DOLAR
8,7540
EURO
10,3906
ALTIN
496,61
BIST
1.391

  Damla sakızı sabununun cilde faydaları nelerdir? Cilt bakımında damla sakızı sabunu kullanımı

  Damla sakızı cildi temizleyerek daha canlı görünmesini sağlayan, etkisini kısa sürede gösteren doğal bakım ürünlerinde en çok tercih edilenler …

  Damla sakızı sabununun cilde faydaları nelerdir? Cilt bakımında damla sakızı sabunu kullanımı
  28.12.2020
  A+
  A-

  Damla sakızı cildi temizleyerek daha canlı görünmesini sağlayan, etkisini kısa sürede gösteren doğal bakım ürünlerinde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Cildin yağ dengesini sağlayarak yağlanmalara karşı etkili olduğu bilinmektedir. Cildi nemlendiren damla sakızı, her gün rutin olarak kullanılabilir. Cilt bakımının doğru ürünlerle yapılmaması, kirli havaya maruz kalmak ve makyaj kalıntıları ciltte bakterilerin çoğalmasına neden olmaktadır. Bunun için doğru ürünlerin doğru şekilde kullanılması hem cildin derinlemesine temizlenmesini hem de sivilce izlerinin tedavisini sağlamaktadır. Damla sakızı da antiseptik özelliği olan ve ciltteki toksinlerin temizlenmesini sağlayarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmaktadır. 

  DAMLA SAKIZININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

  Damla Sakızı doğal bir ürün olduğundan içerisinde herhangi bir kimyasal barındırmamaktadır. Bundan dolayı yan etkisi görünmez. Ancak, kişinin alerji e hassasiyeti varsa ne kadar doğal ürün olursa olsun dikkatli kullanması tavsiye edilmektedir. Damla sakızı düzenli kullanılmaya devam edilirse uzun vadede cildin yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak daha canlı ve dinç kalmasını sağlar. Damla sakızının cilde olan faydaları şöyledir:

  Cildi ölü hücrelerden arındırarak hücrelerin yenilenmesini sağlar, böylece kırışıklıkların geçmesine yardımcı olur.

  Düzenli olarak damla sakızı ile cilt bakımı yapmak, cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

  Siyah nokta gibi cilt sorunlarının hızlıca temizler

  Aşırı yağlı ciltlerin yağ dengesini sağlayarak parlamaları engeller.

  Cildin nem dengesini sağlar. Nemlendirir ve canlılık kazandırır.

  Ergenlikte sıkça rastlanan sivilce ve yağlanma sorununa karşı etkili olduğu bilinmektedir. Her akşam düzenli olarak damla sakızı sabunu ile cilt temizliği yapmak, cildin aşırı yağlanmasına engel olarak sivilce sorununu tedavi etmektedir. 

  Antiseptik ve antibakteriyel özelliği sayesinde ciltte meydana gelen bakteri ve iltihaplanmaları kısa sürede çözüme kavuşturur. 

  Cildi arındırır, günlük temizlik ihtiyacını karşılar ve makyaj kalıntılarını temizler. 

  Güneş alerjisi ve güneş lekelerine karşı güçlü bir etkiye sahiptir. 

  DAMLA SAKIZI SABUNU FAYDALARI NELERDİR?

  Geleneksel Türk mutfağında çok sık kullanılan damla sakızı aynı zamanda cilt bakımında da tercih edilen bir üründür. Aktarlarda satılan dama sakızı cilt bakımında daha çok damla sakızı sabunu olarak kullanılmaktadır. Damla sakızı sabunu sadece cilt bakımında değil saç bakımında da kullanılmaktadır. Saç derisini temizleyerek kepek sorununu kısmen tedavi etmektedir. Saç ve saç derisi problemleri genellikle saç derisinin doğru temizlenmemesinden ve buna bağlı olarak saç derisinde meydana gelen bakterilerden kaynaklanmaktadır. Damla sakızı sabunu saç derisinde oluşan bakteri ve mikropları temizleyerek saç derisini besler. Böylece saç dökülmesi ve kepeklenme sorunları büyük oranda azalmış olmaktadır. Bunun dışında damla sakızı sabunu ile her gün yüz temizliği yapmak cildin zamanla daha canlı ve bakımlı görünmesini sağlamaktadır. 

  DAMLA SAKIZI SABUNU NASIL KULLANILIR?

  Damla sakızı sabunu bilinen diğer sabunlar gibi yüze ve saça uygulanabilir. Ancak damla sakızını cilde ve saça uygularken 3-4 dakika kadar masaj yapılması ardından bol su ile durulanması tavsiye edilmektedir. Daha çabuk ve etkili bir sonuç için her gün düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir.