logo

Sahil Güvenlik Botu tarafından yakalandı. 

Bodrum’dan İstanköy (Kos) Adasına yasadışı yollardan kaçmaya çalışan bir grup göçmen ile Ukraynalı tekne kaptanı, Sahil Güvenlik Botu tarafından yakalandı.

Geçtiğimiz gece saatlerinde, Gümbet açıklarında devriye görevi icra eden Sahil Güvenlik Botu İstanköy Adasına doğru seyir eden bir sürat teknesine dur ikazında bulundu. Dur ikazlarına uymayan Amerikan bayraklı, 8 metre uzunluğundaki, AQUA isimli sürat teknesi Sahil Güvenlik Botunun manevraları sonrasında durduruldu.

Durdurulan tekneden, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 32 kaçak göçmen ile Ukrayna uyruklu kaptan yakalanarak bota alındı. Afganistan ve Suriye uyruklu kaçak göçmenler ile organizatör şüphelisi kaptan, işlemleri için Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığına getirildi.

Öte yandan karada da polis ekipleri yaptıkları uygulamalarda kaçma hazırlığında oldukları tespit edilen 13 Suriyeliyi yakaladı.

Yakalanan göçmenler Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilirken, Ukraynalı tekne kaptanı ise işlemleri sonrası adliyeye sevk edilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

gaziantep escort