DOLAR
32,8683
EURO
35,2708
ALTIN
2.498,11
BIST
10.739,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Açık
36°C
Muğla
36°C
Açık
Cumartesi Parçalı Bulutlu
36°C
Pazar Parçalı Bulutlu
34°C
Pazartesi Az Bulutlu
35°C
Salı Açık
35°C

Bodrum Kıyı Evleri

Bodrum Kıyı Evleri
A+
A-
Bodrum Ev Emlak

Restorasyon çalışmaları ve modern güncelleme projeleri ile ön plana çıkan Bilgili Holding’in Bodrum’un gözdesi Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda inşa ettiği Bodrum Bodrum Kıyı Evleri projesinde yaz sezonu boyunca Öktem Aykut sanat galerisi tarafından düzenlenen Açık Labirent isimli grup sergisi konuk oluyor. 

Şık ve özgün mimari tasarımı ile Yalıkavak Tilkicik koyunda doğa ile bütünleşen Bodrum Bodrum Kıyı Evleri; Bodrum’a yeni bir soluk katmasının yanı sıra özellikle genç kuşak galerici ve sanatçılara da kapılarını açıyor.

Türkiye’de profesyonel restorasyon projelerine yeni bir anlayış getiren ve öncülük eden Bilgili Holding’in daveti üzerine Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde Öktem Aykut, Açık Labirent sergisinde 7 sanatçının eserlerini bir arada Bodrumlu sanatseverlere sunuyor.

Türkiye’nin en önde gelen galerileri arasında yer alan, hem uluslararası hem de yurtiçinde yaptıkları sergi ve projeler ile ciddi anlamda Türkiye sanat ve sergi kültürüne yeni bir ivme kazandıran “Öktem Aykut” üstlerdeki genç kuşak galerici ve sanatçılar olarak Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde yaptıkları projeye de ev sahipliği yapıyor.

Öktem Aykut sanat galerisi sanatçıları Eymen Aktel, Stijn Ank, Koray Ariş, Ceylan Dökmen, Yasemin Öncü, Mesut Öztürk ve Begüm Yamanlar’ın yer aldığı sergideki eserlerin bir çoğu da Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nin alanlarına özel üretildi.

Asyatik ve Türk geleneksel sanatlarına yakın bir soyutlama ve temsil dili kullandığı resim, heykel, gravür ve seramik eserleri üreten genç nesil sanatçılardan Eymen Aktel’i de Bodrum Bodrum Kıyı Evleri yeni hayata geçirdiği sanat konuk residence programında

ağırladı. Yaz başından itibaren Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nin ilk sanatçı konuğu olarak eserini muhteşem bir doğanın içerisinde yaratan sanatçının orada ürettiği eserleri de sergide sergilenecek.

Bodrum Bodrum Kıyı Evlerinin hemen girişinde yer alan galeri alanı, genç sanatçılar Eymen Aktel ve Yasemin Öncü’nün, Açık Labirent için yeni ürettikleri eserlere ev sahipliği yapacak. Galerinin iç mekanında Aktel’in çömlek boyamaları ve Öncü’nün labirent temasını işlediği tuval eserlerine, Begüm Yamanlar’ın fotoğraf üçlemesi ve Mesut Öztürk’ün seramik yapıtları eşlik ediyor.

Galeri alanının bahçesinde ise, Ceylan Dökmen’in Açık Labirent için ürettiği eserleri ile birlikte Belçikalı sanatçı Stijn Ank’ın ve usta heykeltraş Koray Ariş’in yapıtları birlikte görülebilir.

Açık Labirent 1 Ekim 2022 tarihine kadar Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde ziyaret edilebilir.

Sanatçılar hakkında

Eymen Aktel (1991, İstanbul) 

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde öğrenim gördü. Asyatik ve Türk geleneksel sanatlarına yakın bir soyutlama ve temsil dili kullandığı resim, heykel, gravür ve seramik eserlerinde; çevre, kadın, işçi ve hayvan haklarını gündeme getiriyor.

Stijn Ank (1977, Belçika) 

Çoğunlukla Brüksel, Roma ve Berlin’de olmak üzere farklı şehirlerde yaşıyor ve çalışıyor. Sanatçının solo sergilerini gerçekleştirdiği kurumlar arasında Academia Belgica, Roma (2020); Club Solo & Vanabbemuseum, Breda (2019); Bastide Projects, Marsilya (2018); MoCA Museum, Taipei (2017); Künstlerhaus Bethanien, Berlin (2017); Forum d’Art Contemporain, Lüksemburg (2014); S.M.A.K., Gent (2012) sayılabilir. Stijn Ank’ın son tek kişilik sergisi Arzu, Öktem Aykut’ta 2022 yılında açıldı.

Koray Ariş (1944, Istanbul)

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümü Şadi Çalık Atölyesinden 1968 yılında mezun oldu. 1969 – 1975 yıllarında heykel öğrenimi ve çalışmalarını Roma’da sürdürdü. İstanbul’a döndüğü 1975 yılından 1977 senesine dek Akademi’de öğretim üyeliği görevini üstlendi. 1977 yılında bu görevinden ayrılarak bağımsız çalışmalarına ağırlık verdi. Özellikle deri, kösele, ahşap, bronz ve kurşun malzemelerini kullanarak ve erken dönem beden temsillerinden yola çıkarak geliştirdiği soyut formlar ile tamamen kendisine has bir modern heykel dili oluşturdu. Ariş, yurtiçi ve yurtdışında, özellikle İstanbul ve Roma’da, açtığı sergiler ile tanınmakta; eserleri uluslarası kamu ve özel koleksiyonlarda yer almakta. Ariş yapıtlarını en son 2021 sonbaharında Torino’daki Artissima sanat fuarında sundu, sanatçı en yeni eserlerini 2022 Eylül ayında Meşher’de açılacak sergisinde gösterecek.

Ceylan Dökmen (1981, İstanbul) 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Heykel bölümlerinde öğrenim gördü. İtalya’da Politecnico di Milano üniversitesinde Işık Tasarımı üzerine eğitimi aldı. Metal strüktürler kullanarak ürettiği ağaç ve şehir temsilleri ile tanınmakta.

Yasemin Öncü (1990, Kanada)

Lisans öğrenimini 2012 yılında Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar; yüksek lisans öğrenimini 2016’da Toronto OCAD Üniversitesi Disiplinlerarası Sanat, İletişim ve Tasarım Bölümünde tamamladı. Resim ve video eserler üreten sanatçı, özellikle kendisine mahsus oluşturduğu bir sembol alfabesi ile yaptığı yerleştirmeler ile tanınıyor. Calışmalarına Çeşme’deki atölyesinde devam eden Öncü, son kişisel sergisi Pencere’yi Haziran 2021’de Öktem Aykut’ta açtı.

Mesut Öztürk (1989, Bulgaristan) 

Lisans öğrenimini Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mimarlık Tarihi Teorisi ve Eleştirisi Bölümü’nde yüksek lisans derecesini aldı. Bir süre mimar ve akademisyen ol

Bodrum Ev Emlak