DOLAR
8,3135
EURO
10,0331
ALTIN
476,86
BIST
1.345

  Korona Virüs Bakana Uğramamış.

  Korona Virüs Bakana Uğramamış.

  Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu Bodrum, Torba Mahallesi’ndeki Voyage Otel imara aykırı yapılaşması ve sahil işgali nedeni ile Bodrumlu çevrecilerin tepkisini çekiyordu. Daha öncesinde de sözkonusu otelin bazı odaları DSİ(Devler Su İşleri)’nin bölgedeki hattında gerçekleşen patlama nedeni sular altında kalmıştı. Bu durum Torbalı esnaf elektrik tesisatçısı Mustafa Pamukoğlu  tarafından, “Devletin alt-yapı yatırımsızlığının, turizm bakanının otelinde patlaması ironik bir manzaradır” görüşüyle dile getirilmişti. Bakan Ersoy’un sahibi olduğu Voyage Otel’de korona virüs süreci ile birlikte inşaat faaliyetinin hız kazanması Bodrumlu çevrecilerin dikkatini ve tepkisini çekti.

  KARAHAN: “KORONA VİRÜS FIRSATÇILIĞINA İZİN VERMEYECEĞİZ.”

  Konuyla ilgi Bodrum Yurttaş İnisiyatifi sözcüsü Ayhan Karahan: “Burada imar kirliliği bırakın gözü, vicdanı rahatsız edici boyuttadır. Denizi anayasanın “kıyılar halkın kullanımına açıktır” ibaresini, hukuku çiğneyerek kapaymak istiyorlar. Dış duvar yüksekliği dahi Bodrum İmar Planı’na aykırı olan bu yapının içini de, mercek altına alacağız. Perdenin arkasına da bakacağız. Ama bu anlayış corona virüs sürecini fırsata çevirmekten bahsetmişti. Evet çevirmişler. Millet canıyla uğraşırken bunlar mallarının üzerine mal katma derdine düşmüşler. Şu anda bakanın otelinde sağlık koşullarına tamamen aykırı bir faaliyet yürütülmektedir. Bakanlar maskelerle, eldivenlerle ekran şovları yaparken; nerede ise üst üste çekirge sürüsü sürüsü faaliyeti gösterircesine çalışan bu emekçiler niye tüm sağlık önlemlerinden muaf tutulmuşlardır. Bakana çağrımız şudur: ‘Sağlık koşullarını, yasaları, vicdanı hiçe sayan bu faaliyeti derhal durdurunuz. Krizi üç kuruşluk çıkarınız için fırsata çevirmeyiniz. Buna sessiz kalmayacağımızı bilmenizi istiyoruz’. Korona Virüs kriz sürecindeki fırsatçılığa izin vermeyeceğiz” dedi.

  ÇEVRECİ ÇİĞDEM ERKO:YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ.”

  Turizm Bakanı Ersoy’un otelinde inceleme yapan bir grup Torbalı adına Çiğdem Erko’da: “Gördüğümüz manzara inanılmaz. Corona virüs sayın bakana sanırım hiç uğramamış. Sayın bakan nerede yaşıyor acaba? Millet can derdinde, bakan mal derdinde. Otelin yasal olmayan tarafıyla elbette uğraşacağız. Burada ki kamu çıkarlarını elbette savunacağız. Ama burada çalışan emekçilerin sağlığı ile ilgili ciddi bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Bir an önce bu sağlıksız koşullardaki faaliyet durdurulmalıdır. Geriye dönük telafisi mümkün olmayan bir durum yaşanmasına duyarsız kalamayız. Yarın değil, hemen bugünden önlem alınmalıdır. Yetkililer faaliyetin bakan tarafından sürdürülmesi nedeni ile kendilerini idari ve siyasi baskı altında hissetmemelidirler. Sorumlulukları insan hayatına dairdir. Önlem almakta tereddüt etmemelidirler” görüşünü dile getirdi.

  Bodrumhaber.com