logo

Yapımı durdurulan projelerin listesi

Yarımada genelinde devam eden büyük inşaat projelerini yerinde incelemek için Bodrum’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelemeler sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada “ Bodrum’da yapımı devam eden 8 projede bin 611 konut, 4 otel inşaatı durduruldu” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum’un kıyı ve koylarında incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Kurum’un verdiği rakamlara göre Yarımada genelinde 8 proje kapsamında Bin 611 konut, 4 otel inşaatı durduruldu. Durdurulan projelerin Epique island, Bo viera, Mesa Bodrum Demirbuku, Nef Gökçebel, Mandarin, Varyap Yalikavak, Le Chic Gümbet ve Four Seasons projeleri olduğu öğrenildi.

Kurum, İmara aykırı yapılan yapıların yıkılması gerektiğini belirterek ilgili şirketlere eksiklerin giderilmesi için bir ay süre verdiklerini söyledi. Kurum şirketlerin imara aykırı kısımlarının yıkımlarını kendileri yapmadıkları takdirde kamunun devreye gireceğini belirterek, projelerin sürmesi için aykırılıkların ortadan kaldırılmasının şart olduğunu ifade etti. Bakan Kurum ilgili şirketlere para cezalarının kesildiğini ayrıca haklarında hukuki işlemelerin de başlatıldığını açıkladı.

Muğla’da da kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini ve mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini kaydeden Kurum, “Doğal güzelliklerimizi bozacak yapılara müsaade etmeyeceğiz. Müsaade edenlere de gerekli her türlü cezai işlem yapılacak” diye konuştu.

Kurum, yapılan denetimler sırasında kıyılara yakın bulunan balık çiftliklerini de gezdi. Balıklara atılan yemlerin denizi kirlettiğine dair çıkan haberlerin yoğunlaşması üzerine Kurum, Bodrum’da bulunan Cennet koyu yakınlarındaki balık çiftliğini de yerinde inceledi. Kurum denetimler sonunda denizi kirlettiği tespit edilen çiftliklere 260 bin Lira para cezası kesildiğini söyledi.

Bakan Kurum, bir soru üzerine yanan ormanların imara açılmasının söz konusu olmadığını ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

gaziantep escort