logo

Quilling Sanatı ile Dekorasyon

Quilling sanatı aslında kağıt kıvırma sanatı veya kağıt telkari sanatı da dediğimiz çok eski bir sanat dalıdır. Yıllar içinde unutulan quilling sanatı, son yıllarda yeniden popüler olmaya başladı. Hem el becerinizi hem de hayal gücünüzü geliştirecek olan quilling sanatını ev dekorasyonunda kullanarak evinize yeni bir hava katabilirsiniz.

Quilling Sanatı Nasıl Yapılır?

Quilling Sanatı, renkli kağıtları kıvırarak yapılır. Öncelikle yapmak istediğiniz deseni belirlemeniz gerekir. Belirlediğiniz desene göre kağıt alışverişi yapabilirsiniz. Quilling yapımı için kullanacağınız kağıtları internet sitelerinde, kırtasiyelerde veya hobi dükkanlarında bulabilirsiniz.

Quilling malzemelerini tamamladıktan sonra internetten kolay quilling yapımıaramaları gerçekleştirerek ilk denemelerinizi yapabilirsiniz. İlk denemeleriniz muhtemelen başarısız olacaktır fakat el becerisi yaptıkça gelişir. Birkaç quilling çalışmasının ardından duvarınıza asacağınız güzel bir quilling tablosu elde edebilirsiniz.

Quilling Sanatı ile Duvar Dekorasyonu

İnternet üzerinden bulduğunuz quilling tasarımları ile evinizde yepyeni bir duvar dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Yeni bir dekorasyon pek çok kişinin bütçesini aşabilir ancak son zamanlarda popüler olan kendin yap akımı ile ucuz dekorasyon çalışmaları yeniden gün yüzüne çıktı. Bunlar arasında market kasalarından yapılan mobilyalar, eski bavullardan yapılan sehpalar ve elbette ki quilling tabloları yer alıyor. Quilling sanatı ile duvar dekorasyonu yaparken yalnızca kağıtlara para ödemeniz gerekecek. Böylece bütçenizi aşmadan evinizin duvarlarını renklendirebileceksiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

gaziantep escort