logo

Üç gün boyunca toplam 554 kilometre

Bodrum’da 19 Nisan’da görkemli bir seremoni ile başlayan Rally Halikarnassos, 22 Nisan Pazar günü yapılan seyirci etabı ve finish seremonisi ile sona erdi.  

Üç gün boyunca toplam 554 kilometre yol kateden Rally Halikarnassos yarışçıları, yarışı Kızılağaç’taki pakurda sonlandırdı. Sırasıyla motosikletler, ATV ve UTV’ler ve son olarak da 4X4’ler, Kızılağaç parkurunda tur attı.

TR Extreme ve Bodrum Belediyesi’nin desteği ve Mitsubishi Motors, BF Goodrich, KTM, SPX, Çağdaş Global ve Kule Rock Bar’ın sponsorluğunda  gerçekleştirilen Rally Halikarnassos’un resmi olmayan sonuçlarına göre;

Motosiklet kategorisinde Serkan Özdemir birinciliği elde ederken, Selçuk Bektaş ikinci, Murat Korkmaz da üçüncü oldu.
ATV’de Ahmet Atilla Serttaş birinci, Muharrem Göksel ikinci, Ertürk Yazıcı ise üçüncü oldu.
UTV kategorisinde Çağdaş Çağlar ve backpage istanbul Ertuğrul Danişment birinciliği elde etti. Alper Gülener ve Koraman Şeref Çetinsoy ikinci, Necati Şahin ve Ömer Salmaz da üçüncü geldi.
Otomobilde Mert Becce Hakan İsen birinciliği, Mehmet Tüfekçioğlu-Tuvana Şayar ikinciliği, Cenk Gürpınar-Osman Metin de üçüncülüğü elde etti.

Resmi sonuçlar, bu akşam Mandalin Bar’da yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

BODRUM’DA İKİNCİ KEZ DÜZENLENDİ

Bodrum’da ikinci kez düzenlenen ve Türkiye’nin en zorlu parkurlarından biri olarak değerlendirilen Rally Halikarnassos’a 65 araç ve 8 ülkeden 115 yarışmacı katıldı. 3 gün boyunca Bodrum ve Gökova’nın muhteşem doğasında kıyasıya mücadele eden yarışçılar toplam 554 kilometre yol katetti.
Yarışlar, 19 Nisan Perşembe günü Bodrum Belediye Meydanı’nda, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da katılımıyla gerçekleştirilen magazin startı ile başladı. İlk gün 15 kilometrelik Pedasa Kızılağaç parkurunda mücadele eden yarışçılar, aynı gün akşam ise Yalıçiftlik’teki Gerenkuyu Plajı’nda düzenlenen Gekko Parti’ye katıldılar.

ZORLU PARKUR, ZORLU FİNİSH

Yarışların ikinci gününde Güvercinlik’ten start alan yarışçılar, Mumcular ve Akdeniz etabını tamamladılar. Üçüncü gün Datça’ya giden sporcular buradan Gökova, Çamlı ve Gökbel istikametinde ilerlediler. Yarışın son günü ise rota Çamarası-Ege olarak belirlendi. Tüm etapları tamamlayan dört ayrı kategorideki yarışçılar, araçlarıyla son olarak Bodrum Kızılağaç’taki parkurda birer tur attı. Üç gün süren nefes kesen mücadelelere katılan yarışçılara Kızılağaç parkurunda madalyaları verildi. Madalyalar, yarış koordinatörleri Orhan Çelen ve Burak Büyükpınar tarafından tek tek sunuldu.

Yorgun, çamurlu ve gururlu ralliciler, Bodrum’da yarışmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirttiler.
Rally Halikarnassos ödül töreni, bu akşam Mandalin Bar’da gerçekleştirilecek. Dereceye girenlere kupa ve ödülleri, Bodrum protokolünün de katılacağı kokteylde teslim edilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?