DOLAR
7,3832
EURO
8,9563
ALTIN
439,77
BIST
1.541
Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum
Gök Gürültülü
19°C
Bodrum
19°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Kuvvetli Sağanak
14°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
12°C
Cuma Sağanak Yağışlı
17°C
Cumartesi Sağanak Yağışlı
21°C

  3. DÜNYA SAVAŞI

  3. DÜNYA SAVAŞI

  Azerbaycan ve Ermenistan çatışması, başlamakta olan 3. Dünya Savaşının ilk fitilidir..
  Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırmak için böyle bir dönemi seçmesi asla tesadüf değildir. Özellikle Rusya’nın hatta Amerika’nın müsadesi olmadan buna kalkışması imkansızdır..
  Ermenistan’ın toplamda 3 milyon nüfusu var, buna karşılık Azerbaycan’ın 13 milyon nüfusu var. Sadece insan sayısında da değil, Azerbaycan, savunma sanayisi ve askeri ekipman olarak ta Ermenistan’ın çok ötesindedir..
  Peki buna rağmen Ermenistan bu cesareti nerden buluyor?
  Burada her ne kadar Azerbaycan hedef olsa da asıl amaç kesinlikle Türkiye’dir. Ermenistan bu planda kullanılan çapsız bir fügürandır..
  Türkiye’nin Azerbaycan ile olan kardeşlik bağlarını bilen köpekbalıkları bilerek bu senaryoyu yazdılar çünkü biliyorlar ki Türkiye Azerbaycan’a yapılanlara asla göz yumamaz, olaya muhakkak dahil olacaktır.. Oltaya Ermenistan’ı takıp Azerbaycan’a fırlattılar. Bundan sonra bekleyecekleri ilk hamle Türkiye’nin Azerbaycan’a asker yollaması veya fiziki müdahalesi olacaktır. Böylece istedikleri olmuş olacak ve karşı hamlede bulanacaklar. Türkiye’yi böylece ateşin içine çekmiş olacaklar..
  Tıpkı 1. ve 2. Dünya Savaşında olduğu gibi devletler taraflarını seçecekler. Yani yeni bir İttifak ve İtilaf Devletleri senaryosu çok uzak değildir…
  Peki Türkiye’den ne istiyorlar ?
  Yıllardır Ortadoğu’da olanlar bir film değil, hepsi gerçek… Demokrasi, insan hakları, terör, nükleer silahlar vb nedenlerin hepsi hikaye, amaç Ortadoğu da ki yeraltı zenginliklerine el koymaktır..
  Dünya nüfusu hızla çoğalıyor, buna karşılık yeraltı ve yerüstü zenginlikleri hızla tükeniyor. Devletler artık birbirlerinin zenginlerine göz koymuş durumdalar. Birbirlerine saldırmak için kıvılcım bekliyorlar…
  Yeraltı zenginlikleri Ortadoğu’da olduğuna göre, o topraklar üstündeki gazabın Tanrıyla bir ilgisi olmasa gerek…
  Ortadoğu Baharını hatırlıyorsunuzdur..
  Pakistan, Afganistan, Suriye, Irak, Libya, Lübnan, Yemen, Mısır, Kuveyt, Umman, Sudan, Tunus sırasıyla bu planın bir parçası olarak kontrol altına alındılar. Bu ülkelerin şu an başında olanlar da ya Amerika’nın ya Rusya’nın, yada Israil’in veya hepsinin birden hizmetkarlarıdır..
  Geriye bir tek Türkiye kaldı..
  Biz tam olarak olayın merkezindeyiz. Eğer Türkiye’yi de diğer Ortadoğu ülkeleri gibi kontrol altına almazlarsa asırlık planlarının hiçbir önemi kalmayacaktır. Yeraltı kaynaklarını Avrupa’ya taşıyacaklarsa veya pazarlayacaklarsa Türkiye engelini aşmaları gerekir çünkü burası geçiş yolu..
  Yani 1. ve 2. Dünya savaşında olduğu gibi, başlaması muhtemel 3. Dünya Savaşının da nedeni yine aynı olacaktır, petrol…
  Gerisi bir varmış bir yokmuş…
  bodrum escort