logo

Tuna Işın ; CHP Bodrum İlçe Başkanlığına adayım dedi…

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı için yapılacak kongre öncesinde Tuna Işın, partisinin Bodrum ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı. CHP Bodrum İlçe binasındaki basın toplantısına CHP Kadın ve Gençlik Kolları ilçe başkan ve üyeleri ile geçmiş dönem ilçe başkanları, ilçe yönetiminden isimler ve çok sayıda partili katıldı.

Işın, “beyaz liste” ile hazırlandığı seçim yarışı için “Bodrum’dan yana taraf olmak, Bodrumumuza sahip çıkmak ve ülkemin aydınlık geleceğine hizmet etmek için, umudum Cumhuriyet Halk Partisinde. İşte bu duygu ve düşüncelerle güzel günlere ve siz değerli yol arkadaşlarıma olan inancımla CHP Bodrum İlçe Başkanlığına adayım” açıklamasını yaptı.

Siyaset yaşamına, CHP’nin her kademesinde meydan meydan ve ev ev gezerek başladığını, seçim komisyonlarında, yönetim kurulu üyeliklerinde görev aldığını söyleyen CHP Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Tuna Işın, açıklamasında partinin kan değişikliğine, yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu belirtti. Yerel siyasete ve Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediyesi arasında yaşanan polemiklere de değinen Işın, “Parti içinde kişisel mücadeleleri ve kimin ne olacağını bir kenara bırakmalıyız. Sözünü ettiğimiz değişimin farkına varmış ve cesaretle olayların üzerine gidebilecek mücadele ruhu yüksek, genç kadroların önderliğine ihtiyacımız var. Ne bir başkanın başka bir başkana karşı güdümlü siyasetinin elçisi, ne de birilerinin kişisel çekişmelerinin tarafı olmadan parti politikalarını, emeği ve liyakatı esas alan bir yönetim modeli ortaya koymalıyız. İşte bu bakış açısıyla sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli turizm markalarından biri olan Bodrum, birçok sorunla tek başına boğuşuyorken sorunları çözme makamında oturanlara, sorunları kavgaya, ayrışmaya, kaosa dönüştürmeden çözüm odaklı siyaset yapma yolunun tek yok olduğunu anlatabiliriz. Dostlar, yürüdüğümüz yolda daha çetin koşullar bizi bekliyor. Bunu öngörmek gerekiyor. Artık birbirimize sımsıkı sarılmalı, birbirimizden güç bulmalı, partimize ve Bodrumumuza emek veren her bireyi kimdir, nasıl demeden kucaklamalıyız. Kendimi İstiklal ve cumhuriyeti müdafaa içine düşmüş hissediyorum. Bu ahval ve şerait içinde, sadece seçimlerde hatırlanan demokrasiyi eşitlik, adalet ve tarafsızlık kavramlarının yanında partimizin ilke ve programlarını her türlü dayatmadan bağımsız olarak sizlerle beraber hayata geçirebilmek için, Bodrum’dan yana taraf olmak, Bodrumumuza sahip çıkmak ve ülkemin aydınlık geleceğine hizmet etmek için, umudum sizlerle. Umudum, Cumhuriyet Halk Partisinde. Dostlarım işte bu duygu ve düşüncelerle güzel günlere ve siz değerli yol arkadaşlarıma olan inancımla CHP Bodrum İlçe Başkanlığına adayım” dedi.
Işın, Türkiye’de son referandum sonuçlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi macerasına sürüklendiğini kaydettiği açıklamasında “Ülkemiz bir yönetim basiretsizliği içindeyken, bununla birlikte kapitalizmin tükenişini durdurmak için emperyalizmin özellikle yaşadığımız coğrafyada aradığı çareler, ulusumuzu global bir krizin merkezi haline getirmiştir. Artık sadece ulusal politikalar değil, yerel politikalar da bu gerçekliklerden bağımsız şekillenemez. Bu bilinmezlik ortamında ülkemizin öncelikleri yerelde ve genelde değişmiştir. Dünyanın ve Türkiye’mizin yeni şartlarını gözönünde bulundurduğumuzda, çok zorlu bir dönemin bizi beklediğini görmeliyiz.” ifadelerini kullandı.
Genç başkan adayı, konuşmasının ardından partililerinin tebriklerini kabul etti.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı yarışı, halihazırda mevcut ilçe başkanı Recai Seymen ile Tuna Işın arasında geçecek gibi görünüyor. Parti kongresi, 3 Aralık pazar günü Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

gaziantep escort