logo

03 Haziran 2018

Tapunuzu Almadıysanız İpotek Kontrolü Yapın

İnanlar İnşaat ile gündeme gelen yöntemde, tapu verilmeyen evlerin bankaya ipotek edilerek kredi çekilmesi yöntemi ile mağduriyetler artıyor.

Nitelikli dolandırıcılık örneklerinin de yoğun olarak gördüğümüz sektörde, mali sıkıntı yaşayan firmaların, daireyi sattığı hak sahibine teslim etmiş olsa bile, tapuyu vermediği ve ipotek göstererek kredi kullandıklarının önemli iki örneği mevcut. İnanlar İnşaat‘ın iflasından sonra, Çekmeköy ve Küçükçekmece’deki projelerinden daire alan ama firma güveni ile tapusunu almadığı halde çok üzerinde durmayan maliklerin, daireleri üzerine ipotek bulunduğunu öğrenmeleri akabinde savcılığa suç duyurusunda bulunduğu kamuoyuna yansıdı.

Benzer ikinci örnek Emay İnşaat‘ın Kentplus Centrium projesi için geldi. İlk olarak Hürriyet’te yer bulan haberi biz de haberleştirdik. Burada da İnanlar’da olduğu gibi, daire teslim edilmiş ama tapu verilmemiş. Ortaya çıkan gerçek ise, firmanın tapusunu vermediği daireleri ipotek göstermek suretiyle kredi kullandığı..

Bu iki önemli örnek benzerlerinin yaşanacağının işareti gibi.. Her hangi markalı projeden konut almış olursanız olun, tapunuzu almadıysanız ve bu konuda oyalanıyorsanız mutlaka altında bir sorun vardır. İnsanların büyük çoğunluğunun hayatında bir defa yaptığı bu yüksek rakamlı alışverişte mağdur olmaması en büyük temennimizdir. Ve bu konunda uyarıda bulunmak vazifemizdir. Nitekim; benzer iddialar gelmeye başladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

gaziantep escort