logo

Sayın Aras, Şimdi Tam Zamanı


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Bir önceki yazım uzun ve sıkıcı gelmiş olabilir, durumun irdelenmesi, sonuçları v.s derken ipin ucu kaçabiliyor. Konu önemliydi, bu yazımda onun devamı gibi lakin, lafı uzatmayacağım.

Cennet Koy’da satışı gündeme gelen, Bodrum Belediyesine ait taşınmaz. Yasal bazı gerekçelere dayanarak, “imar planı değişikliğinden kaynaklı bir durum ve önceki sahibine aslen bedelsiz dönmelidir.” denilmişti, bende alınan bu karar kaosa yol açar demiştim.

Mahkemelerin verdiği hükümler, her zaman adaleti sağlamaz, adalet kamu vicdanıdır. Eğer vicdanımız sızlıyorsa, yapılan iş adil değildir. Benim vicdanım bu tür satışlardan rahatsız.

Sermayenin önünü açayım derken vatandaşın arkasına geçilmemeli.

Cennet Koy Satılacak Arsa ve Detayları

Yukarıda; satış kararı alanın arsa ve ihdas alanları işaretlenmiştir. Bu alanların terk edildiği parsel ise 104 ada 4 parsel, anfora görüntüsünde olan büyük parçadır.Kamusal alana tecavüz yazılı yer ise yüzme havuzu olarak görünmektedir.

Yapı ruhsatlı mı, ruhsat ve eklerine uygun mu? Bunları Bodrum Belediyesi yetkilileri inceleyecektir sanırım.

Şimdi soruyorum kamusal alana tecavüz edilen yerlerin hakkını, kim savunacak ? Özel mülk sahipleri kendilerine en ufak bir işgal yada benzeri durumlarda ortalığı ayağa kaldırıp ve hak arama yoluna giderken toplumun hakkını kim koruyacak?

Bir başka örnek, Gümbet’te yapı devam eden Le Chic Bodrum projesi, Deniz GYO ve Ataman İnşaat tarafından yapılmaktadır.

İmar planında park ve spor alanı olan yer, satış sunumlarında kendi alanları olarak gösterilmektedir. Park alanından kendi alanlarına yol yapmışlar, diğer tarafta bulunan imar yolu ise kapatılmıştır. Sahile kent paydaşlarının inişinin önü kesilmiş ve özel mülkiyet görüntüsü verilmek istenmiştir.

Buranın yapı ruhsat ve eklerine uygunluğu şu anda yetkililer tarafından incelenmektedir. İncelemeler sonucu ne olur tahmin etmek zor, fakat bu konuyu ayrıca yazarak sizlerle paylaşacağım.

Saldım çayıra mevlam kayıra

Başkan Aras’ın işi zor fakat imkansız değildir. On yıllardır keşmekeş yönetimlerin sonucunda meydana gelen bu enkaz düzeltilebilir. Kamu yararına atılan her adımda mutlak desteklenmeli ve kamusal baskı yaratılmalıdır.

Başta Bitez Aktur A.Ş , belediyeye ait yerleri kiraya vererek haksız kazanç elde etmiş ve şu ana kadar kendilerine engel olunamamıştır. Bodrum Belediyesi bunların tahsil yoluna gidecek midir?

Bir çok yerde başta OASİS AVM olmak üzere; kamu yeşil alanları, imar yolları, otopark alanları işgal altındadır. Bunlar tek tek ayıklanmalıdır.

Artık sözün bittiği yerdeyiz.

“Yol bu, yola çıkıp varmayan, yoldan çıkıp varan yoktur. Yolu sorar isen, yol tektir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başkan Aras’tan, Bir Yenilik…

  15 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Toplum yararına yapılan bir işi, yaptıran veya yapan kim olursa olsun desteklemek gerekir. Bodrum Belediyesinin uygulamalarını her eleştirimde, bana göre karşılık verilmemesi gereken eleştirinin de ötesinde, ipe sapa gelmez söylemlere maruz kaldım. Şaşırdım mı, elbetteki HAYIR. Yerel iktidara duygusal, veya tamamen duygusal bağlarla bağlı olanların tepki göstermesini doğal olarak kabul ediyorum. Gereğinden fazla sevinç, üzüntü, kana fazla karışmış alkol etkisi yaratır, insanlar iradesi dışında hareket ederler. İnsanın kimyasında var o...
 • “Sevgi diline ihtiyaç var”

  14 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,30 Büyükşehir Belediye Başkanı’nı Ankara’ya davet etti, haberi “kırık sandalye” olayıyla Ülke gündemimizde yer aldı. Toplantının içeriği ne olursa olsun, sandalyenin kırılmasıyla hep hatırlanacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’de davete katılanlar arasındaydı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan toplantıyı, mugla.bel.tr 'den yayınlattırdığı haber üzerinden yorumladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde yer alan açıklama; “Başkan Gürün; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayy...
 • Sayın Aras, Şimdi Tam Zamanı

  12 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Bir önceki yazım uzun ve sıkıcı gelmiş olabilir, durumun irdelenmesi, sonuçları v.s derken ipin ucu kaçabiliyor. Konu önemliydi, bu yazımda onun devamı gibi lakin, lafı uzatmayacağım. Cennet Koy’da satışı gündeme gelen, Bodrum Belediyesine ait taşınmaz. Yasal bazı gerekçelere dayanarak, "imar planı değişikliğinden kaynaklı bir durum ve önceki sahibine aslen bedelsiz dönmelidir." denilmişti, bende alınan bu karar kaosa yol açar demiştim. Mahkemelerin verdiği hükümler, her zaman adaleti sağlamaz, adalet kamu vicdanıdır. Eğer vicdanımız ...
 • LEZGİNKA

  11 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Gurbette yorgun düştüm be ceylan, Hasret tüketti bittim be ceylan. Ayna Grubu Rock stilinde aplike etmiş bu ve benzer sözleri özgün adı Lezginka olan Şeyh Şamil dedikleri ritme. Peki, o melodi nasıl oluşmuş? Serüvenini okuyalım beraber. Düzce K.K.K. Derneği Tızeğus’undan. Kuzey Kafkasya’nın dağlık bölgelerinden birinde kahraman bir delikanlı vardı, kabile reislerinden birinin kızını gördü. Beğendi, sevdi, evlenme teklifinde bulundu. Genç kız; Seni denemeliyim; bazı arzularım var, onları yaparsan razı olurum. Dedi. Delikanlı...

gaziantep escort