logo

Vücut Tipine Uygun Tesettür Seçimi Nasıl Yapılır?

Vücut Tipine Uygun Tesettür Seçimi Nasıl Yapılır?

Tesettür giyimde, her vücut tipine uygun tasarımlar yer alır. Elbise modellerindeki, bol kesim modeller, vücut hatlarını örterken, hem de kiloluyu saklamaya yardımcıdır.

Tesettür Giyimde Her Bedene Uygun Model Bulunabilir

Tesettür giyimde, her bayana uygun model zenginliği bulunur. Her bedenden kişiye uygun, tasarımlar mevcuttur. Bazı modellerde yarı likra kullanımı, vücut hatlarını belli etmeden, bedene oturan modellerdir. Bu modeller daha ziyade, ince fizikli bayanların tercih edebileceği modeller olmalıdır. İkili takım modellerde ise, dar pantolon üzerine seçilen, uzun tuniklerde, genç bayanların tercihi olur. Bele oturan, kemerli ferace ve elbiseleri, daha küçük bedene sahip, bayanların tercih etmesi önerilir. Kilolu bayanlara önerilecek tesettür elbiselerde ise tercih, bol kesimden yana olmalıdır. Bu elbiselerin kesimlerinde, bol ya da aşağıya doğru bollaşan bir stil tercih edilecektir.

Kilolu bayanların, elbise ya da ferace seçiminde iri desenlerden ve açık renklerden kaçınması gerekir. Daha koyu ve düz renkler tercih edilir. Desen kullanımı istendiği vakit, boydan inen, ince çizgiler tercih edilmelidir. Çiçek desenlerinde ise minik desenlerin kullanımı önerilir. Kilolu bayanlar, ikili takım seçerken, üste giyecekleri, yelek ve tuniklerin bol ve uzun olması önerilir. Pantolon seçiminde ise, hafif bol pantolonlar tercih edilir. İnce fizikli bayanlar için, desen kullanımında herhangi bir kısıtlama bulunmaz. İri desenler, canlı ve açık renkler kullanılabilir. İri desen kullanımında önemli bir husus ta giyen kişinin, boy uzunluğu ile alakalıdır. Kısa boylu bir bayanın fiziği, ince de olsa, iri desenlerden kaçınması önerilir.

Tesettür Giyimde Yaratıcı Çözümler

Tesettür giyimde, farklı giyim kategorilerini bulmak mümkündür. Eşofman, günlük ve özel davetlere yönelik giyimler, spor giyimler, farklı model zenginliği sunan elbiselerdir. Her bedenden bayana yönelik kıyafet tasarımlarını, tesettür giyimde bulmak mümkündür. Bu konuda, yaratıcı çözümler sunan, elbise zenginliği oldukça fazladır. Pantolon üzerine giyilen yeleklerin uzunluğu, bolluğu her bedene uyum sağlayacak türdendir. Hafif lastikli yapıda esnek modeller de giyilen bedenin şeklini alabilen yapıdadır. Tesettür giyimin en önemli özelliği, hatları belli etmemesidir. Bu özellik, her bedenden bayanın rahatlıkla kullanımını mümkün kılacaktır.

Kaynak : https://www.modamerve.com/

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

gaziantep escort