DOLAR
27,1418
EURO
28,9323
ALTIN
1.681,16
BIST
8.039,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Açık
34°C
Muğla
34°C
Açık
Pazar Açık
33°C
Pazartesi Az Bulutlu
30°C
Salı Az Bulutlu
26°C
Çarşamba Az Bulutlu
24°C

Mustafa Gündoğ

Doğum yeri Kayseri / Pınarbaşı olan Gündoğ, İlk -Orta ve Lise Eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Yapı Meslek Lisesi'nin ardından, Anadolu Üniversitesi Ön Lisans İşletme ve sonrasında Yerel Yönetimler Bölümü'nü bitirmiştir. 1987 Yılından beri Bodrum'da yaşamını sürdüren Gündoğ, 1996 Yılında Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Merkez Kurucuları arasında yer almış, 1994 Yılında ticaret yaşamına başlamış ve 1996 Yılında üretim sektörüne geçiş yaparak, Bodrum'da Marka Tescili, Sanayi Sicil Belgesi, TSE Belgesi, Garanti Belgesi, Kapasite Raporları çalışmaları yaparak sektöründe firmasını lider pozisyona taşımıştır. Bodrum Esnaf, Sanatkar ve Sanayiciler Derneği (BESİAD) kurucuları arasında yer alan Gündoğ Bodrum'un ilk, Türkiye'nin ise ilklerinden olan Bodrumhaber.com adlı haber sitesini 2001 yılında kurmuştur. Radyo Gündoğ ve Bodrum Haber Gazetesi'ni kurarak yayıncılık, yayımcılık ve basın sektöründe faaliyetlerde bulunmuştur. Gündoğ, halen Medya İletişim okumakta, yatırım danışmalığının yanı sıra Bodrumhaber.com haber sitesinde yerel yönetim yazıları yazmaktadır. mustafa@bodrumhaber.com

“Bak Başkanınızla Aramız İyi Ona Göre”

Bodrum Ev Emlak

“Bak Başkanınızla Aramız İyi Ona Göre”

“Bak Başkanınızla Aramız İyi Ona Göre”

Bugün; Trafo Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde, saat 19:30’da kokteyl,20:15 söyleşi var. Kim mi organize ediyor.

Söyleyelim; Bodrum Rotary Kulübü …

Toplantının davetiyesinden anladığım kadarıyla bu aktivitenin sponsoru Bodrum Belediyesi. Rotary Kulübünün ve Bodrum Belediyesi’nin logoları yan yana.

Bilin bakalım onur konuğu ve konuşmacılar kim?

İlker Bağbuğ  Em .Org .E Genel Kurmay Başkanı ve Ahmet Aras Bodrum Belediye Başkanı. Toplantının ve doğal olarak konuşmacıların konusu ;

“Cumhuriyet Kazanımlarımız ve Atatürk”

Dünkü yazımda Bodrum Belediyesine şartlı bağış yapan Bodrum Rotary Kulübü Başkanı, görüyoruz ki Belediye ve Başkanıyla gereğinden fazla içli dışlı bu aralar.

Tarım arazilerini talan ederek; hülle yoluyla, insanları yanıltıcı pazarlama usulüyle satmaya çalışan ve bu işlere göz yuman Bodrum Belediyesi ve Başkanı hem bağış alıyor, hem de bu kişinin düzenlediği toplantılarda konuşmacılık yapıyor.

Bu düpedüz, belediye personeli üzerinde kurulan bir baskı planlamasındır.

“Bak başkanınızla aramız iyi ona göre” der gibi. Belki de son değişiklikle görev yeri değiştirilen Yapı Kontrol Müdürü, bu yüzden yerinden oldu.

Önce; şu bağış tamamen, bağış malzemeleriyle belediyenin mi olacak, yoksa belirli bir süre için kullanım hakkı mı verildi, bu konuya açıklık getirilmelidir.

Bodrum Rotary Kulübü üyeleri kimi başkan yapar bilmem, ama bu etiket bir yerlerin kapısını açıyor ve istismar ediliyorsa kulüp olarak başkan seçtikleri kişi yada kişileri tekrar gözden  geçirmeliler.

Aksi halde tarım arazilerinin talanı suçuna, ortak olacaklar.

Biz gelelim konuşmacıların sıfatları yazılırken dikkat edilmesi gereken yere. Bizler belediye başkanı seçerken, kanunların tanıdığı yetkiler ve Belediye Kanunları çerçevesinde meşru sayılan çalışmalar için yetki veriyoruz.

Başkan Aras bu toplantıya bizi temsilen katılmışsa, böyle bir yetkisi yok.

İlker Başbuğ ‘un titri yazılırken “emekli orgeneral ve eski genel kurmay başkanımız” denirken, Ahmet Aras ‘ın titrine de emekli yarbay denmesi gerekmez miydi? “Hayır, son görevi yazılır.” derseniz o zaman İlker Başbuğ’un titrine  “YAZAR” denilmeliydi.

Başkan bu gün toplantıya belediye başkanı sıfatıyla katılmamalı. “Söyleyeceklerim kendimi bağlar” demeli ve anons edilirken belediye başkanı denmemeli. (Konuyla ilgili her an yanlış bir şeyler söylemesinden endişeleniyoruz.).

Çünkü; 26 Ağustos ‘ta, yani Büyük Taarruzun Başladığı Günde, karşı kıyılarda barış arayan Ahmet Aras soykırım anıtı diken İstanköy belediye başkanıyla beraberdi. Ayrıca toplantının konusunun Belediye ve Belediyecilik ile hiçbir alakası yoktur.

Başımıza barış elçisi kesilen Ahmet Aras, Zülfü  Livaneli ile Faranduri’nin  Atina Akropolisinde düzenlediği dostluk konserine karşılık, Kos-Bodrum ve Bodrum-Kos   organizasyonları yaparak rol mü çalmak istedi. 14 Eylül’de Yunanistan Kültür Bakanlığı’nın sosyal medya paylaşımı da işin cabası. Yoksa oradan buraya, buradan oraya 50 kişinin gelip gitmesiyle dostluk mesajları verilemez. Daha düne kadar yakın çevresine “Cumhuriyetin 100.Yılında Akyarlar’dan Kos’a doğru Atatürk’ün 25 metrelik heykelini dikeceğim.” hamaset yapan Aras, bugün ne oldu da barış elçiliğine soyundu?

Şimdi soralım İlker Başbuğ’a; Büyük Taarruzda, Bodrum’un Çağdaş Gençleri Kocatepe’deyken, siz İstanköy’de “Türkler soykırım yaptı” anıtını diken kişiyle organizasyon yapan eski askerinizle, ATATÜRK’ü konuşacak mısınız?

Ve bu toplantıya gidenler bunu hazmedebilecek mi?

Ben, Ahmet Aras’ı dinleyerek,  “Cumhuriyet kazanımları ve Atatürk” konusundan feyz alacak kimseyi tanımıyorum.

Ya siz?

Başta Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere, Tüm Gazilerimize Selam Olsun. Gazi unvanı ve Atamıza,Mareşal rütbesi verilmesinin yıldönümü ve Gaziler Günü Kutlu Olsun.

Vesselam…

Ahmet Aras, her yerde her an belediye dışı konularla ilgili belediye başkanı sıfatıyla konuşmamalı…

Aktur tatil sitesi
Yazarın Diğer Yazıları