DOLAR
8,5124
EURO
10,2921
ALTIN
498,49
BIST
1.441

  BUYRUN BURDAN YAKIN

  BUYRUN BURDAN YAKIN

  Yolda para bulup sahibine teslim eden bir insan alkışlanır ama alkışlayanların çoğu aynı şeyi yapmazlar. İzledikleri diziler de, filmler de iyilerin kazanmasını isterler ama gerçek hayatta iyi insanlar kazansınlar diye uğraşmazlar, hatta çoğu kötülerden yana taraftırlar. Başta sosyal medya da olmak üzere, toplumda duyarlı olan insanları överler ama aynı duyarlılığı kendileri göstermezler..

  Cesaret ve vicdan gerektiren güzel şeyleri hep başkalarından beklerler…

  Öne atılan insanları alkışlarlar, onlarla gurur duyduklarını söylerler ama onları yalnız bırakırlar, zaten birkaç güne de unuturlar hepsini. Cezaevin de böyle unutulan, çürüyen, hatta ölen binlerce kişi var.

  Gaz verenlerin, seninleyiz, arkandayız diyenlerin bir tanesi bile ziyaretlerine gitmez..

  Bu bir işyerinde de böyle, arkadaş ortamında da böyle, okulda da böyle, siyasette de böyle, ticarette de böyle. Aklınıza ne ve neresi geliyorsa hepsinde geçerli işte…

  Kendilerinin cesaret edemedikleri her şeyi birilerinin yapmasını isterler..

  Birine kan mı lazım oldu, sosyal medya hesaplarından paylaşırlar ama hastaneye gidipte kan vermezler. Onların yerine başka biri gidip yapsın isterler. Sergiledikleri vicdan oyunu bile son dakikada kurgulanmış bir tiyatro.

  En yakınların da, hatta yan komşusu ihtiyaç sahibi biridir ama görmezler, oralı bile olmazlar ona fakat aynı insanlar sayfalarında kızılay’ın başkanlığına oynarlar.

  Haberler de bir kadın sokak ortasında şiddette mi uğramış. Saymaya başlarlar yapana, insanlıkları kabarır götlerini yaydıkları koltuklar da ama aynı şey gözleri önünde olur, bu defa dönüp bakmazlar bile, tabi kendilerine de saymazlar..

  Bunlara da, haber bülteni melekleri diyorum ben..

  Ülkede bir taciz, tecavüz olayı mı oldu. Delirirler sözde, hepsinin ahlak damarları zıplar ama kendi mahallesinde ki ahlaksızlıklara, tacizlere, tecavüzlere karşı gıkları çıkmaz.

  Bunlara da davul sesli kahramanlar diyelim geçelim.

  Dedikodu yapanları, laf getirip götürenleri ifşa ederler, sözde sevmezler ama kendilerine tabakla gelen dedikoduyu tencere ile geri götürürler, üstelik soğuk soğuk..

  Bu örnekleri çoğaltabilirim çünkü say say bitmez ama fazlasına gerek yok.

  Mevzu anlaşıldı çünkü sanırım !