DOLAR
8,7540
EURO
10,3906
ALTIN
496,61
BIST
1.391

  Yalıkavakspor istediğini aldı…

  Yalıkavakspor istediğini aldı…

  Denizin Kızları, sahasında ağırladığı Giresun temsilcisi Görele Belediyespor’u, 38-34 yenerek istediği galibiyeti aldı.

  Haber/Foto: Abdulkadir Sevindik

  Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Lig mücadelesi Yalıkavakspor-Görele Belediyespor karşılaşmasına, Binnaz Karakaya Spor Salonu ev sahipliği yaptı. Saat 17:00’de başlayan karşılaşmanın ilk 10 dakikası dışında oyunun tamamı Yalıkavakspor’un kontrolünde geçti. Karşılaşmanın en etkili anıda, kalecisini çıkararak hücum gücünü arttıran Görele Belediyespor’u gafil avlayan Sevilay İmamoğlu’nun attığı gol anı oldu. Görele Belediyespor’un attığı şutu kurtarıp, beklemeden topu karşı kaleye gönderen Sevilay, takımına bir gol kazandırdı.

  Karşılaşmayı izleyen Bodrum Engelli Sağlık Vakfı öğrencileri de Yalıkavakspor’a destek verip, maç sonrasında hatıra fotoğrafı çektirdiler.

  Kaleci Sevilay, attığı jeneriklik golle tribünleri coşturdu…

  Maçın ilk 2 golü 1. Dakika içerisinde Görele Belediyespor’dan geldi. 2.Dakikada Demet Sonkaya yaptığı faulle 7 metre atışına neden olarak 2 dakika cezası aldı. Sevilay’ın 7 metreyi kurtarmasıyla oyuna dönen Yalıkavakspor, 5. Dakikayı 3-3, 10. Dakikayı 6-6 ile geçti. 10. Dakikadan sonra oyunda kontrolü ele alan Yalıkavakspor, maçın genelini 2-4 sayı farkla götürmeyi başardı. Yalıkavakspor, 27 Dakikada kaleci Sevilay’ın attığı jeneriklik golle devreyi 19-16 önde bitirdi.

  İlk devrede Dakika 17’de Yalıkavakspor, Dakika 22’de Görele Belediyespor mola kullandı.

  Hızlı hücumlarla Yalıkavakspor’u zorladılar…

  Görele Belediyespor, ilk yarı ağırlıklı hızlı hücumlarla bulduğu 16 gole 2. devrede 18 gol daha ekledi. Bu devrede zaman zaman gevşeyen Yalıkavakspor savunmasını, kaleci Sevilay yaptığı kurtarışlarla rahatlattı. Devrede fark 2’ye kadar indi. Hızlı hücumlarla Görele Belediyespor’un üst üste gol bulmasına aynı şekilde cevap veremeyen Yalıkavakspor, kenardan gelen uyarıyla oyunu yavaşlattı. 45. Dakikadan sonra fark Yalıkavakspor lehine açıldı. 45. Dakika 29-24, 50. Dakika 33-27 geçildi. 47’de Yalıkavakspor’un 57’de Görele Belediyespor’un mola kullandığı karşılaşmayı Yalıkavakspor 38-34 kazandı.

  Takımın aklı 10 gol buldu…

  Yasemin Şahin (10), Yeliz Yılmaz (7), Kübra YIlmaz (5), Nurşah Sancak (4), Gözde Gökengin (4), Fatma Gül Sakızcan (4), Zehra Oğuz (1), Reyhan Kaya (1) ve Sevilay İmamoğlu Öcal (1) attıkları gollerle Yalıkavakspor’un skoruna katkı sağlarken, Görele Belediyespor’dan Buket Keskin Cengiz (10), Beyza Karaçam (6) Neslihan Akçanga (5) golle sonuca etki ettiler.

  Asi Tayfa iyi ki var…

  Maç sonrası karşılaşmayı değerlendiren Yalıkavakspor Başkanı Mehmet Esen, “Ligin ilk yarısında yendiğimiz herkesi yenmeye devam etmeliyiz. Bu düşünce ile oynuyoruz. Bugün zaman zaman zorlansak da maçı kazanmayı bildik. Zorlu bir 45 gün var önümüzde. Özellikle Bodrum’da oynadığımız maçlarda salonumuzda boş yer kalmasın istiyoruz. Önemli maçlarda seyirci desteğimiz çok önemli. Asi Tayfa’ya çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar” dedi.