logo

Yaklaşık bir yıldır sokakta yaşayan yaşlı kadın

Yaklaşık bir yıldır sokakta yaşayan yaşlı kadın, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın talimatıyla harekete geçen Milas Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çabası ve şefkatiyle ikna edilerek emniyetin misafirhanesine alındı…

Haber: Volkan Yıldız

Milaslı 68 yaşındaki Ummahan Çubukcu, yaklaşık bir yıldır her günün 24 saatini Hacı İlyas Mahallesi Menteşe Caddesi’nde geçiriyordu. Soğuk ve yağışlı havalara aldırış etmeden sokakta yaşayan Çubukcu’nun yürek burkan hali, Milaslıları da derinden üzüyordu.

Sokakta yaşanan dramı kamuoyunun gündeminden düşürmeyen Milasmedya’nın yayınladığı haberlerin ardından, geçtiğimiz aylarda Milas Kaymakamlığı, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokakta uyuyan kadına yardım etmek için seferberlik ilan etmişlerdi.

Ancak yüz yüze yapılan görüşmeler hiçbir zaman sonuç vermedi ve yaşlı kadın barınma ve temel yaşam ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili yardımları her defasında geri çevirmişti.

POLİS ŞEFKATİYLE İKNA EDİLDİ

Defalarca uzatılan yardım elini, “Ben sokakta mutluyum. Kimsenin yardımına ihtiyacım yok. Akrabalarım var ama onlarla görüşmek istemiyorum. Sokakta yaşamak istiyorum. Beni kendi halime bırakın!” diyerek geri çeviren yaşlı kadın, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın talimatıyla harekete geçen Milas Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çabasıyla bu kez ikna edildi.

Polis ekiplerinin telkinleriyle sokakta yaşamaktan vazgeçirilen Çubukcu, Milas Emniyet Müdürlüğünün misafirhanesine alındı.

Yaşlı kadının artık sıcak bir yemeğe ve yatağa kavuştuğunu öğrenen cadde esnafı ve vatandaşlar, Ummahan Çubukcu’nun sokaktan kurtarılmasında emek harcayan, sabır gösteren herkese teşekkür etti.

Öte yandan misafirhanede kalmaya başlayan Çubukcu’nun, bir daha sokaklara dönememesi ve uygun koşullarda yaşamanı sürdürmesi için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?