Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 33°C
Az Bulutlu

  Bodrum Yurttaş İnsiyitafi’den Gökmen’e Sert Eleştiri

  Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in sosyal medya üzerinden “Gezi Parkı “ paylaşımı yapan Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras’ a tepki gösteren yazılı basın açıklaması Bodrum’da geniş yankı uyandırdı.

  Bodrum Yurttaş İnsiyitafi’den Gökmen’e Sert Eleştiri

  BODRUM YURTTAŞ İNİSİYATİFİ  “AHMET ARAS BODRUM’DUR”

  Bugün akşam saatlerinde yazılı basın açıklaması yapan Bodrum Yurttaş İnsiyitafi üyeleri Ayhan Karahan, Nuray Savaş, Nazan Yılmaz ve Hülya Özdemir , Gökmen’e sert eleştirilerde bulundu.

  GEZİYİ TAHLİL ETMEK CESARET İŞİ

  Basın açıklamasında  Karahan şöyle dedi.

  “AKP’nin Bodrum’a hiçbir olumlu katkısının olmadığını söyleyenler gerçeği ifade etmiyorlar. Osman Gökmen isimli şahıs tam da Covid 19 karanlık sürecinde AKP Bodrum İlçe Başkanlığı’na atandı. AKP merkezi bunu bilinçli mi yaptı bilemiyoruz. Ama Osman Gökmen: Bodrum’un acılı ve stresli Corona Virüs günlerinde Bodrum halkına eğlenceli zamanlar geçirtti. Bu arada Gökmen hedef büyütmüş ve büyük bir cesaret örneği vererek 7. Yıldönümünde Gezi Direnişi’ni gündemine almış. İçersinde 2 milyona yakın üniversite öğrencisinin yer aldığı ve artık insanlığın demokrasi sayfalarına nakşolmuş Gezi’yi tahlil gerçekten cesaret işi” dedi.

   GEZİYE 4,5 MİLYON KİŞİ KATILDI

  Karahan sözlerini “Öncelikle Gezi direnişine toplamda İçişleri Bakanlığı rakamlarına göre 3,5 milyon, BBC ve CNN rakamlarına göreyse 4,5 milyon kişi katıldı. Bu kitle aktif alanda olanlar yani biber gazı yiyen, coplanan toplamdır.  Şimdi Gezi’ye katılanları terörist olarak nitelemek hangi aklın sınırlarıyla uyuşur? Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. O süreçte Gezi’ye AKP ve PKK aynı pencereden bakıyordu. PKK: “Gezi Ergenekoncuların işidir. Hükümete darbe yapmayı planlıyorlar. Çözüm sürecini baltalamak istiyorlar” demişti” diyerek sözlerini sürdürdü.

  AHMET ARAS BODRUM ‘DUR

   Karahan “ Sayın Gökmen anımsarsanız Gezi’nin ilk çoban ateşi yakıldığında 10.000’lerce yurtsever AKP İlçe Binasına yürümüştü. Görüntüleri mevcut. O kalabalık hiçbir şekilde Maraş’taki gibi hamile kadınların karnına süngü saplamayı, Çorum’daki gibi insanları diri diri fırına atmayı (Ki o fırınlarda halen ekmek pişirilmektedir), Sivas’taki gibi diri diri yakmayı aklından dahi geçirmedi. Aslında sizin gibi fena halde derinlikli bir parti lideri ile polemik eğlenceli ve geliştirici olabilir. Belki bunun için, bizler belki biraz geç kaldık ama kusura bakmayınız. Gülmekten yazamadık. Şunu net olarak söyleyelim. Ahmet Aras Bodrum’dur. Bodrum evladına her daim sahip çıkar. Bodrum sahipsiz köy değildir. Tarih bunun zengin örnekleri ile süslüdür” diyerek tamamladı. 


  Bodrum Haber