logo

Recai Seymen adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, 3 Aralık Pazar Günü yapılacak kongrede aday olduğunu düzenlenen basın toplantısı ile açıkladı.

Recai Seymen adaylığını açıkladığı basın toplantıında, “Partiye sahip çıkmayanlara, örgütü dışlayanlara karşı biz dik duruş sergileriz. Bu partiye çıkar ilişkileri için gelenler istifa edebilirler. Biz kişilerin adamı değiliz, partinin adamıyız” dedi.

Bugün öğle saatlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Binası’nda yapılan toplantıya çok sayıda partili katıldı. “Pazar günü yapacağımız kongre öncesinde dün değerli bir arkadaşımız adaylık açıklamasını yaptı. Ben de İlçe Başkanı olarak adaylık açıklamamı yapmak için hepinizi davet ettim” diyerek konuşmasına başlayan Seymen, şunları söyledi:

“Şimdi ekibimi tanıtmak istiyorum. Mustafa Yılmaz, Adalet Gülen, Aysun Höbek, Halil Karahan, Süleyman Karaca, Başar Bıyıklı, Tayyar Gündoğan, Eray Karabağlı, Mehmet Kocabıyık, Engin Başol, Nurgül Tarım ve Çağlar Serin. Bu kadro değerli bir kadro. Gençlerimizle, tecrübemizle önümüzdeki süreci iyi yöneteceğimize inanıyorum.”

Konuşmasının devamında Ak Parti iktidarını eleştiren Seymen, şu ifadelere yer verdi:

“2002 yılından beri bir AKP iktidarı yaşıyoruz. 2002 yılında bunlar iktidara gelirken 3 şeyle geldiler. Ne dediler; yolsuzluk, yolsuzluk ve yasaklar. Şimdi durum ne; ülke daha yoksul, yolsuzluk diz boyu, yasaklar ise olağanüstü hal. Ülkenin geldiği durum bunların tam tersi bir uygulama ile karşı karşıyayız. Yolsuzluk had safhada, köylü bitmiş durumda. Samanı ithal eder duruma geldik.”

Eğer birlik ve beraberlik içinde olmalıyız, parti içinde birbirimizi kırmamalıyız. Mücadelemiz dostça olmalı. Bugünler birbirimize daha çok sarılmamız gereken günler” diyen Seymen, 2013 yılında İlçe Başkanı olduğunu anımsatarak “Bu süreçlerde 4 tane seçim geçirdik. Genel iktidara giden yol yerel iktidardan geçiyor. İki belediyemiz de iyi bir şekilde çalışıyor. Ama biz daha fazla hizmet istiyoruz. Son bir senede daha fazla hizmet edeceklerine inanıyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı için neden yeninden aday olduğunu açıklayan Recai Seymen, şöyle dedi:

“Ülkemiz çok önemli süreçten geçiyor. 3 veya 6 ay sonra bir erken seçim olabilir. Belki de başka şeyler yaşayabiliriz. Normal takvime göre 2019 yılında hem genel hem de yerel seçim var. Ben 1999 yılından beri partinin içindeyim. Çok sayıda seçim yaşadım. Önümüzdeki seçimlerde tecrübemle ekibimin başında olmak istedim. Çok seçim geçirmiş bir ilçe başkanı olarak bu sadece benim isteğim değildi. Beraber yola çıktığım arkadaşlarım bu konuda ağırlık koydular, ben de kıramazdım.”

PARTİYE SAHİP ÇIKMAYANLARA, ÖRGÜTÜ DIŞLAYANLARA KARŞI BİZ DİK DURUŞ SERGİLERİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, sözlerinin devamında oldukça sert ifadelere yer verdi. Seymen şunları söyledi:

4 yıl çok uzun bir süre gibi gelebilir. Gerek duruşumuzla, gerek tecrübemizle, gerek dik duruş sergilememizle. Fakat kime karşı dik duruş sergilediğimizi burada herkes biliyor. Partiye sahip çıkmayanlara, örgütü dışlayanlara karşı biz dik duruş sergileriz. Önümüzdeki seçimleri yürütmek için bu gördüğünüz ekibimle beraber Pazar günü yapılacak kongrede ilçe başkanlığına adayız. Tabi ki her şey delegenin teveccühü. Bir de şunu söyleyeyim; “benim 80 delegem var, benim yüz delegem var”. Hiçbir delege kimsenin ipoteği altında değildir. Herkes özgür iradesi ile gelecek, oyunu kullanacak. Benim 100 tane delegem var demekle olmuyor bu işler. Herkes çıkacak, orada programını anlatacak, ekibini gösterecek. Delegemizde güven duygusu varsa saygı duyarız. Biz partinin her kademesinde görev yaptık. Ben sandıkta da görev yaptım, okul sorumlusu da oldum, ilçe yönetim kurulunda da görev yaptık, ilçe başkanlığı da yaptık.”

BU PARTİYE ÇIKAR İLİŞKİLERİ İÇİN GELENLER İSTİFA EDEBİLİRLER

“Biz partiye küsmeyiz. Partiye kimsenin küsme hakkı yok. Partiden istifa etme hakkı da yok” diyerek açıklamasına devam eden Seymen, şunları dile getirdi:

“Kişilere küsebilirsiniz. Cumhuriyeti kuran bir partiye, Türkiye’ye demokrasiyi getiren bir partiye kimsenin küsmeye, istifa etmeye hakkı yok. Bu partiye çıkar ilişkileri için gelenler istifa edebilirler. Bizim CHP’liliğimiz yakamıza taktığımız rozetle değil, attığımız imzayla da değil. Kalbimizde yaşıyor, kalbimizde. Biz kişilerin de adamı değiliz. Kişilere hürmet ederiz, saygı duyarız. Biz partinin adamıyız. Partili olduğu sürece onlara saygı duyar, her türlü hizmeti sunarız. Söyleyeceğimiz kelimeleri söylemeyiz, içimize basarız. Ama biz partimize hizmet ederiz. Bu böyle bilinsin. Geçmişte Erhan Topanoğlu arkadaşımızın yönetiminden 4 tane ilçe başkanı çıktı. Duran Öztürk, Durmuş Ali Öztürk, Okan Özsu ve ben. O kadar gurur duydum ki. Şimdiki aday yönetimden ilçe başkanı da çıkacak, belediye başkanı da çıkacak, belediye meclis üyesi de çıkacak, milletvekili de çıkacak. Ama her şeyin yeri ve zamanı var. Tecrübe 2 dakikada elde edilen bir şey değil. İlk ilçe başkanlığıma geldiğimle bugün arasında dünya kadar fark var. Çünkü hesap etmediğiniz bir sürü olay yaşıyorsunuz. Siyasetin okulu yok. Zaman zaman hata yapıyorsunuz ama bunları geçmesini bilmemiz lazım. Bu konuda ben şöyle bir benzetme ile bitirmek istiyorum; bir gemini kaptanını düşünün. Dalga olmadığı sularda gemiyi mürettebatı ile yürütmek kolay. 2 metrelik dalgada gemiyi yürüten, limana zamanında varan kaptan başarılı ve tecrübeli kaptan demektir. Burada ben sizlere kendimi emanet edeceğim. Tecrübemle, birikimimle sizlere hizmet etmek için destek istiyorum. Saygılar sunuyorum.”

Toplantı sonunda ilçe başkanlığı adayları Recai Seymen ve Tuna Işın, el sıkışarak birbirlerine başarılar diledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

gaziantep escort