logo

Turan;”Ahmet Aras Kırık Not Aldı”

Rahmi Turan, 1 Temmuz tarihli köşe yazısında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı eleştirdi. Geçmişteki yazılarında; “Ahmet Aras tecrübesiz lakin Başkan Yardımcısı Turgay Kaya bu işi biliyor, el ele verirlerse çok şeyi başarırlar.” diye övgüler yağdırmasına rağmen Turan, Aras’ın 3 aylık icraatlarından kırık not aldığını iddia etti.

Rahmi Turan söylemini, neden değiştirdi?

Rahmi Turan’ın Aras hakkındaki yazısı şöyle;

AH Bodrum Şu Bodrum

İktidar partisi AKP, yalnız İstanbul‘u değil, bütün Türkiye‘yi kaybetti.

Bundan sonra çöküş devam edecektir fakat… CHP‘li belediyelerin gaf yapmamaları, halkla ters düşüp CHP‘yi yıpratmamaları gerekiyor.

Bodrum Belediyesi maalesef büyük bir gaf içinde, halktan kopuk, vatandaşa karşı anlayışsız tavrıyla CHP‘ye zarar vermeye başladı!

31 Mart’ta işbaşına gelen yeni Başkan Ahmet Aras ilk 3 ayda kırık not aldı!

Belediyeler halka hizmet için vardır, eziyet için değil!

Bodrum‘da yaşayan yurttaşlardan çok sayıda şikâyet geldi. Özellikle Gündoğan‘da bu şikâyetler yoğunlaşıyor. İşte birkaç örnek:

★★★

Futbol Federasyonu eski Başkanı Kemal Ulusu yazıyor:

“Her yerde çirkin çöp yığınlarını görüyorum ama halk plajlarındaki şezlongları göremiyorum. İlgililere sordum, Başkan Ahmet Aras‘ın emriyle kaldırılmış, artık halk plajlarında kumlara yatacakmışsın. Halka kedi-köpeklerin pislediği, kirli inşaat kumların üzerine yatmak lâyık görülüyor! Ya dizlerinden rahatsız olan yaşlılar, engelliler ne olacak?

Başkan Bey’in turizmden haberi var mı acaba? Kıbrıs, Fransa, İspanya sahillerini gördü mü? Orada halk ne yapıyor biliyor mu acaba? Şu burnumuzun dibindeki Kos adasına gitsin, baksın, Yunan ne yapıyor? Belediyeler yok edici değil, yapıcı olmalı.”

★★★

Hülya Ünlü, Gündoğan‘dan yazıyor:

“Başkan Ahmet Aras maalesef hazırlıksız gelmiş. Eleştiriye de tahammülü yok. Umarım Bodrum tımarhaneye dönüşmez! İyi ki, varsınız ve sorunlarımızla ilgileniyorsunuz.”

Müge Nejla Ateş yazıyor:

“Önceki belediye başkanlarının halka hizmet için yıllardır plajlara koyduğu şezlonglar bu yıl yeni başkan tarafından kasıtlı olarak kaldırıldı. Neden? Halka ait kumsalların özel firmalara verilmesi için…”

Hayrettin Gemici yazıyor:

“Bodrum’da gönlümdeki isim İYİ Parti adayı Mehmet Tosun idi. Ama ben CHP’li olduğum için, bizim partiden diye Ahmet Aras‘a oy verdim. Yanlış yapmışım! Adamın ilk işi belediye marinalarına yüzde 100 zam yapmak oldu. Geçen yıl ufak teknem için 6 bin lira ödüyordum, bu yıl 12 bin lira… Yüzde 100 zam hangi, insafa sığar?
Ayrıca halk plajlarındaki şezlongları kaldırmak da yüz karası bir olay! Efendim şezlonglar belediyeye masraf oluyormuş. Bizden vergileri neden alıyorsunuz birader? Prensipleri hizmet değil, zulmet! Bu yönetim CHP’ye yakışmıyor.”

Yazının tamamı için tıklayınız

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?
#

Turan;”Ahmet Aras Kırık Not Aldı”” için 1 yorum

  1. Ahmet aras suclu degil,
    Etrafı yani kadrolarının tamamı kurnaz,kendisiyle top gibi oynuyorlar.
    Isler bence savsaklaniyor,bilhassa Fen işleri cok ciddiyetsiz isler yapiyor.
    Kolay gelsin isiniz cok ama cok zor.

gaziantep escort