logo

Sağlık olsun bir daha ki sefere ……


Fikret Karataş
aslanbeg01@hotmail.com

2009 da %57, 2014 de %51, 2019 da %45

Anlaşılmıştır sanırım. Yukarıdaki rakamlar CHP’nin yerel seçimlerde ulaştığı oy yüzdesidir.

Bir çürük meyve içinde bulunduğu tüm meyveleri çürütmese bile zedelermiş. Burada da öyle olduğu apaçık belli değil mi?

Biz Kocadon’un CHP’ye çağrılmasına ilk itiraz edenlerdeniz . Onu çağıranlar ya siyasetten anlamıyordu veya etek öpücülerin baskı ve etkisi altında kaldı. İkinci söylediğimizin daha gerçeğe yakın olduğu  geçen süreçte anlaşıldı zaten.

Kocadon DP de mutluydu. O partide kim başkanlık veya üst düzeyde yöneticilik yapsa Bodrum’a geldiklerinde Kocadon’a övgüler yağdırıyorlardı. Bu övgünün nedeni Kocadon’u takdir değil kendi tükenişlerine destek arayışıydı. Yadsımamak gerekir ki, Kocadon da bu olguya karınca kararınca destek oldu. Bir diğer görüntü ise bir zengin yemek karşılığında istediğinizi yazdırabileceğiniz genel basın mensuplarıydı.

Kocadon, 20013 yılından itibaren partisinde çok rahatsız olmaya başladı. %75 oyla başkan olmasına karşılık Ortakent’in kendisini gözden çıkardığının belirgin ölçüde gün yüzüne çıktığını fark etti.

Bu aşamada AKP ye sıcak baktığını unutup zaten bir türlü Tosun başkanın partisi tarafından itibar görmediğini bildiği için Annesinin CHP sempatizanı olduğu gerekçesiyle CHP ye yaklaştı. CHP yönetimi de bu şovu kendi lehine değerlendirip tabiri caizse yuttu ve “Biz kazanabileceğimiz adayla seçime girmeyi yeğleriz.” Safsatasının ardına sığınarak (özellikle Genel Merkez “Eskiler küllüğe , yenisi bolluğa deyip getirdiler ve Başkan adayı olarak şatafatlı gösteri ile sürdüler piyasaya.

Tu kaka ettikleri Sevgili Mazlum Ağan zamanında ulaşılan %57 oy oranı indi 51 e. Olayın nereye gittiğini defalarca yazıp belirtmemize diğer arkadaşlarımızın uyarısın karşılık bu olgu zafer olarak değerlendirildi. Bu süreçte Kocadon yeniden doğdu, küllerini üfleyip nefes verenler sayesinde ve o meşhur çevresi sayesinde ateş oluverdi Genel Merkez tarafından hesaba alınmayan gerçek CHP’ lilerce hemen uyum gösterip (bazıları) onlarda ataşe nefes verenler kervanına katıldı.

2019 YEREL SEÇİMLERİNE BİRKAÇ KALDIĞINDA ORTALIK İYİCE KARIŞTI.  

Kocadon  tercihine karşı adaylıklarını açıklayan onurlu arkadaşlarımız olabildiğince direndi. Bunların içinde bilgi ve başarı yönünden Genel merkezin aday yapacağı kişiyi katlayarak değerli kardeşlerimiz vardı. Onurlu ve barışçıl bir direniş sonuç verdi ama çok talihsiz ve o denli üzücü bir geçmiş Saruhan kardeşimizi bu olgunun dışına itti. Ama Genel merkezi de hizaya getirmiş oldu.

Kocadon başına gelecekleri anladığı için Muğla adaylığını açıklayı verip omzuna yaslanıp ağıt düzdüğü ağabeyi hakkında gerçeğe aykırı raporlar, Muğla ilçelerinde kötüleme kampanyası yürütme, ve daha birçok saçma sapan eylemleri sıraya koydu ama olmadı. Güneşi balçıkla sıvayamadı. Bu arada Fethiye’de çok başarılı hizmetler veren Behçet Saatçi’ye de önemli ölçüde zararı oldu.

Kocadon bu seçimde 20014 yılında uğraması gereken hezimeti tattı. Daha fazla yazmanın da kendisine çok faydalı uyarı olabileceğine inanmıyorum. Anlaşılan o dur ki o, bundan böyle hırsına yenilmeyi sürdürecektir.

Yeni başkanımız iyi niyetli görünüyor Efendi olduğu belli. Asker emeklisi ve kendi anlatımına göre paşa torunu ve ağa çocuğuymuş. Şimdi yapacağı şeyleri söylemek istiyorum. Gerçi ileride analizlere baz teşkil edecek güçte iki yazı yayımlayan Gündoğ kardeş çok beğendiğimiz şeyleri sıralamış ama iznine sığınıp biz de diğer bir pencereden bakmak istedik.

Sevgili Ahmet Bey kardeşimiz!  Bahsettiğin o yarbay işaretlerini, asker kaputunu, beylik silahını, emir-komuta yazılımını, postalları bir taraf kaldır. Ağa çocuğu ve Paşa torunu olduğunu unut. Meydanlarda güzel Bodrum oyunu oynayan değil Bodrum’un çok çalışkan, sevecen, bilgili, artık tarafsız bir başkana gereksinimi olduğunu unutma. Bodrum halkı özgürlükçüdür ve emirle iş yapmaktan hiç hoşlanmaz.

Geçen yönetimden hesap sormak senin için boyun borcu haline ilk günden gelmiştir. Yapacağın şey saklanmış bilgi ve belgeleri halkın   görüşüne sunmak. Bodrum beyin bankasıdır birçok gönüllü istekli sana baş vuracaktır.

Belediye şirketinin de durumunu anlatan verileri halkın bilgisine sunmak ve kesinlikle bu çalışmalara etek öpücüleri karıştırmamak.

Zaten etrafına toplayacakları görmek senin geleceğin hakkında kesin yargının oluşmasına neden olacaktır.

Departmanların başında olanların elbette imza yetkileri olacaktır. Ama herkes attığı imzadan sorumludur kurnazlığının ardına sığınmayı sakın aklından geçirme, denemeye kalkma. Bodrum’un geçmiş dönem (beş yıllık) bütçesini ağırlıklı öğeleri ile birlikte hizmet alımları ve benzeri, ihaleler v.s) halkın görüş ve bilgisine sunulmalıdır. Bize göre ilk yapılacak şey budur.

Şimdilik bu kadar Elbette gün ve yıl geçtikçe daha da ajandamızı açıklayıp bilgiye sunacağız.

Ancak bu aşamada ilerisi için endişe verebilecek yüzdeyi yakalamasına karşın ilçe yönetiminin ve özellikle parti tabanının gösterdiği çalışkanlık ve basiretli tutum her türlü takdirin üstündedir. Bu hesap sorma işlevinin yerine getirilmesinde önemli katkıları olacağına inanıyorum,

Gerek İYİ partinin gerekse CHP nin seçim propagandası sürecinde gösterdikleri barışçıl, sevecen tutum ve davranışları nedeniyle kutluyorum ve seçmenlerine saygılar sunuyorum

Ne demiştim geçen yazımda Kocadon ve Saatçi için : “Elinde kaldı yazık çiçeklerle mendil!”

Aynen öyle oldu. Sağlık olsun bir daha ki sefere ……

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “Yıkıyoruz.” Neyi yıkıyorsunuz ?

  25 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bodrum’da bazı konut ve otel projeleri için başlatmış olduğu kanuni işlemlerin getireceği sonuçlar tartışıla dursun, sonuca ulaşılmış görüntüsü vermek neyin nesi sizce ? Dün “Bodrum’da Yıkım Başladı” haberi, konuyu bilmeyenler için olumlu görünse de, içerik açısından tam bir hayal kırıklığı. İktidar yanlıları Bodrum Belediyesi’ni suçluyor, bazı CHP ‘liler ve (geçmiş yada şu anki) Belediye Başkanı yanlıları iktidarı suçluyorlar. Bu işler yapılırken göz yumanlar "yıkım kararı aldık" diye övüne dursun...
 • Bodrum İmar Planlarını Kim Yaptı ?

  24 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bilgi doğru aktarılmıyorsa veya konu üzerinde bilgimiz olmadan yorumlamaya kalkıp bunu etrafımızla paylaşıyorsak, var olan karışıklığa katkı sunmaktan öte bir şey yapmıyoruz demektir. Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın Bodrum çıkarması çok değişik yorumlara neden olmuştur. Büyük projeler, koca koca iş adamları, koca koca firmalar, inşaat kaçakçısı durumuna düştüler. Konut sattıkları müşterilerine ne diyeceklerini kara kara düşünmekteler. Bir taraftan da kendi projelerinde bir şey olmadığı, eksiklerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerine ...
 • Şaka Gibisin Sayın Gürün…

  23 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bodrum Belediyesi ’nden, basın toplantısı daveti aldık, gönderilen davet metni ; Değerli basın mensupları, “Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından 22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 16.00'da Bodrum Belediyesi Trafo Kafe'de geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenlenecektir.” “Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan basın toplantısına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün yanı sıra Bodrum'daki meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılacaktır. Gündeme dai...
 • O Zaman Başbakandı, Şimdi Cumhurbaşkanı…

  22 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Gülmeli mi ? Ağlamalı mı? Bilemedim. Bodrum’da birkaç gündür süren ve gösteriye dönüşen imara aykırı yapılarla ilgili yapılan işlemler, pek inandırıcı gelmedi. Biz bu filimi daha önce görmüştük... Bir çoğumuz hatırlar, denizden, havadan Cennetkoy, Torba, Güvercinlik, 2013 yılında imara aykırı yapılaşma var diyerek, bugün olduğu gibi tespitler, mühürlemeler yapılmıştı. O zaman Başbakandı, şimdi Cumhurbaşkanı... 2013 yılında basında çıkan haber şöyle diyordu ; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Ba...

gaziantep escort