logo

Şundan Bundan


Fikret Karataş
aslanbeg01@hotmail.com

Sineğin Kanadından

Otogardaki Belediyemiz Gıda Şirketine ait ücretsi konakladığım otoparkın çıkış noktasına geldiğimde her zamankinden farklı bir olgu gerçekleşti.

Çıkışa izin veren bariyer açılmadı ama , onu idare eden emekçi kardeşim üzgün ve telaşla yanıma geldi:

“Ağabey sana çok önemli bir haberim olacak, senin basın kartın iptal edilerek otopark konaklamasında geçersize aktarıldı.”

Anladım. Borcumu sordum . 6 lira dedi hemen ödedim O emekçiyi gerçekten çok üzgün gördüm.

Emekçi kardeşim biraz kendine gelince lafın gerisini söyleyebildi:

“Yanlış anlaşılmasın, buraya ücretsiz konuk olan tüm basın mensupları ve polislerinde kartları geçersiz hale aktarıldı.”

Park yerinin ücretsiz kullanma istemi bizim tarafımızdan yapılmadı elbet. Epey önceki başkanlardan biri tarafından basına bildirildi ve bir değil bir iki park yeri için “ücretsiz park” olayı geçerli oldu.

Kocadon tarafından olgu salt otogarla sınırlı hale getirildi. Şimdiki Başkan da tamamını haletti demek ki. Gıda şirketinde yönetim değişikliği oldu. Yeni sorumluluk alan iki kardeşimiz bir şeylerden başlama gereksinimi duymuş olmalılar ki böyle bir eylemi gerçekleştirmiş. Hayırlı olsun Başarılar dileriz.

Ancak şöyle bir hesap kitaba yönelirsek gülünç bir tablo çıkıyor önümüze. Ücretsiz park eden basın mensubu ile polislerin şirketin gelirleri içindeki payı nedir acaba?

Biz hesaplamaya kalktık , ancak “sineğin kanadından derlenecek yağ” bedeli kadar olabilire ulaştık.

Yazık! Şirket bu hale getirilmişse bu yönetimle umar arayanları da mahcup edebilir diyoruz…

Yine de hayırlı olsun!!!!

FOYA TAKVİYESİ

Geçen hafta Demokrat Partili eski başkan Kocadon’un son kesin hesabın içeriği yeni belediye meclisinde görüşülüp onaylanmış Her ne hikmetse basında bundan bahseden çıkmadı. Onaylayanlar da zaten bu olguyu basit bir işlem olarak değerlendirdiğinden ve arıza çıkara kendilerine zarar geleceğine inanmış olmalılar ki “gönülsüz de ola “ Basit olarak değerlendirmişler

Gerçek hiçte öyle değil elbet. Bu konuda köşemde yayımlanan önce ki yazımda olayın ciddiyetini analiz etmiştim. DEMEKKİ ÖNEMSENMEMİŞ. Fuzuli’nin şikayeti gibi değerlendirilmişiz Ne demiş Fuzili:

“Selam verdim rüşvet değildir diye almadılar,

Hüküm gösterdim (karar) faidesizdir diye mültefit olmadılar (ilgilenmediler)

Estağfurullah kimse bizden rüşvet istemedi ama nedense belediyenin yönetimde ana unsuru, temeli olan meclisin bu ciddi , açıklanmasına mutlak anlama gereksinim duyulan konularda Fuzili’ye ilgi göstermeyen memur psikolojisini tercih etmişler.

Meclisin görevlerini anlatan 5393 sayılı Belediye yasasının 18. maddesinde :” Bütçe ve kesin hesabı kabul etmek , bütçede kurumsal kodlama yaparken birimler ile fonksiyonel sınıflandırmanın birimler düzeylerin arasında aktarma yapmak”

Kocadon hesap tablosu ve içeriği onaylanırken demek ki ahbap çavuş , hemşeri duyarlılığı ilkenin , partiyi düşünmenin önüne geçmiş. Diyecek bir şey kalmamış . Bu gidişle yeni meclisimizin aldığı kararları beş yıl hasiyetle karşılamak ve değerlendirmek hemşeri kültürünü ırgalayacak veya sarsacak noktaya gelebilir.

Bu hesap tablosu şeffaf (saydam ) olarak sunuldu. Biz de aksini savunduk Bu tablonun CHPartimze zarar verdiğini bunun dikkate incelenip değerlendirilmesini önerdik Kabul görmedi. Olabilir iradeye saygı gösterme görevimiz var. Şeffaf olarak sunulan arkası karanlık bu tabloyu Belediye Meclisimiz parlattı. Aykırılıkların karanlık tarafına birer parça foya yapıştırarak.

Foyanın ne zaman döküleceğini dikkat ve önemle izleyeceğiz!!!!

FOYA. Ziynet eşyasını daha da parlak göstermek amacıyla eşyaya iliştirilen çok parlak malzeme.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Vesaik.

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Türkiye S400 leri satın aldı ve ilk parti geldi,ve gelmeye devam ediyor.Bu bütün Dünya ya hükmetmek için uğraşan  USA ya ve nato ya ciddi bir tokattır.Erdoğan a nasip oldu. Ecevit te Kıbrıs' a çıktı kara oğlan oldu. Erbakan olmasa idi çıkacakmıydı,buda soru işaretidir.O zamandan bu zamana bizi seven allahın hiç bir memleketi bunu tanımadı.Pakistan ve bengladeş tanımıştı onlarda baskılardan dolayı vaz geçtiler.Orada haklarımızı koruyor ve enerji arıyoruz.Yılmayacağız. Şimdi ne olacak.Hep beraber göreceğiz.Şunu Devlet olarak kavramak zorun...
 • Helal olsun Başkan Aras…

  13 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz günlerde, Bodrum Antik Tiyatro'da Belediye meclisi toplantısı yapıldı. "Bodrum’da bir ilk" olarak duyuruldu. Çok sevindik elbette, nede olsa demokrasinin çıktığı bu topraklarda eskiden halk meclisi olarak kullanılan bu yapının, birazda gerçek anlamda kullanılması gerekiyordu. Bu toplantıyı akıl eden, üstün yetenekli kişilere teşekkür etmemiz gerekir. İyiki varlar, yoksa nasıl yaşayacaktık böyle bir nostaljiyi. Her başkana nasip olmuyor bu duyguları yaşamak. Belediye Başkanımız Ahmet Aras, bu duyguları yaşadı ve yaşattı bizlere...
 • Bodrum İşgal Altında…

  11 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Sapla samanı karıştırmamak lazım. Bazen yazılarıma sosyal medyadan dokundurma yapıp, pozitif olmam konusunda öneride bulunanlar oluyor. Ne yapalım yani, tecavüz kaçınılmazsa zevk mi alalım? Tecavüz ister bedeninize olsun, ister hak ve özgürlüklerinize olsun karşı durmak gerekiyor ki, bu ister aile içinden gelsin, ister dışından. Tecavüzcünüze kendinizi bırakıp "ne var canım ihtiyaçtan yapıyor, aslında kötü bir niyeti yok" demek, tecavüzcüyü teşvik etmek anlamına gelir. Diğer yandan; kendi dışınızda kişilerin haksızlığa maruz kalmasına...
 • Muğlalı Dolmuşa-Dolduruşa Gelmez…

  07 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  31 Mart yerel seçimlerinde Muğla özel bir önem ve hedef olmuştu. Çok yönlü siyasi manevra, Osman Gürün'e kaybettirme üzerinden ince ince hayata geçirildi. Seçim bu yönüyle Muğla özelinde Osman Gürün ve diğerleri arasında geçti gibi... "Bu defa kesin" beklentisi içersinde olan diğerleri cephesinde ciddi bir siyasi hazım sorunu yaratmıştır 31 Mart sonuçları. Hazımsızlığın yarattığı sendrom 31 Mart sonrasına katmerlenerek sarktı. , Büyük Şehir yönetemiyor feryat figanı esasen Karabağlar Yaylası'nın rüzgarlarının boşluğunda sallanmaktaydı. Bu y...

gaziantep escort