DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394

  Alman tatilciden bu yıl için kötü haber

  Alman tatilciden bu yıl için kötü haber
  16.04.2021
  A+
  A-

  Pazar araştırma kuruluşu GfK’nin 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre bu yıl, Almanların %39’u seyahat planı yapıyor.

  Growth For Knowledge (GfK) tarafından gerçekleştirilen son anketin sonuçlarına göre koronavirüs pandemisi nedeniyle seyahat kısıtlamalarından kaynaklanan tüm zorluklara rağmen, 10 Alman’dan yaklaşık 4’ü (%39) bu yıl tatil yapmayı planlıyor.

  Katılımcıların %13’ü ise 2021 yılında tatil yapmayı düşünmüyor.

  Yüzde 28’lik kesim ise yaz sezonunda seyahat etmenin mümkün olup olmayacağını görmek için beklemede.

  YURT İÇİ TATİLLER FAVORİ

  GfK anketinin sonuçlarına göre; tatile gitmeyi planlayanların çoğu bu yıl, yurt içi destinasyonları tercih edecek. Bu yıl için en popüler yurt içi destinasyonlar arasında; Bavyera, Mecklenburg-Vorpommern ve Schleswig-Holstein yer aldı.

  SADECE YÜZDE 5’LİK KESİM AVRUPA DIŞINI DÜŞÜNÜYOR

  Ankete katılanların %18’i; İspanya, İtalya ve Avusturya olmak üzere Avrupa’da yer alan bir destinasyona seyahat etmek isterken, katılımcıların sadece %5’i Avrupa dışındaki bir ülkede tatil yapmayı düşünüyor.

  Ulaşım açısından, ezici bir çoğunluk araba ile seyahat etmeyi planlıyor. Yurt içi destinasyonları tercih edeceklerin %80’i araba ile seyahat etmeyi planlarken; Avrupa Birliği içindeki destinasyonları tercih edenlerde bu oran %71 seviyesinde gerçekleşti.

  DİJİTAL AŞI PASAPORTUNA DESTEK

  Diğer yandan anket danışmanlık firması Censuswide’ın Amadeus için dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre Almanların %82’si “dijital aşı pasaportu” uygulamasını destekliyor.

  Censuswide’ın anketine göre Dünya genelinde ise bu oran %91 seviyesinde gerçekleşti.