Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 29°C
Az Bulutlu

  Ayak Burkulmasına Bağlı Şikayetle Gittiği Hastanede Bacağı Kesildi…

  Ayak Burkulmasına Bağlı Şikayetle Gittiği Hastanede Bacağı Kesildi…

  Açtığı dava hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “kovuşturmaya yer olmadığına” dair verilen karara itiraz edip, avukatı aracılığıyla “İptal ve Tam Yargı Davası” (maddi ve manevi tazminat) açan Öztan, sunduğu deliller ile davanın bir an önce neticelenmesini istediğini söyledi.

  Ali Peltek / Arena Bodrum Haber

  Bodrum’da yaşayan Necmi Öztan isimli vatandaşın iddiasına göre, 28 Mart 2017 yılında, zorlamaya bağlı ayak burkulması şikayetle Bodrum Devlet Hastanesi Acil Polikliniğine başvurdu. Yapılan tetkikler ve muayene sonrası, herhangi bir kırık, çıkık ve çatlak bulgusuna rastlanmayan Öztan evine yollandı.

  Takip eden üç gün boyunca ağrılarının şiddetlenmesi üzerine Bodrum Devlet Hastanesine tekrar giden hastaya, üçüncü gün ayak bileğinden diz kapağına kadar “atel alçı” uygulaması yapıldı. Gelişen olayların sonrasını anlatan Öztan şunları söyledi:

  “Üç gün boyunca çektiğim ağrılar yüzünden her gün hastaneye gittim. Filmler çekildi, muayene yapıldı, bir şey bulamadılar. Üçüncü gün ortopedist B. C. isimli doktorun kararı ile , diz kapağıma kadar sol bacağım alçıya alındı. Bir hafta sonra diz altından ayağıma kadar bir hissizlik ve ağırlık hissettim. Kendi imkanlarım ile alçıyı çıkarınca alçı uygulanan bölgedeki şişkinlik, renk değişimi ve his kaybını görünce tekrar Bodrum Devlet Hastanesine gittim. Başka bir doktor tarafından yapılan muayenede, burada yapılacak bir şey olmadığını, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesine gitmem gerektiği söylendi.

  Gittiğim hastanede mide kanaması geçirdim. Bundan dolayı 15 gün daha yattım. Daha sonra orada, ismini hatırlamadığım bir doktor bana Bodrum Devlet Hastanesine bir cerrah geldiğini söyledi. Ben de tekrar Bodrum Devlet Hastanesine geldim. Sol bacağım diz üstünden dört parmak yukarıdan kesildi. Haklarımı hukuki yoldan aramak için dava açtım. İmkansızlıktan dolayı takip edemediğim davanın düşmek üzere olduğunu tesadüfen öğrendim. İl Sağlık Müdürlüğü’nün hastane yönetimini kusurlu görmediği raporunu da görünce itiraz hakkımı kullanarak bir avukata başvurdum. Delil ve şahitlerimi dava dosyasına ekleyerek, hak arama mücadeleme devam ediyorum. Ama başıma gelenler bununla da bitmedi. Engellilik durumunun tespiti için başvurduğum Bodrum Devlet Hastanesinde düzenlenen raporda, diz üstünden kesilen bacağım için ‘sol diz altı amputasyon’ raporu verildi.”

  Bodrum Haber