında gol yedikten sonra taraftarlar, teknik kadroyu, kaleciyi, takımın başkanı dahil herkesi suçlarlar, futbolcular bu duruma uyumludur. Topu alıp başlama çizgisine getireceklerine, topa bakan dahi olmaz. Sanki oyunu başkası oynuyor.

Oyunu kendi içinde oynarsan buna; antrenman denir.

CHP Danışma Kurulu Danışıyor ama kime, ne danışıyor. Seçimlerde mağlup olduk evet, evet te zaten mağlubiyetse bu, hep beraberdiniz. “Neden başarısız olduk” diye, başarısız kitleleri toplayıp konuşarak mı başarılı olacağınızı sanıyorsunuz?

Kimler var toplantıda…

Seçilmiş Muğla Milletvekilleri, adamlar başarılı seçilmişler, hatta 3’den sayıyı 4’e çıkarmışlar.

İl Başkanı dersen, oda başarılı mevcut il başkanı vekil olunca, kendisi il başkanı olmuş.

İl Yönetimi, yerinde duruyor…

İlçe yönetimi , yerinde duruyor.

Aman bize bir şey olmasın, peki kim başarısız ?

Arşimet’ in hamamdan “buldum , buldum” diye fırlaması gibi, fırlayarak “Suçlu Genel Başkan Kılıçdaroğlu” diyerek kendi paçalarını kurtarma telaşıyla, partilerinin paçasını başkalarının eline vermekte olduklarını, düşünemedikleri sanmıyorum.

Kendilerine zarar gelmesin, yeter…

CHP, başarısız olduysa ve bunu söyleyenler gençlik kollarında, kadın kollarında, il ve ilçe yönetimi, parti meclisi, Belediye meclisi, Belediye Başkanlığı gibi görevlerde bulunuyorlarsa, suçu kendilerinde arasalar daha doğru olur.

Üfürükçülüğü bırakın ….

Yalandan Danışma Kurulu toplantılarıyla gaz almak, size sadece zaman kazandırır. Yerel seçimler gelirken, herkes yerini muhafaza etme derdine düşmüş.

CHP kimsenin umurunda değil…

İnanın, CHP’nin hiçbir politikasını bilmeden, altı oku ezberle, ezberleyemezsen kopya çek sınıfı geç mantığı, halkı ikna etmenize yeterli olmaz. Sizin bildiğiniz altı oku, bu memleketin tüm insanları en az sizin kadar biliyorlar.

Neyse, karıştırma sen şimdi bunları, biz suçluyu bulduk. Kılıdaroğlu başarısız, suçlu o hemen kurultay olsun, ince gelsin ki, kendimize alan açılsın.

Sanattır siyasette ittirme becerisi, ite ite gelmek istenilen yerler. Sizden başkası bir yerlerdeyse itin yer açılsın, daha çok yer açmak istiyorsanız, yeni genel başkan adayını destekleyin, o size daha çok yer açacaktır.

“Bana bir dayanak noktası verin, Dünya’yı yerinden oynatayım” demiş Arşimet, fizikten örnek veriyorum ki, bu ülkede bir tek Muharrem İnce Fizik bilmiyor. Alın size dayanak noktası…

1946 Yılından bu yana seçim başarısı olmayan bir parti, bütün sorumluluğu Kemal Kılıçdaroğlu’na yükleyerek mi günahlarından arınmış olacak.

Dokuz seçim kaybeden kim?

Sağ partiler lider partileridir, umutlarını liderlere bağlarlar, o varsa parti vardır, o yoksa parti yoktur. Cumhuriyet tarihiyle aynı yaş olan, bir parti ve tek parti CHP dir. Geçmiş partilere bir bakın, Demokrat Parti, Adalet partisi, Ana Vatan Partisi, Doğru yol Partisi v.s var mı mevcudiyetleri yok, ama CHP, her türlü koşulda var olmuş bir parti.

Partinizin kıymetini bilin;

Adamlar çarşıda oruçsuz birini görünce üstüne yürümüşler. ‘Niye oruç tutmuyorsun, demişler. Adam da ‘Çünkü ben Hıristiyanım’ deyince, bizimkiler çaresiz birbirlerine bakmış, ardından da , dininizin kıymetini bilin!’ demişler…

Ben olsam Kılıçdaroğlu’nun yerinde, tüm il ve ilçe örgütlerini görevden alırdım. Bu nedenle partinizin kıymetini bilin,

Yerel yönetimler konu edildiğinde, geçmişte ve günümüzde, bir yerel yönetim örnek gösterilir. Geçmişte, Fatsa Fikri Sözmez, namı diğer “Terzi fikri”, bağımsız belediye başkanıdır, günümüzde ise Ovacık Kominist Belediye Başkanı, var mı ötesi yok.

Ekmek elden su gölden parti idare edenler, hele ki belediye kazanmış il ve ilçe yöneticileriyseniz, ohh yemede yanında yat.

Kaplumbağa uzun yaşar, gideceği yere geçte olsa gider, ama zayıf noktası ters dönerse yaşamını yitirir. Partinizin kıymetini bilin, ters çevirme gayretinizden vazgeçin, partinizi liberallere, devrimci müslümanlara, hele hele oportünist adaylara hiç bırakmayın.

Demedin demeyin

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?
#

Partinizin Kıymetini Bilin” için 1 yorum

 1. fikret karataş : diyor ki:

  Ne güzel söylemiş Mustafa kardeş! Bu denli samimi söylemleri akp, ve mhp den duyamazsınız. Lafı güzafla zaman harcayacak kadar zengin değilsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “Yıkıyoruz.” Neyi yıkıyorsunuz ?

  25 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bodrum’da bazı konut ve otel projeleri için başlatmış olduğu kanuni işlemlerin getireceği sonuçlar tartışıla dursun, sonuca ulaşılmış görüntüsü vermek neyin nesi sizce ? Dün “Bodrum’da Yıkım Başladı” haberi, konuyu bilmeyenler için olumlu görünse de, içerik açısından tam bir hayal kırıklığı. İktidar yanlıları Bodrum Belediyesi’ni suçluyor, bazı CHP ‘liler ve (geçmiş yada şu anki) Belediye Başkanı yanlıları iktidarı suçluyorlar. Bu işler yapılırken göz yumanlar "yıkım kararı aldık" diye övüne dursun...
 • Bodrum İmar Planlarını Kim Yaptı ?

  24 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bilgi doğru aktarılmıyorsa veya konu üzerinde bilgimiz olmadan yorumlamaya kalkıp bunu etrafımızla paylaşıyorsak, var olan karışıklığa katkı sunmaktan öte bir şey yapmıyoruz demektir. Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın Bodrum çıkarması çok değişik yorumlara neden olmuştur. Büyük projeler, koca koca iş adamları, koca koca firmalar, inşaat kaçakçısı durumuna düştüler. Konut sattıkları müşterilerine ne diyeceklerini kara kara düşünmekteler. Bir taraftan da kendi projelerinde bir şey olmadığı, eksiklerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerine ...
 • Şaka Gibisin Sayın Gürün…

  23 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bodrum Belediyesi ’nden, basın toplantısı daveti aldık, gönderilen davet metni ; Değerli basın mensupları, “Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından 22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 16.00'da Bodrum Belediyesi Trafo Kafe'de geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenlenecektir.” “Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan basın toplantısına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün yanı sıra Bodrum'daki meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılacaktır. Gündeme dai...
 • O Zaman Başbakandı, Şimdi Cumhurbaşkanı…

  22 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Gülmeli mi ? Ağlamalı mı? Bilemedim. Bodrum’da birkaç gündür süren ve gösteriye dönüşen imara aykırı yapılarla ilgili yapılan işlemler, pek inandırıcı gelmedi. Biz bu filimi daha önce görmüştük... Bir çoğumuz hatırlar, denizden, havadan Cennetkoy, Torba, Güvercinlik, 2013 yılında imara aykırı yapılaşma var diyerek, bugün olduğu gibi tespitler, mühürlemeler yapılmıştı. O zaman Başbakandı, şimdi Cumhurbaşkanı... 2013 yılında basında çıkan haber şöyle diyordu ; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Ba...

gaziantep escort