logo

Rögar tehlike saçıyor.

Bodrum’da üzerinden araç geçtiğinde kapağı çıkan rögar tehlike saçıyor. Günde ortalama 10 aracın içine düştüğü rögara, geçtiğimiz akşam da bir vatandaş düştü.

Gümbet Mahallesi Erguvan Sokak üzerindeki bir rögarın kapağı, yaklaşık 15 gündür üzerinden araç geçtiğinde yerinden çıkıyor. Kapağı yerinden çıkan rögara günde yaklaşık 10 aracın girdiğini bildiren vatandaşlar, belediye yetkililerine defalarca başvurmalarına rağmen sorunun bir türlü çözülmediğinden dert yanıyor.

Rögarın içine düşen sürücülerin şaşkın bir şekilde ne olduğunu anlamaya çalıştıkları sokakta, kapak yerinden her çıktığında çevre esnafı kapağı yerine takıp etrafına duba koyarak önlem almaya çalışıyor. Çevre esnafı yaşanan sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.

İÇİNE ADAM DÜŞTÜ!

Rögar kapağı ile ilgili yaşanan sıkıntılar bölgedeki bir otelin güvenlik kamera kayıtlarında da açık bir şekilde görülüyor. Kayıtlardan birinde, 2 gün önce akşam saatlerinde rögarın içine aracıyla giren bir vatandaş, duruma sinirlenerek kapağı aracının bagajına koyup yoluna devam ediyor. Vatandaş yaklaşık 50 metre seyrettikten sonra kapağı yol kenarına atarak yoluna devam ediyor.

O esnada yolda yürüyen bir vatandaşın kapağı yerinde olmayan rögara düşme anları da saniye saniye güvenlik kameralarına yansımış. Çukura düşen vatandaşın imdadına yine çevrede bulunan vatandaşlar yetişirken, yol kenarına atılan kapak getirilip tekrar yerine konuyor.

Vatandaşlar daha üzücü bir olay yaşanmadan, sorunun hızla çözülmesini istiyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?