logo

Turizmde Rekabet Gücümüz Düştü!

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) raporuna göre Türkiye, turizmde 140 ülke sıralamasında 43. sıradan bir basamak geriye düşerek 44. sıraya indi. Sıralamada Rusya ise 45. sıradan 39. sıraya yükselerek Türkiye’nin önüne geçti.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF)’in “Turizmde Uluslararası Rekabet Edebilirlik Raporu” yayınlandı. Rapora göre Türkiye bu yıl bir basamak geriye düştü. Dünya Ekonomik Forumu (WEF)’in 140 ülkenin turizmdeki konumunu, ulaşım, çevre, altyapının da olduğu dört kategori ve 14 alt başlıktan oluşan durum için bir not vererek bir endeks oluşturuyor.

Bu başlıklarla 140 ülkenin karşılaştırmalı olarak ele alındığı raporda, Türkiye geçen yıl 43. sıradayken bu yıl 1 basamak geriye düşerek 44. Sırada yer aldı. WEF raporuna göre Rusya 2015 yılında listenin 45. sırasında, Türkiye’nin arkasından gelirken şimdi 39. sıraya yükselerek Türkiye’nin önüne geçti. Turizmde Uluslararası Rekabet Edebilirlik Raporunda Türkiye Rusya’dan başka; Çek Cumhuriyeti, Endonezya ve Kosta Rika’nın da gerisine düştü.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

gaziantep escort