logo

Usta sanatçının sazı hediye edildi.

Bodrum’da 8. Bodrum Türk Filmleri Haftası kapsamında düzenlenen Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ödülleri sahiplerini buldu. Tören Müslüm Gürses’in hayatını anlatan filmde çocukluğunu canlandıran Şahin Kendirci’ye, usta sanatçının sazı hediye edildi.

Ödül törenin ardından merhum Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı Müslüm filminin tanıtımı yapıldı.

Filmin yapımcısı Mustafa Uslu, merhum sanatçının 17 yaşında sahip olduğu sazı, filmde sanatçının çocukluğunu canlandıran Şahin Kendirci’ye hediye etti.

Bu hediyeyi Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’un gönderdiğini belirten Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu bağlamayı Müslüm Gürses’e bağlama hocası Limoncu Ali hediye ediyor. Müslüm Gürses en az 8 yıl bu bağlama ile evine ekmek götürüyor. Çok özel bir hediye bence. Limoncu Ali’nin oğlu Halim şu an hayatta. Bizim filmimizde de Şahin’e bağlama çalmayı o öğretti. Bence çok güzel bir tesadüf. Babası Müslüm Gürses’e öğretti oğlu da Müslüm Gürses’in çocukluğunu canlandıran oyuncuya öğretti.” dedi.

Şahin Kendirci ise bu hediyeyi kendisine layık gören Muhterem Nur’a teşekkür etti. Şahin Kendirci, “Müslüm babanın filminde oynamak ve bu bağlama benim için onur şeref. Gözüm gibi bakacağıma eminim” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

gaziantep escort