Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 38°C
Sıcak

  Şekerbank Ekspertiz Ücretleri Nedir?

  26.09.2019
  A+
  A-

  Anadolu bankacılığını köyden kente taşıyan Şekerbank küçük işletmeler finansmanında lider bankalardan biridir. Kırsal kesime özel sorunları ve ihtiyaçları bilen ve buna uygun çözümler sunan bankalardan biri olarak özellikle Anadolu’da en güvenilir bulunan bankalardan biridir.

  Tarım ve hayvancılık sektöründe çalışıyorsanız bir ev sahibi olmak sizi oldukça zorlayabilir, çünkü mevcut şartlarda para biriktirebilmeniz mümkün olmayabilir. Bazen işletmenizi büyütmek bazen de mülk sahibi olmak için eve ihtiyaç duyabilirsiniz. Şekerbank konut kredisi destek alabileceğiniz en güvenilir bankalardan biridir.

  Şekerbank sadece size kredi vermekle kalmıyor. Ayrıca anlaşmalı olduğu kurumlardan sizin için ekspertiz raporu almanıza da olanak sağlıyor. Bankanıza yapacağınız ev kredisi başvurusuna istinaden tek yapmanız gereken ekspertiz raporu istediğinize dair evrağı onaylamak sonrasında Şekerbank ekspertiz için anlaşmalı firması ile irtibata geçerek sizi bu yükten kurtarıyor.

  Şekerbank Ekspertiz ücretleri ne kadar?

  Mülkün değerine göre belirlenen ekspertiz ücretleri her bankanın ekspertiz şirketi ile anlaşmasına göre değişmektedir. Şekerbank ekspertiz ücretleri 2 bin 225 Türk lirasıdır. Küçük işletmelere konut kredisi desteği sağlayan Şekerbank çok düşük faiz oranları ile çalışmaktadır.

  Piyasa koşullarına ve diğer bankalara göre Şekerbank ekspertiz ücretleri yüksek olsa da faiz oranları düşük olduğundan yine de avantajlı olursunuz.

  Şekerbank Ekspertiz Anlaşmalı Firması Neye Göre Seçilir?

  Bankalar evin değerini belirlerken, anlaşmalı oldukları ekspertiz firmasından rapor alırlar. Bu ekspertiz firmaları kısaca SPK olarak ifade edilen Sermaye Piyasası Kurulu lisanlı şirketlerdir.

  Bu şirketler gayrimenkul değerlendirmesinde birçok kriteri göz önünde bulundumaktadır.

  • binanın inşaat kalitesi,

  • binanın konumu,

  • binanın manzarası,

  • binanın yaşı,

  • binanın imar durumu,

  • evin metrekare büyüklüğü,

  • kolay satılıp satılamayacağı,

  • benzer durumdaki evlerin emsal satış değerleri gibi…

  Şekerbank ekspertiz ücretleri bu firma ile anlaşma koşulları göz önüne alınarak değerlendirilir.

  Ekspertiz, Ev Değerlendirmesi Nedir?

  Emlak uzmanı gayrimenkulün değerine yönelik yaptığı çalışmayı raporlar ve bu rapora ekspertiz raporu denir. Evin yada arsanın değerine bakarak evin değeri bulunur. Tarafsız profesyonel biri tarafından hazırlanan rapor kredi verilme esnasında banka tarafından değerlendirmeye alınır. Az önce yazdık fakat belirtmekte fayda var. Şekerbank ekspertiz ücretleri diğer bankalara göre yüksek olmasına rağmen kredi oranları düşük olduğundan avantajlıdır.


  Bodrum Haber