DOLAR
8,6527
EURO
10,3510
ALTIN
494,85
BIST
1.402

  Tam kapanmada ormanlar moloz döküm sahası oldu

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde tam kapanmanın ardından devam eden inşaat çalışmaları nedeniyle ormanlık bölgelerin moloz döküm alanı haline getirilmesi vatandaşları ve çevrecileri isyan ettirdi. Arkeolojik ve Doğal Sit Alanları’na dökülen molozlara Orman Bakanlığı’nın koyduğu işaret ve levhalarda önlem olmadı.

  Tam kapanmada ormanlar moloz döküm sahası oldu

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde tam kapanmanın ardından bütün hızıyla devam eden inşaat faaliyetlerinde şantiyelerden çıkan molozların ve atık malzemelerin 1. Derece Arkeolojik ve Doğal sit Alanları’na dökülmesi vatandaşları ve çevrecileri isyan ettirdi.

  KAMYON VE TRAKTÖRLERLE ORMANLARI MOLOZ DÖKÜM ALANI YAPTILAR

  Konacık Mahallesi’ndeki 2500 yıllık Pedasa Antik Kenti ve Demir Ormanları ile Kızılağaç Mahallesi’ndeki Kayın ormanlarındaki tarihi Leleg yolu üzerine dökülen tonlarca inşaat artığı doğa severleri isyan ettirdi.

  HAVALAR AŞIRI ISINDI YANDI TEHLİKESİ ARTTI

  Son bir haftadır ormanlık alanlara dökülen molozların ciddi şekilde arttığını belirten Doğal Yaşamı Koruma ve Yaşatma Platformu üyelerinden evli ve bir çocuk annesi Selma Nalbantoğlu “Tarihi ve doğa güzellikleri ile korunması gereken ormanlar özellikle tam kapanmanın ardından traktör ve kamyonlarla getirilen inşaat molozları ile adeta çöp döküm sahası oldu. Tam kapanmada nasıl bunları getirip döküyorlar akıl alacak iş değil, bu molozların içerisinde kağıt ve cam artıklarıda var havalar çok ısındı her an bir yangın felaketi yaşanabilir molozların acilen kaldırılması için orman işletme yetkililerine bilgi verdik, umarım gereğini yaparlar” dedi.

  Kaynak : Anterhaber