DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394

  Türkiye tatilleri de satan 285 acentalı tur operatörü iflas etti

  Türkiye tatilleri de satan 285 acentalı tur operatörü iflas etti
  07.04.2021
  A+
  A-

  Hollanda merkezli tur operatörü D-Reizen, iflasını açıkladı.

  Coronavirus pandemisi nedeniyle yurt dışı seyahatlerinin durma noktasına gelmesi ve yurt dışı tatil rezervasyonlarının neredeyse tamamıyla kesilmesi nedeniyle Hollanda’da faaliyet gösteren tur operatörü D-Reizen iflasını açıkladı.

  Haarlem’deki mahkeme, 6 Nisan tarihinde firma için iflas kararı alındığını duyurdu.

  Farklı ülkelere yönelik tatil paketleri sunan D-Reizen’in, pandemi nedeniyle başlayan tatil iptallerinin geri ödemeleri ve bu konuda hükümet desteğinin gecikmesi nedeniyle zor duruma düştüğü ve mali durumunun kötüye gitmesi nedeniyle iflasa sürüklendiği belirtildi.

  2014 yılının Mayıs ayında D-reizen, VakantieXperts ve Thomas Cook markalarının birleşmesiyle üst marka olarak D-rt Groep kurulmuştu.

  D-reizen’in bünyesinde, Hollanda çapında 285 seyahat acentası ve bin 150 çalışanı bulunuyordu. D-reizen 1966 yılında Dirk van den Broek tarafından kurulmuştu.

  D-reizen CEO’su Jan Henne de Dijn iflas kararının ardından; “Bu bizim için kara bir gün… Çözüm amacıyla çok sayıda görüşme gerçekleştirdik. İflasımızla, Hollanda seyahat endüstrisinin önemli bir oyuncusu ortadan kalktı” açıklamasında bulundu.