logo

Vesaik.


Nasfet İristay
nasfet@bodrumhaber.com

Türkiye S400 leri satın aldı ve ilk parti geldi,ve gelmeye devam ediyor.Bu bütün Dünya ya hükmetmek için uğraşan  USA ya ve nato ya ciddi bir tokattır.Erdoğan a nasip oldu. Ecevit te Kıbrıs’ a çıktı kara oğlan oldu. Erbakan olmasa idi çıkacakmıydı,buda soru işaretidir.O zamandan bu zamana bizi seven allahın hiç bir memleketi bunu tanımadı.Pakistan ve bengladeş tanımıştı onlarda baskılardan dolayı vaz geçtiler.Orada haklarımızı koruyor ve enerji arıyoruz.Yılmayacağız.

Şimdi ne olacak.Hep beraber göreceğiz.Şunu Devlet olarak kavramak zorundayız..Sadece devletlerin çıkarları vardır,hiçbir devletten ne dost ne post olmaz.çıkarlar konuşur.Devletler arasında  sadece çıkar ve politik anlaşmalar vardır.Güçlü isen dikte ettirebilirsin.Aksi taktirde zor altındasın.

Türkiye cumhuriyeti, Osmanlı da olduğu gibi Atatürk ten sonrada  türlü katakullülerle yavaş yavaş vesaik altına alınmıştır.”Sana senden gelir dad”lafını unutmuştur.Dün itibari ile bir taraftan kurtulma çabaları sürerken diğer tarafın vesaiği altınamı giriyoruz.Küba kırızinde Türkiye de bulunan atom başlıklı silahların bir kısmı USA tarafından geri çekildi,kriz bitti.Bizde halkın haberi bile olmadı.Rusya ilk bizi vuracaktı.CIA başkanını tehlikeli buldu,texas ta işini bitirdi.

Vesaik nedir biliyormusunuz.

Mali hakları güvence altına alan,belge düzenleme esaslarını konu alan bilim ve bu alanda yazılan yazıların, anlaşmaların ortak adı.

Kuvvetli olan anlaşmayı dikte ettirir.

1961 de orduyu kullandılar.çünki Türk ordusu kuvvetli idi.Ama buna rağmen Alp Aslan Türkeş radyodan nato ya ve centoya bağlıyız diye anons etti.Bu gün gibi kulağımda.Çokta hoşumuza gitmişti.O duruma memleketimizi kim getirmişti.O zaman dan bu zamana değişen çok fazla bir şey olmadı.Suçu sadece iktidarlara veya muhalefetleremi atalım,halkın hiçmi suçu yok.Elimize birer bayram şekeri tuttuşturarak bu ülkeyi istedikleri gibi idare etmeye çalıştılar.Bu durumu gören memleket sevdalıları isyan ettiler.çoğu öldürtüldü bazıları idam edildi.

Neler olduğunu neler olabileceğini anlatmaya çalıştılar.ama dış güçler devrede idi.

Gençleri bir birine vurdurdular,vatan severleri komunist diye damgaladılar,diğerleri vatan sever  değilmiydi.memlekette gençliğini sağa sola ayrıştırarak vatan haini damgası vurdurdular.Sessiz güç ne yaptı.
2. Dünya savaşından sonra   akıllanan Avrupa,Avrupa birliğini kurmak için ilk adımı attı.1961.Türkiye de kurucular arasında yerini aldı.Yıl 2019 hala Avrupa birliğinin kapısında sürünüyoruz.Niyemi,ayağa kalkmamızı istemiyorlar.Çünki işlerine gelmiyor.İpe un seriyorlar.İş hırıstiyan ,müslüman değil,sadece çıkar meselesi.İşlerine geldiği için Türkiye ile gümrük birliği anlaşması yaptılar.Yani ağızına kadar dolmuş baraj kapaklarını açtılar.Bizi diğer birlik üyeleri gibi ayni seviye,ye getirmediler.Sel bastı altında ezildik.O zamanın hükümeti birde utanmadan bunu kutladı.Bizlerde halk olarak birçok olayı maalesef anlayamadık

Yetiştirdikleri,kendilerine bağlı adamları devletin başına,seçimlerle algılıyamadığımız bir şekilde monte ettiler ve istediklerini seçtirdiler.Ve böylece devleti istedikleri gibi yönettirdiler.Böl ve yönet,vesaike al öde ve yönet sistemi ile insanları satın aldılar.Ar,namus,vatan sevgisi para,para,para oldu.Tehlike olarak gördükleri Orduyu içten çökelttiler O yetmedi müslümanlığımıza el attılar.İçimize hoca kisvesi altında hainler soktular.önce halkı aldattılar sonra örgütlendiler.Okullar kurarak örgütü kamufe ettiler,yalan ile kuvvetlendiler,Atatürk ün ordusu içine hainler soktular.Ordunun gizli odalarına girdiler.Bir milletin en fazla güveneceği ve övüneceği  Türk ordusunu harap ettiler.Saf ve müslüman Türk lerin müslümanlığını kullanarak,müslümanlığı terör örgütü gibi gösterdiler.Bunu sadece Türkiye de değil bütün islam ülkelerinde yaptılar.Peşin terörü kurup desteklediler,1000 lerce kamyon silah gönderip,sonrada sanki terörle mücadele ediyormuş gibi onlarla mücadele ettiler.Şimdi hep beraber üzerimize geliyorlar.Nedenmi.

Çünkü korkuyorlar

Organize ettikleri 15 Temmuz tutmadı,yinede ordumuzu ve halkımızı perişan etti.Öldüremediler, Parçalayamadılar aksine bu milleti dahada bilinçi yaptılar ve kuvvetlendirdiler.

Ordumuzmu,Türklerin her bir ferdi askerdir.Ordumuz 80 milyondur.

Bir avuç Türk le 5 düvene karşı koyan istiklalini kurtaran bu millet, büyük bir devlettir.Hangi şartlar altında olursa olsun kimseye boyun eğmez.S400 ler USA ya Nato ya Avrupa ya anlayın artık denilen bir harekettir.Bu Süreç artık başlamıştır.Uçaklarımızı Kayseride toprağa gömen,arabalarımızı yaptırmayan,tank yerine gaz ocağı yaptıran ve buna benzer onlarca gelişmemize engel olan uşak zihniyeti artık yaşayamayacaktır.Elektronik siber çağında her şey açıkça ortadadır.

Bu memlekete yapılan,yaptırımda  ön ayak olan bütün vatan hainleri her nerede olursa olsun muhakkak cezalarını çekeceklerdir.

Bu ayırımın VİP yoktur.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İmar suçu varsa, suç ortağı da vardır…

  17 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan Kurban Bayramında Bodrum, Gündoğan Malhallesin'de halen yapımı devam etmekte olan, eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci’ye ait Besa Grup'un THE BO VIERA otel projesine bir göz attı. Umarım, kendisine bağlı Çevre ve Şehircik Bakanlığının, İmar Planı değişikliğiyle yarattığı bu ucube proje, nasıl kurtulur düşüncesiyle gelmemiştir. Sayın, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ziyaretinin hemen ardından, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras , sosyal medyadan ; “Dağlarımızı, tepelerimizi, bitki örtümüz...
 • Neden bu hale geldik…

  08 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Rahmi Turan tokmak ta sormuş. Neden bu hale geldik.Milliyetçi duygularımız neden kayboldu.Tokmak 2 de devam etmesini isterdim ama etmemiş. Dilimin döndüğü kadar ben anlatayım. Yıl 1938  10 kasım Atatürk artık yok.Başbakan İsmet İnönü.Türkiye nüfusu yaklaşık 17 milyon. Okuma yazma oranı % 10  yani memlekette okuma yazma bilen 2 milyon kişi. Yıl 2019  nüfus 80 milyon okuma yazma oranı % 98 yani  2,4 milyon okuma yazma bilmeyen.Buda zaten okul öncesi çocuklar.Nerede ise Türkiye'nin tam nüfusu okuma yazma biliyor. Şimdi ne oldu d...
 • Halka Efendilik Yapmayın!

  06 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Dün bir davetiye geçti elime, Bodrum Belediye Başkan'ı Ahmet Aras imzalı. “Bodrum İçin Elele” “konulu tanışma ve dayanışma yemeğine teşriflerinizden onur duyarım” Yer: Nikki Beach Torba 07 Çarşamba 2019,saat 20 ve eklenmiş "lütfen cevap verin." Bu davetiye sanırım el altından belirli kişilere dağıtılıyor. Kısa davet yazısını birkaç kere okudum, bir anlam veremedim. Bodrum için kimler elele verecek? Tanışıp, dayanışıp, onur duyulacaktı. Davet edilen yer Nikki Beach olunca, belediye kasasından bir kuruş çıkmayacağına kanaat getirip raha...
 • Sayın Gürün, Sadaka mı Veriyorsun?

  30 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanlarını kampa alarak, ne yapmaları gerektiği konusunda, en üst düzeyde uyarıda bulundu. Doğruda yaptı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına yönelik yaptığı konuşma, son derece yerinde, uyarıcı ve yol göstericiydi. CHP ‘ne yapsın... Bazen serzenişte bulunuyoruz kendi kendimize, bu CHP’ li belediyelerden bir şey olmaz diye. Haklı tarafımız var Ancak; CHP’ne yapsın. İnsan malzemesi, maalesef hangi siyasi parti olursa olsun, bu. Devleti kuran partiden, gelinen nokta açık....

gaziantep escort