DOLAR
8,1111
EURO
9,7950
ALTIN
465,15
BIST
1.365

  BİZİ İYİLEŞTİRİYORLAR MI HASTA MI EDİYORLAR?

  BİZİ İYİLEŞTİRİYORLAR MI HASTA MI EDİYORLAR?

  Tıbba siyaset ve ticaret karışırsa o tıbba güven olmaz.
  Yaşadığımız yüzyılın en büyük sorunu bu aslında..
  Tıbbın içinde artık hem siyaset var, hem ticaret var.
  Bu iki unsurun olduğu her şey sıkıntılıdır, sorunludur..

  İlaç baronları eczanelere, hastanelere ne satıyorlarsa doktorlar size, bize onları yazıyorlar.

  Günümüz doktorlarını da gözünüz de fazla büyütmeyin, tabi ki aralarında gerçekten işinde iyi olanlar var ama sayıları çok az.
  Örneğin;
  Rahatsızlığınızı google yazın orda ki bilgileri not alın, sonra bir doktora gidin doktorun söylediklerini not alın, aynı şeyleri söylediklerini göreceksiniz. Hatta google’nin önerdiği ilaçları yazıyorlar. Abarttığımı düşünenler varsa denesinler.
  Buradan ne anlaşılıyor peki?

  İlaç baronları ne diyorlarsa tek tedavi şekli o olarak gösteriliyor. Zaten google bile onların elinde…

  Günümüzde bilim adamı geçinenlerin bilimle ilgileri bile yok. Hiç bir araştırma yapmadan kitapları ezberleyip bilim adamı oluyorlar. Mesela profesör diye bilinenlerin kaçı gerçekten profesörler sizce? Kaç tanesi branşlarına göre araştırmalar yapıyorlar?
  Aralarında telefonla bile dolandırılanlar var.
  İki yıldır sabunun yok ettiği bir hastalığın net tanımını bile hala bulamadılar. Hatta nasıl bulaştığı bile hala tartışma konusu, bu konuda bile bir ilerleme sağlayamadılar. Her kafadan bir ses çıkıyor. Sadece kitapları ezberleyip doktor, profesör olursanız sonuç bu olur. Yaşınız, zeka seviyeniz kaç olursa olsun, ezberiniz iyiyse sizde ders kitaplarını ezberleyerek rahatlıkla doktor hatta profesör olabilirsiniz, zaten günümüzde de böyle olunuyor..

  Gelelim ilaç devlerine, yani gezegenin silahtan sonra en büyük paya sahip olan sektörüne.

  Gerçekten ilaç şirketlerine güveniyor musunuz?

  Ben asla güvenmiyorum, çünkü hastalar iyileşirlerse onlar para kazanamazlar. Bu durumda insanların sürekli hasta olmaları onların işine gelmez mi?

  Düz mantık olarak düşünün sadece.
  Siz ticaret yaptığınızda ilk amacınız para kazanmak mı değil mi?
  Peki amacınız para kazanmaksa, siz gelirinizin düşmesini ister misiniz?

  Sonuç olarak; Bu tıbbın gerçekten insanlığa hizmet ettiğine kesinlikle inanmıyorum, hatta insanlığı hasta ettiklerini, en azından insanları ilaçlara bağımlı hale getirdiklerini düşünüyorum..

  Teknolojinin bu kadar ilerleme sağladığı bir yüzyılda, çoğu kronik hastalıkların hala kesin bir tedavisi yok. Peki bu normal mi sizce?
  Yani bir demir parçasını gökyüzünde bir kuş gibi havalandıran, elinizde ki küçük bir alete dünyayı sığdıran, hatta uzaya mekik yollayan insanoğlu, o hastalıklara çare bulamadılar mı sanıyorsunuz?

  Sizi bilmem ama ben sanmıyorum….