DOLAR
8,6527
EURO
10,3510
ALTIN
494,85
BIST
1.402

  Bodrum’da Şehrin ortasına izinsiz hafriyat eleme tesisi!

  Bodrum’da Şehrin ortasına izinsiz hafriyat eleme tesisi!

  Mavi Arya’nın şantiye alanında skandallar yaşanmaya devam ediyor. Şantiye alanında yine firma tarafından hafriyat eleme tesisi kurulmuş

  Kaynak: egealternatif.com

  Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar Mahallesi ile Turgutreis Mahallesi’ni birbirine bağlayan ve 1958 yılında açılan imar yolunun yaklaşık 1 km’lik bölümünün yapımı devam eden Mavi Arya isimli lüks projenin skandalları bitmek bilmiyor.

  Kendi internet sitesinde yer alan tanıtımda ‘sahile sıfır proje’ ifadesini kullanan  Mavi Arya’nın mevcut sahil yolunu  kapatılıp tesis içerisine alınmak istediğini iddia edilmişti.

  İddialar Bodrum gündemine bomba etkisi yaratmış ve tepkiyle karşılanmıştı. Konuya ilişkin Bodrum Belediyesi de yaptığı açıklama ile yolun kapatma iddiasının doğru olmadığını belirtmişti.

  Bu tartışma sürerken Mavi Arya’nın şantiye alanında ise skandallar yaşanmaya devam ediyor. Şantiye alanında yine firma tarafından hafriyat eleme tesisi kurulmuş.  ÇED raporuna ve izinler tabi olması gereken tesisin hiçbir izni olmadığı iddia edildi.
  Tesisin çalışırken görüntüsü sosyal medyada paylaşılınca yoğunca tepki geldi. Tesisin çalışması sırasında mahalle adeta toz bulutuyla kaplandı.

  Öte yandan görüntülerde Mavi Arya şantiyesinin bulunduğu alandaki atık sular ise denize dökülüyor.  Hiçbir önlem alınmadan denize dökülen atık su bölgede ciddi deniz kirliliği oluşturmuş durumda.

  Bodrumlular: Yazıktır, Ayıptır

  Vatandaşlar ise yaşananlara sosyal medya üzerinden tepki gösterdi . Çevre aktivisti  Güney Şirin,  paylaşımında  “Sayısız sitenin, binlerce insanın yaşadığı yerleşim yerlerinin ortasında hafriyat eleme tesisine kim izin veriyor veya kim göz yumuyor. ÇED’e tabii olması gerekirken izin bile alınmadan bu iş nasıl yapılıyor. #maviarya #Bodrumbelediyesi #ÇevreveŞehircilikilmüdürlüğü” İfadelerini kullandı.

  Meryem Kaygun adlı mahallesi ise “Çevre gününde , çevre katliamı….

  Biz oradayken ,bize inat bunları yaptılar…..