logo

Yemekte Denge, “Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi” Seçildi

Sabri Ülker Vakfı’nın “sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak” amacından hareketle hayata geçirdiği Yemekte Denge Eğitim Projesi, Sağlık Gönüllüleri-Türkiye tarafından düzenlenen 11. Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık görüldü.

Sabri Ülker Vakfı’nın çocukların erken yaşlarda beslenme eğitimi almasını sağlayarak yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmış, sağlıklı gelecek nesiller oluşmasına katkıda bulunmak hedefiyle Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirdiği Yemekte Denge Eğitim Projesi, Sabri Ülker Vakfı’na ödül getirdi. Sağlık Gönüllüleri-Türkiye’nin düzenlediği ve sağlık alanında yaratıcı sosyal sorumluluk çalışmalarının ödüllendirildiği 11. Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde Yemekte Denge, “Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi.

21 Kasım Salı akşamı Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde gerçekleşen törende ödülü Sabri Ülker Vakfı adına kabul eden Projeler Müdürü Selen Tokcan, “Böyle ödüller bize ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Yemekte Denge Eğitim Projesi, 7. yılında 6 milyonun üzerinde çocuk, ebeveyn ve eğiticiye ulaşmayı başardı. Her yıl daha fazla çocuğumuza ulaşırken projemizde önemli yeniliklere de imza atıyoruz. Bu yıl hizmet içi eğitim kapsamında öğretmenlerimize temel beslenme eğitimi vermeye başladık. Seneye projemizi daha fazla çocuk ve okulda sürdürmek hedefindeyiz” dedi.

Yemekte Denge Eğitim Projesi, 2011 yılından bu yana, Türkiye’nin 10 ilinde toplam 6 milyon çocuk, ebeveyn ve öğretmene ulaşan, Türkiye’nin kapsadığı öğrenci sayısı bakımından en kapsamlı ve sürdürülebilir beslenme eğitim projesi olarak yoluna devam ediyor.

Sabri Ülker Vakfı Hakkında

Türk Gıda sektörünün duayeni Sabri Ülker anısına kurulmuş olan ve misyonunu Sabri Ülker’in hayat felsefesinden derleyen Vakıf, toplumu beslenme ve sağlık alanlarında bilimsel ve güvenilir bilgi ile aydınlatmak üzere faaliyetlerini sürdürüyor. Avrupa Beslenme Vakıfları İletişim Platformu’nun Türkiye’den tek üyesi olan Vakıf, 2009 yılından bu yana topluma sağlıklı yaşam ve beslenme konularında güvenilir bilimsel bilgiyi ulaştırmakta ve dünya genelinde referans kabul edilen kurumlar ile işbirliği içinde Türkiye’nin referans kurumu olma hedefiyle yoluna devam etmektedir. Çalışmaları, alanında uzman bilim insanlarının yer aldığı bağımsız bir Bilim Kurulu tarafından yürütülen Sabri Ülker Vakfı bilimsel ve kar amacı gütmeyen bir kurumdur.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

gaziantep escort