logo

‘Turgutreis Yaşam Merkezi’nin inşası durdu.

Turgutreis Hal Çarşısının yerine yapılması planlanan ‘Turgutreis Yaşam Merkezi’nin inşası durdu. İnşaatı yürüten müteahhitin projeyi bitiremeyeceğini beyan ederek devir veya fesih hakkından yararlanacağı ifade edildi. Ödüllü projenin, Mayıs 2019 ayında bitirilmesi planlanıyordu.

YAŞAM MERKEZİ, YAŞAMI ENGELLİYOR… 

Büyükşehir yasası dahilinde yönetilmeye başlayan Muğla Büyükşehir Belediyesine devredilmesiyle yapımına başlanan, Turgutreis Yaşam Merkezi inşaatı, hafriyat yapıldıktan sonra aylardır yerinde sayıyor. Uzunca bir süredir inşa çalışmalarına ara verilen projenin, taahhüt edilen tarihe yetiştirilemeyeceği hakkında iddialar bölge halkının rahatsızlığını giderek arttırıyor. Projenin söz konusu tarihe yetişememesi konusunda kaygıları olan bazı çevre esnafı rahatsızlıklarını artık yüksek sesle dile getirmeye başladı.

Mayıs 2019’da bitirilmesi hedeflenen projenin bu şekilde sürüncemede kalmasından korktuklarını ifade eden Turgutreis Mahalle sakinleri, inşaat sürecinin uzaması ve yağmurlar nedeniyle oluşan durağan suda oluşan bakteriler, sinekler ve koku ile olumsuz yaşam koşulları ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiler. İnşaatın hafriyat alanının bulunduğu bölgedeki kötü olan yolların daha da kötüleşmesine yol açtığını ifade ettiler.

Bedri Taşkın İşcan adlı vatandaş, “Her şeyden önemlisi trafik. Şuan kötü, yazın çok daha kötü olacak. Garajın hazır olmaması, önümüzdeki sezon hepimizi rahatsız edecek. Tamamlanamayan proje bu şekilde kalırsa yaşam alanı ve park problemi yaratacak” şeklinde konuştu.

Kenan Şenkayalar adlı vatandaş ise tepkisini “Şuanda her şey tepetaklak. Bizde bu yapılamayan işle tepetaklak olduk. İnsan geçmez oldu sokaklardan. Esnaf dükkanlarını yavaş yavaş kapatıyor. Bütün sosyal alanlar olumsuz etkilendi bu projeden. Su basıyor, lağım taşıyor. Verdiğimiz dilekçelere cevap yok. Sorun tavan yapınca aspirinle tedavi yapıp, gidiyorlar” cümleleriyle dile getirdi.

Öte yandan ülkedeki ekonomik durumdan dolayı Yaşam Merkezi’nin bitiremeyeceğini bildiren inşaatı yapan müteaahitin ve devir veya fesih hakkından yararlanacağı bildirildi.

Turgutreis Yaşam Merkezi’ndeki çalışmaların ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

gaziantep escort