logo

Türkiye İşçi Partisi Bodrum İlçe Örgütü Kuruldu…

Türkiye İşçi Partisi(TİP) Bodrum İlçe Örgütü açılışını partinin Genel Başkanı Erkan Baş’ın da katılımıyla yaptı. 

Kurulumunu tamamlayarak Türkiye siyaset sahnesine yeni katılan TİP, yurdun dört bir yanında sürdürdüğü örgütlenme çalışmalarını Bodrum’da da tamamladı. Muğla İl Başkanlığı’nı İskender Doğer’in sürdürdüğü partinin Bodrum İlçe Başkanı Ömer Kopuz oldu.

Bugün Çarşı Mahallesi Aydınlıoğlu İş merkezinde gerçekleştirilen TİP Bodrum İlçe Örgütü açılışına Genel Başkan Erkan Baş, İl Başkanı İskender Doğer, İlçe Başkanı Ömer Kopuz, Bodrum İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, HDP ve ÖDP’nin Bodrum İlçe yöneticileri ve bazı STK’ların temsilcileri katıldı. Açılışa Bodrum siyasetinin tanınan simalarından Hüseyin Anıl da katıldı.

Açılışta katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Başkanı İskender Doğer, “Muğla İl Örgütü açıldıktan sonra şu anda Bodrum İlçe Örgütü’nün de açılışını yapıyoruz ama Muğla’nın tüm ilçelerinde örgütlenme çalışmalarımız sürüyor. Tüm ilçelerde çalışmalarımız devam edecek” dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş da katılan herkese teşekkür ederek sözlerine şöyle başladı:

“Arkadaşlarımız bana hayatımın en ilginç konuşmasını yapma imkanı verdi. Balkon konuşması yapmak Bodrum’a kısmet oldu. Hayırlara vesile olsun. Hayatımızda ilk kez balkon konuşması yapıyoruz ama bir farkla, bizim yoldaşlarımızda aşağıda değil bizimle aynı balkonda.”

Erkan Baş ise parti binalarının açılışlarının kendileri için çok önemli olduğuna işaret ederek şöyle dedi:

“Mesele sadece tabela asmak, 2 göz bir odaya sahip olmak değil. Biz bu açıdan da Türkiye’deki düzen partilerinden, burjuva partilerinden köklü bir farklılığa sahibiz. Bizim için herhangi bir yerde ilçe örgütü örgütlemiş olmak, orada bir bina açmak, orada bir tabela asmak, orayı bir mücadele mevzisi haline getirmiş olmaktır. Orası bizim açımızdan artık bir mücadele mevzisidir. Orası sadece TİP üyelerinin birbirleri ile sohbet edebilecekleri, yönetim kurulu toplantılarını yapabilecekleri, kendi partimize ilişkin gündemlerle bir araya gelebilecekleri bir yer değil. Orası bir aydınlanma mevzisidir, mücadele mevzisidir. Orası bir kavga mevzisidir. O ilde veya ilçede eşitlik için, kardeşlik için, barış için, hakkı için mücadele eden herkesin ortak çatısıdır. Biz böyle yaklaşıyoruz buraya. Dolayısıyla bugün TİP’in ilçe binasını açmıyoruz. Bodrum’daki özgürlük mücadelesine, demokrasi mücadelesine, emeğin kurtuluş mücadelesine bir mevzi armağan ediyoruz diye bakmak gerekiyor. Bu hepimizin ortak mevzisi ve büyütmemiz gereken bir mevzi.”

Konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerine de değinen Erkan Baş, “Dünya tarihinde Cumhurbaşkanının, İçişleri Bakanı’nın, Dışişleri Bakanı’nın, Maliye Bakanı’nın yani devletin aklınıza gelen bütün olanaklarının bir blok etrafında seçime girdiği, medyanın neredeyse yüzde 99’unun tek sesli biçimde iktidar lehine çalıştığı, devletin bütün aygıtlarının, bütün organlarının bu faşist blok kazansın diye çaba sarf ettiği bir tabloda Türkiye emekçileri, Türkiye yoksulları, Türkiye halkları tüm bu imkanlara rağmen büyük bir başarı elde etmiş durumdadır.” ifadelerini kullandı.

Açılış etkinliğinde partinin ilçe yönetim kurulu tanıtıldı, partiye yeni üye olanlara rozetleri takıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?