logo

Turizm Sektöründe İstihdam Edilebilirliklerinin Arttırılması Projesi

Bodrum Yarımadası İşsiz Genç ve Kadınların Turizm Sektöründe İstihdam Edilebilirliklerinin Arttırılması Projesi Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği tarafından tanıtıldı… Toplantıya Muğla İl Dernekler Müdürü Cengiz Demirci, Bodrum İlçe Dernekler Müdürü Hüseyin Mansur, BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu ve otel yöneticileri katıldı…  Tanıtımın ardından Bodrum Marina Yacht Kulüpte verilen  kokteyde AFS içeçecek dağıtım pazarlama  grubu Ege bölge müdürü Özgenç Fidanoğlu ise içecek sponsoru oldu…

İçişleri Bakanlığı ve Muğla İl Dernekler Müdürlüğü’nün destekleriyle BOYD tarafından Bodrum Yarımadası İşsiz Genç ve Kadınların Turizm Sektöründe İstihdam Edilebilirliklerinin Arttırılması Projesi” gerçekleştirilecek. İşsiz kadınlara ve gençlere turizm alanında eğitim vererek istihdama katılmalarının sağlanmasının amaçlandığı proje, bir toplantı ile basına ve turizmcilere tanıtıldı.

ARTARAK DEVAM EDECEK…

Projeyi Muğla İl Dernekler Müdürlüğünün koordine ettiğini söyleyen Karcılıoğlu; “ Bu Projede İlçe dernekler masası da koordinasyonun içindedir. Umarım başarılı olur ve Bodrum için bir adım olur. Bu tür adımları hep biz atıyoruz, gerisi gelsin daha da çoğalsın diye. İnşallah bundan sonraki boyutunda da gerekli ilgiyi görür ve bunun gibi projeler çoğalarak devam eder. Bu projede kamu ve dernekler bir arada. Bu, İçişleri Bakanlığımızın derneklere verdiği önemin bir sonucu. Bu tür faaliyetleri organize eden bakanlık mensuplarına teşekkürlerimizi sunuyoruz ve bu tür projelerin artarak devam etmesini diliyoruz. Bunun amacı işsiz kadınlarımız ve gençlerimize eğitim vererek istihdama katılmalarının sağlanması. Bu kapsamda 25 işsiz kadınımızla, 25 işsiz gencimizi 2018 Ocak ile Mart sonu 160 saatlik bir eğitime tabi tutacağız. Şu anda yapılmakta olan anketlerin sonucuna göre hangi branşlarda eğitim alacakları ortaya çıkacak. Sektörden gelen talepler doğrultusunda anketimiz şu anda devam ediyor. Eğitimlerin sonunda da bu gençlerimizi ve kadınlarımızı turizm sektörü içerisinde işe yerleştireceğiz” dedi.

Toplantıda konuşan Muğla İl Dernekler Müdürü Cengiz Demirci, projeyi desteklediklerini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.  BOYD Yönetim Kurulu üyesi ve projenin danışmanı Esra Wellington da proje hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

gaziantep escort