Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 34°C
Parçalı Bulutlu

    Üçüncü gün yarışları tamamlandı

    31.10.2019
    A+
    A-

    MUĞLA (AA) – Muğla‘nın Marmaris ilçesinde düzenlenen 30. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası’nın üçüncü gün yarışları tamamlandı.

    Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından Marmaris Körfezi ve açık denizde gerçekleştirilen yarışlara, 13 ülkeden 124 yelkenli yat ile bin 105 sporcu katılıyor.

    Üçüncü gün yarışlarında Netsel Marina’dan ayrılarak körfeze ve açık denize çıkan yatlar, yarış için bir süre rüzgar bekledi.

    Koy içinde de yelkenciler yatlarını önceden yerleştirilmiş şamandıraların etrafından dolaştırarak bitiş noktasına ulaşmaya çalıştı.

    IRC Division sınıfı yatlar koy içinde yarışırken, IRCCHR Division sınıfı yatlar koy dışında mücadele etti. Rüzgar döndüğünden, IRC1 Division, IRC2 Division ve IRC3 Division sınıfları 6. yarışı gerçekleştiremedi.

    Yelkenli yatların iki grup ve 12 sınıfta mücadele ettiği yarışlarda dereceye girenlere, Netsel Marina etkinlik alanında düzenlenen törenle ödülleri verildi.

    Organizasyonun üçüncü gününde gerçekleştirilen yarışlarda sınıflarında ilk sırayı elde eden yatlar ve kaptanları şöyle:

    5. Yarış (Setur Marinaları)

    IRC1 Division: Lagertha-Mikhail Voronov (Rusya)

    IRC2 Division: St.Anna-Vlas Kadetov (Rusya)

    IRC3 Division: Red Scorpion-Viacheslav Ermolenko (Rusya)

    IRC4 Division: Symfony-Timokov Anton (Rusya)

    IRC5 Division: Ada Sailor-Ali Öztürk (Türkiye)

    IRC6 Division: İskorpit-Sergey Golofast (Rusya)

    IRC7 Division: Clavella-Leo Kolff (Hollanda)

    IRCCHR1 Division: Gökova3-Valentin Nikolov (Bulgaristan)

    IRCCHR2 Division: Loreley-Aleksei Ivanov (Rusya)

    IRCCHR3 Division: Albacore-İgor Burov (Rusya)

    IRCCHR4 Division: Julia-Judin Boris (Rusya)

    IRCCHR5 Division: Kaçamak-Ali Toker (Türkiye)

    6. Yarış (Setur Marinaları)

    IRC4 Division: Symfony-Timokov Anton (Rusya)

    IRC5 Division: Looping-Yury Shuvalov (Rusya)

    IRC6 Division: Lettland-İgor Bukovskis (Letonya)

    IRC7 Division: Clavella-Leo Kolff (Hollanda)

    IRCCHR1 Division: Tiburon-Konstantin Danko (Rusya)

    IRCCHR2 Division: Loreley-Aleksei Ivanov (Rusya)

    IRCCHR3 Division: Barracuda-İlya Terentiev (Rusya)

    IRCCHR4 Division: Hide Away-Mikhail Tekuchev (Rusya)

    IRCCHR5 Division: Babe-Alexander Shalaykin (Rusya)

    Bodrum Haber