logo

Tatilciler Gelmeye Başladı…

9 Günlük Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluğun beklendiği Bodrum’da, tatilin ilk gününde hareketlilik başladı.

Tatil dolayısıyla Bodrum’a gelen yerli tatilciler ilçe girişinde trafikte yoğunluk oluştururken, sahillerde de hareketlilik başladı. Bayram süresince yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 1 milyon kişiyi ağırlaması beklenen Bodrum’da, rezervasyonların daha çok Bayramın birinci gününde başladığı öğrenildi. LYS sınavı dolayısıyla bugün de yola çıkacak çok sayıda tatilcinin akşam saatlerinde ilçede olması bekleniyor. Tatilin birinci gününde halk plajları ve restoranlar ile beach plajlarında fazla yoğunluk oluşmadı. Her şey dahil konsepti ile çalışan otellerin plajlarında ise yoğunluk oluşmaya başladığı gözlendi.

Plajlardaki büyük boşluklar dikkat çekerken turizmciler, yarından (Pazar) itibaren yoğunluğun başlamasını ve Bayramın birinci gününden itibaren de yüzde yüz doluluklara ulaşılacağını belirtti. Bodrum Otelciler Birliği Derneği Genel Sekreteri Orhan Kavala, rezervasyonların Bayramın birinci günü itibariyle yoğunlaştığını belirterek, “9 Günlük bayram tatilinde yoğun rezervasyonlar özellikle 3 ile 5 gün arasında değişiyor. Bunların da yoğunluğu bayramın ilk günü başlıyor. LYS sınavı dolayısıyla tatiline geç başlayacak olanları düşünürsek, Bodrum’da bir anda yoğunluk beklemiyoruz. Bayramın birinci gününden itibaren yüzde 100 doluluğa ulaşacak Bodrum’da ikinci konutlar, oteller, tekneler ve yakınlarının yanında konaklayacaklarla birlikte, toplamda yaklaşık bir milyon kişinin ilçemizde olmasını bekliyoruz” dedi.

Deniz üzerinde büyük hareketliliğin yaşanması beklendiği Bodrum’da tatilin ilk gününde Mavi Yolculuğa çıkan günü birlik gezi teknelerinin birçoğu da bağlı bulundukları iskelelerde kaldı. Denizciler yarından (Pazar) itibaren turlarının başladığını belirterek, bayram süresince birçok teknenin her gün denizde olacağını söyledi.

Bodrum’da dün (Cuma) akşam saatlerinde mesai çıkış saati ile birlikte yaşanan yoğun trafik dışında, sabah ve öğle saatlerinde Bodrum genelinde olağanüstü bir yoğunluk oluşmadı. Yoğunluğun akşamüstü saatlerine doğru artmaya başladığı görüldü.

İlçe girişinde yapılan asayiş ve trafik uygulaması nedeniyle de uzun araç kuyrukları oluştu. Güvenlik güçleri ve belediye ekipleri de Bayram tatili nedeniyle alarma geçti. İlçenin girişinde güvenliği üst düzeyde tutan güvenlik güçleri, Yarımada genelinde de uygulamalarına devam ediyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

gaziantep escort