logo

Ula’da 5,3 büyüklüğünde deprem

Kent Haber

Muğla’nın Ula ilçesi merkezli 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Boğaiçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre merkez üssü Ula’nın Arıcılar mahallesi olan deprem saat 23:22’de meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşen depremin büyüklüğü 5,3 magnitüd olarak açıklandı. Depremde ilk bilgilere göre can ve mal kaybı yaşanmazken, vatandaşlar panik yaşadı.Yaşanan bu sarsıntının ardından bölge saat 23:47’de 3,6 büyüklüğünde ikinci bir depremle bir kez daha sallandı.

VALİ CİVELEK’TEN AÇIKLAMA…

Muğla Valisi Esengül Civelek, Ula ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını bildirdi.

Vali Civelek, yaptığı açıklamada, an itibarıyla ilçede herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığını belirtti. Bölgeden 112 Acil Çağrı Merkezine yapılmış herhangi bir arama kaydının da olmadığını  vurgulayan Civelek, “Ula Kaymakamımız tüm mahalle muhtarları ile yaptığı görüşmede şu an için herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını teyit etmiştir” ifadesini kullandı.

Bodrum’da yaşayan bazı vatandaşlar da sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda depremi hissettiklerini belirttiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

gaziantep escort