logo

Yazar Öze, çocuklar ile buluştu

MUĞLA’da yazar Özkan Öze, sosyal ve ekonomik destek verilen ailelerin çocuklarını akademik ve sportif alanlarda desteklemek amacıyla yürütülen ‘Okul Destek’ projesi kapsamında çocuklarla söyleşi yaptı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın tavsiye kitap listesinde yer alan ‘Çaylak’ ile ‘Filozof kitabının yazarı Özkan Öze, Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Okul Destek’ projesine katkı sağlamak için kente geldi. Muğla Müzesi Mustafa Pabuççuoğlu Konferans Salonu’ndaki etkinlikte yazar Özkan Öze, proje kapsamında yer alan ya da koruma ve bakım altında bulunan çocuklarla söyleşi yaptı. Öze, çocukların kitaplara ve hayata dair sorularını cevapsız bırakmayarak, güzel bir sohbet ortamı oluşmasına özen gösterdi.

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Seda Cesur, “Yavrularımızın ilk kez bir yazarla karşı karşıya gelmelerine aracılık edildi. Bir yazar tarafından kitaplarının imzalanmış olma duygusunu hissetmelerine, okudukları kitap üzerine değerlendirmelerde bulunma becerilerine ve kendilerini ifade etme becerilerine katkı sağlandı” dedi.

Etkinlik yazar Özkan Öze ile çocukların, ‘Ekranla değil, akranla büyüsün çocuklar’ adlı kampanyaya destek olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?